NBA Сезона 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Предсезонските утакмици почнаа одамна а и повредите па мислам дека е редно да се отвори темава на 6 дена пред почетокот на 67мата NBA сезона. Се надевам на феноменална сезона!
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Бостон и Сан Антонио фаворити.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Go Boston
веројатно и последната сезона во која се претенденти за титула..
Go Garnett
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.359
Поени од реакции
31.245
Како што велат едни мои драги пријателки, нека пука играта!
 
Член од
1 мај 2012
Мислења
153
Поени од реакции
74
Никс шампиони, Мело МВП... крај на приказната!
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Има ли заинтересирани да почнеме една кајгана фантази лига?
Инаку да не бидам скроз оф-топик, мислам дека најинтересно би било Лејкерс-Хит финале, е сеа кој ќе победи...се надевам Лејкерс :)
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Има ли заинтересирани да почнеме една кајгана фантази лига?
Инаку да не бидам скроз оф-топик, мислам дека најинтересно би било Лејкерс-Хит финале, е сеа кој ќе победи...се надевам Лејкерс :)
Може ова со лигава, само ај ако не фрка упати не со малку детаљи да се знае за што се работи. :)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Може ова со лигава, само ај ако не фрка упати не со малку детаљи да се знае за што се работи. :)
Игравме лани, мислам Рикен дека победи.
Инаку играта се состои од бирање на 12(мислам) играчи, кој ти носат бодови според тоа како играат во текот на сезоната.Се почнува со драфт на кој се склопуваат тимовите, потоа има и трејдови, скоро исто ко во вистина :)
Отвори на Yahoo или на Espn страните и види под фантази како се игра
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom