NBA 2008/09

Статус
Затворена за нови мислења.

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Ќе има на алфа вечер???
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ќе има на алфа вечер???
Вечер не.А утакмицата ќе биде урнабес.ЕДните сакат да ја завршат работата и да му се придружат на Лејкерс а другите да ја спасат сезоната во која беа најдобар тим барем во регулареден дел.тоа не смее да се препуште вечер во 02:30...
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Едвај чекам да почне дуелот, само да играат на ниво на кое што играа претходниот натпревар. Мислам дека Орлано ке ризикува и ке почне со шутеви за три, се надевам дека нема да се успешни. Всушност нивната игра и на тоа се базира, шутеви за три и Хауард.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Zote мам ми рече со тебе да се дружим, може да ти бидем другар ??


Вечер има на ОБН сигурно се надевам на шутерски расположени Меџикси барем да има еден тим у финале кон кој не сум хејтерски расположен да можем да навивам за некого барем :pos2:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
За овоа не ни планирам да се бунам со оглед на тоа дека е ова НБА, а не политика. Значи не мешај НБА и политика. Тоа дали го наместиле ич не ме боли, ама не тропај глупсоти дека го наместиле Лејкерс да биде шампион. Да завршеа 7 или 8 на Западот па да стасаа до финале ајде да ти верувам до некаде, ама беа први на Западот, втора севкупно и ти сега тука ми викаш дека ќе наместеле да земат Лејкерс:pop::pop::pop:


Епа тука е фората на која вие се лажете, зашто уткамиците кои се играат во регуларниот дел и во плеј оф се сосема различни во поглед на се, од цврста одбрана до ангажираност на играчите и се друго. Во плеј офф се покажа дека мотивираноста ако е на високо ниво која беше присутна кај чикаго, кај денвер и рокетс може да се победи секого, затоа и денвер ги одигра неизвесни скоро сит еуткамици кои ги играше на гостински терен кај лејкерс. прошлата утакмица имаше 3 четвртини изедначен резултат, а сега оваа вчера одбранта на дебвер личеше како да не играат плеј оф. А да не ги споманм и судиит екои им дадоја крила на лејкерс. јас ви кажувам џабе гледате однапред се знае лејекрси се шампиони, само ќе видиме дали вечерва ќе му го дадат поелсниот противник, орландо или тоа ќе биде кливленд зашто сит его посакуваат дуелот леброн коби. како и да е лејкерси се шампиони.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Добро, те разбравме. Сега ако постираш тука дај некој покунструктивен пост.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Зоте чисто информативно гледам ептен се разбираш од американска историја и се околу неа. Да не знаеш случајно каде е закопан Џими Хофа????

Луѓе вечер освен на ОБН, да не знаете на која друга телевизија ќе ги даваат Орландо??? Од овие шо се фаќаат со кабловскава?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Ма дај Зоте биди озбилен....читам и не ми се верува дека читам...блазе си ти на паметот.
Збориме за НБА не за нашава лига....збориме САД.....
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Ма дај Зоте биди озбилен....читам и не ми се верува дека читам...блазе си ти на паметот.
Збориме за НБА не за нашава лига....збориме САД.....
Хехехе....
It's all about the show.

Не знам дали имаш гледано кога Chicago Bulls кршеа кичми, поставија рекорд во сезона со 72 победи. Во плеј офф исто така противниците беа мачкани на лепче. Сите освен финалистот Јута Џез кои стигнаа до две победи против Џордан и дружината. На тие мечеви Џордан се заебаваше, Родман правеше технички грешки, Кукоч додаваше отпозади грб, Стив Кер шутираше од 9 метри.

Енивејз, јас одам да спијам. Ем ми рикна адаптерот за кабловска, ем старците уште спијат во собата кај што иаме телевизор.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Осеќам ќе има газење вечер од Кливленд,нешто слично како Лејкерс вчера.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Осеќам ќе има газење вечер од Кливленд,нешто слично како Лејкерс вчера.
брат од твои прсти у божји монитор....дај боже да тепаат.....и финале да идат,мн сакам да глеам лејкерс-кливленд........најако финале ќе биде
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
73
Поени од реакции
4
Момци, може ли некој да остави линк за гледање на утакмицава вечер на интернет.
Барав, али некако тешко ми иде, не можам да најдам.
Фала однапред , позз:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom