NBA Сезона 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.684
Што направи бе? Дајте некое видео. Голем кур што навивам за Бостон, повреда на противнички играч никогаш не сум посакувал, посебно на легенда како Коби.
http://on.net.mk/sportal/kosharka/razocharaniot-kobi
Пушти негде накај 06:00, тука ја има снимката од повредата. Инаку ова е интервјуто после утакмицата, зборува за повреда. Премногу е разочаран, збори со насолзени очи.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Што направи бе? Дајте некое видео. Голем кур што навивам за Бостон, повреда на противнички играч никогаш не сум посакувал, посебно на легенда како Коби.
E да, заборавив да го споменам тоа форсирање по 48 минути секоја утакмица. Па атлета како Џејмс во најдобри години нема тоа да го издржи, не па Коби кој е веќе во години.
http://www.nba.com/games/20130412/GSWLAL/gameinfo.html?ls=iref:nbahpgt[0021201189]
Ахиловата тетива.....
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Цела сезона ебени повреди и како врв баш пред плејофот и коби падна..По се изгледа сезоната завршува порано за лејкерс.Се надевам дека ќе оздрави потполно и ќе се врати подобар бидејки е еден од најголемите борци.Жално е ова што се случуваше оваа година со повредите. :(
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Колку и да не ги сакам Лејкерс, Коби од секогаш сум го почитувал, и неможе да не ти биде жал кога еден таков кошаркар ќе ја заврши сезоната со повреда... :(

Get well soon Kobe!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.818
Што направи бе? Дајте некое видео...
Ништо посебно нема да видиш во ситуацијата, класичен дриблинг со помал фаул ама тетивата отиде. Замор на материјалот.

Играчи на таа возраст (35+) едноставно не се ставаат да играат по 48 минути во бек-ту-бек утакмици цел месец во екстра набиен распоред. Нека се ебат во шупак и Штерн со неговото намалување на плати што го предизвика штрајкот и набиенава сезона, нека се ебе и моронот Д'Антони а и ретардираниот Џим Бас што најми. НЕКА СИ ГО СТАВАТ ПЛЕЈОФОТ У ШУПАК СЕГА!!!
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Дали Коби пушти неколку солзи при изведувањето на второто слободно фрлање на крај од натпреварот? Јасно му беше дека сезоната е завршена
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
додека некој јаде слатки за мене, нека се врати неколку страни назад и нека ми прочита коментарите, пошто очигледно се работи за склероза. ама нели фан на лејкерс е секад „објективен“, нели овој Потопо се правеше дека објективно гледа на работите. хах смешки, сега ќе испадне јас сум крив шо ви се повреди кобито :tapp:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.684
додека некој јаде слатки за мене, нека се врати неколку страни назад и нека ми прочита коментарите, пошто очигледно се работи за склероза. ама нели фан на лејкерс е секад „објективен“, нели овој Потопо се правеше дека објективно гледа на работите. хах смешки, сега ќе испадне јас сум крив шо ви се повреди кобито :tapp:
Ако се вратам неколку страни наназад ќе видам дека имаш напишано како сакаш Коби да падне од 10ти спрат или нешто у тој стил, муабетот е дека му посакуваш повреда. А за големата минутажа влези и во фан клуб Лејкерс ќе видиш дека сите до еден коментиравме оти не е убаво што толку ги цеди играчите Бркот. Ти не си крив што се повреди Коби, никој не го рече тоа, муабетот ми беше за твоите психопатски желби.
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
добро ти и сите како тебе сте природно глупи, или зорле се правете :facepalm: очигледно е првото, пошто прво пишав дека на прво место доаѓа човечноста, дека на никој не му пожелувам повреда. второто го пишав саркастично, пошто некој потенцираше, како тоа нема да бидам радосен доколку гадно се поебе кобито. ама очигледно не знаете да читате меѓу редови. нели вие сте биле тие, кои не требало да се објаснувате на мене за било шо. епа како шо стојат работите, изгледа обратно е. а како шо гледам повеќето фанови на лејкерс го делат мислењето во последните твои неколку коментари, така да после да не се увредете кога ви кажат вистината

бива, бива, ама до толку глуп па небива
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom