NBA 2008/09

Статус
Затворена за нови мислења.

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
вечер пренос ?

На ОБН сигурно има, би требало и на Алфа...

Он...Лејкерси одиграа совршена утакмица, све им се погоди...Расположен Коби, он плус ги разигра другите , у одбрана беа солидни иако мислам дека тука Денвер појше сами се утепаа...Немаа дисциплина, Билапс не организираше како што треба а и другите беа просек...Им фали поасален центар, Кемби да беше тука можеше да биде поинаку пошо се гледа дека Гасол е класа-две над Нене...
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
"Jesus would have had trouble covering him (Kobe)" George Karl
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Овие од нба ги местат на лејекрси шампиони да бидат зашто лани го изгубија финалето од бостон па за оваа година им обеќале титула за да не плачат. Еее не ми се верује дека и у една НБА се мести на велико.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Овие од нба ги местат на лејекрси шампиони да бидат зашто лани го изгубија финалето од бостон па за оваа година им обеќале титула за да не плачат. Еее не ми се верује дека и у една НБА се мести на велико.
Леле де те молам...Лејкерс и во регулариот дел беа убедливо први во Западот шо очекуваше Денвер да иде натаки?

Честито финале ЛАЛ се надевам вечер ќе се вратиме па ќе гледаме судир на титаните.ЛеБрон вс Коби
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Леле де те молам...Лејкерс и во регулариот дел беа убедливо први во Западот шо очекуваше Денвер да иде натаки?

Честито финале ЛАЛ се надевам вечер ќе се вратиме па ќе гледаме судир на титаните.ЛеБрон вс Коби


Да имаше фер судење денвер можеше д аоди понатаму а лејекрс ќе беа веќе истребени од рокетс ама тоа е кога има сила нема правдина.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Да имаше фер судење денвер можеше д аоди понатаму а лејекрс ќе беа веќе истребени од рокетс ама тоа е кога има сила нема правдина.
Да имаше фер судење ќе беше 4-1 или 4-0 за ЛАЛ:toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Да имаше фер судење денвер можеше д аоди понатаму а лејекрс ќе беа веќе истребени од рокетс ама тоа е кога има сила нема правдина.
Дај бе не цмиздри те молам. Лејкерси беа најдобри на Западот, ти тука ми кажуваш местење и триста глупости. Демек Америка е Балканот па се живо и диво ќе местат. Глупости пишуваш најискрено ќе ти се смее некој
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Дај бе не цмиздри те молам. Лејкерси беа најдобри на Западот, ти тука ми кажуваш местење и триста глупости. Демек Америка е Балканот па се живо и диво ќе местат. Глупости пишуваш најискрено ќе ти се смее некој


Абе ен се занесувај американците наместија дека терористи ги срушија кулите близначки па не можат да наместат една НБА. И да не ти набројувам приемри тука ќе м итребаат две страни да видиш дека америте многу повеќе местат. Излажаа дека во ирак има оружје за масовно уништување и отидоја за нафта таму, наместија маакр на косово да ја бомбардираат србија и им го земаа косово и го направија држава. и после америте ен местеле нба абе бегај таму веќе е досадн ода с егледа кога се знае дека е местено лејекрси да освои.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Абе ен се занесувај американците наместија дека терористи ги срушија кулите близначки па не можат да наместат една НБА. И да не ти набројувам приемри тука ќе м итребаат две страни да видиш дека америте многу повеќе местат. Излажаа дека во ирак има оружје за масовно уништување и отидоја за нафта таму, наместија маакр на косово да ја бомбардираат србија и им го земаа косово и го направија држава. и после америте ен местеле нба абе бегај таму веќе е досадн ода с егледа кога се знае дека е местено лејекрси да освои.
WTF?
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Зоте шампион си мајке ми. Идол си ми.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Абе ен се занесувај американците наместија дека терористи ги срушија кулите близначки па не можат да наместат една НБА. И да не ти набројувам приемри тука ќе м итребаат две страни да видиш дека америте многу повеќе местат. Излажаа дека во ирак има оружје за масовно уништување и отидоја за нафта таму, наместија маакр на косово да ја бомбардираат србија и им го земаа косово и го направија држава. и после америте ен местеле нба абе бегај таму веќе е досадн ода с егледа кога се знае дека е местено лејекрси да освои.
Дај бе олади Зоте пер..во се политика да се мешало :nesvest:

Лејкерс лошо почнаа , ама супериорно завршија. Заслужено си се во финале.
Ништо чудно Кливленд да добие со Орландо, ако проработат и другите играчи како последната утакмица. Јако финале ќе биди Лејкерс Кливленд. Типувам на Лејкерс со кој и да игра.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе ен се занесувај американците наместија дека терористи ги срушија кулите близначки па не можат да наместат една НБА. И да не ти набројувам приемри тука ќе м итребаат две страни да видиш дека америте многу повеќе местат. Излажаа дека во ирак има оружје за масовно уништување и отидоја за нафта таму, наместија маакр на косово да ја бомбардираат србија и им го земаа косово и го направија држава. и после америте ен местеле нба абе бегај таму веќе е досадн ода с егледа кога се знае дека е местено лејекрси да освои.
За овоа не ни планирам да се бунам со оглед на тоа дека е ова НБА, а не политика. Значи не мешај НБА и политика. Тоа дали го наместиле ич не ме боли, ама не тропај глупсоти дека го наместиле Лејкерс да биде шампион. Да завршеа 7 или 8 на Западот па да стасаа до финале ајде да ти верувам до некаде, ама беа први на Западот, втора севкупно и ти сега тука ми викаш дека ќе наместеле да земат Лејкерс:pop::pop::pop:
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
Абе ен се занесувај американците наместија дека терористи ги срушија кулите близначки па не можат да наместат една НБА. И да не ти набројувам приемри тука ќе м итребаат две страни да видиш дека америте многу повеќе местат. Излажаа дека во ирак има оружје за масовно уништување и отидоја за нафта таму, наместија маакр на косово да ја бомбардираат србија и им го земаа косово и го направија држава. и после америте ен местеле нба абе бегај таму веќе е досадн ода с егледа кога се знае дека е местено лејекрси да освои.
респект за ова, стварно цар си нема што :cuc: :tapp:

on: се покажа вчера дека доколку лејкерси се разиграат, тешко дека некој ќе може да ги сопре. коби маестрален, брилијантна партија на black mamba, пробаа да играат одбрана и мело и џеј ар и билапс, но попусто.
имаше една цигла на почеток на трета четвртина, го промаши цел кош.:)

е сеа збор два за бајнам. серија грешки во првата четвртина. мислам дека прва опција на фил треба да му е одом, затоа што некако одом во последниве 2 утакмици ми е далеку посигурен од бајнам.
btw мислам дека даде и 2 тројки :vozbud:

исто така одлична партија и на пау. како си шутираше као на тренинг.

се на се ваква игра се очекува од ел еј во финалето, се надевам дека оваа година ќе бидеме прваци.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
респект за ова, стварно цар си нема што :cuc: :tapp:

on: се покажа вчера дека доколку лејкерси се разиграат, тешко дека некој ќе може да ги сопре. коби маестрален, брилијантна партија на black mamba, пробаа да играат одбрана и мело и џеј ар и билапс, но попусто.
имаше една цигла на почеток на трета четвртина, го промаши цел кош.:)

е сеа збор два за бајнам. серија грешки во првата четвртина. мислам дека прва опција на фил треба да му е одом, затоа што некако одом во последниве 2 утакмици ми е далеку посигурен од бајнам.
btw мислам дека даде и 2 тројки :vozbud:

исто така одлична партија и на пау. како си шутираше као на тренинг.

се на се ваква игра се очекува од ел еј во финалето, се надевам дека оваа година ќе бидеме прваци.
Не треба да се надеваш бре. Тоа е сигурно знаеш наместена работа е тоа:toe::jaj:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom