NBA Сезона 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.566
Поени од реакции
110.079
Значи овој Гибсон од увек ми бил најсмешниот кошаркар кога е во прашање она таканареченото „палење“ после забивање. Легенда е се газам од смеење со него, едвај чекам да забие кога гледам меч на Чикаго.
Иначе секоја чест за Реј Реј, човекот што постави нови стандарди во НБА во неколку категории. Мајсторчина :cuc:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
10.340
Еве на пример јас студент сум и од регуларниот дел на сезоната дали 15 утакмици од Чикаго изгледав...и сега значи ова оти не сум голем фан на Булси? Па презафатен сум, не само јас, има многу други кои сакаат да го гледаат својот тим ама поради обврски не се во можност
ако си толку голем фан ќе најдиш начин да ги гледаш

no excuses
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
ако си толку голем фан ќе најдиш начин да ги гледаш

no excuses
Ајде кажи ми ти како. Значи во студентскиот нема интернет за лек, тв никако, како јас да го гледам Чикаго? А кога сум дома за викендии обавезно ги гледам
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.566
Поени од реакции
110.079
ако си толку голем фан ќе најдиш начин да ги гледаш

no excuses
Некогаш има и поважни работи во животот од Лејкерс, Спарс, Булс и слично. Не можам јас факултетот да си го доведам во прашање поради Лејкерс, ниту пари ми даваат ниту имам некаква корист ако ги ставам Лејкерси пред факултетот или нешто друго. Секогаш кога имам можност ги гледам, па макар биле и од 04:30, но кога се во прашање некои побитни не им се замарам многу многу.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
10.340
Некогаш има и поважни работи во животот од Лејкерс, Спарс, Булс и слично. Не можам јас факултетот да си го доведам во прашање поради Лејкерс, ниту пари ми даваат ниту имам некаква корист ако ги ставам Лејкерси пред факултетот или нешто друго. Секогаш кога имам можност ги гледам, па макар биле и од 04:30, но кога се во прашање некои побитни не им се замарам многу многу.
хах ти вака ако гледаш незнам шо да ти кажам...

шо корист имаш од факултетот ај жити се кажи?
барем спортот и навивањето ти дава некакво задоволство, ама како шо гледам фејк навивач си и ти... па добро коби се повреди сега, шо бараш лејкерс да ги гледаш.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.566
Поени од реакции
110.079
хах ти вака ако гледаш незнам шо да ти кажам...

шо корист имаш од факултетот ај жити се кажи?
барем спортот и навивањето ти дава некакво задоволство, ама како шо гледам фејк навивач си и ти... па добро коби се повреди сега, шо бараш лејкерс да ги гледаш.
Иди фрли се у Вардар жити мене. Ти ако планираш да бидеш пропалица у животот некој друг сака да успее. Од Лејкерс сигурно нема вработување да ми најдат и да ми го вадат лебот.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
хах ти вака ако гледаш незнам шо да ти кажам...

шо корист имаш од факултетот ај жити се кажи?
барем спортот и навивањето ти дава некакво задоволство, ама како шо гледам фејк навивач си и ти... па добро коби се повреди сега, шо бараш лејкерс да ги гледаш.
Toa e toa...ako ne go drkas na tvojot tim i ako glavna cel vo zivotot ne ti e toj tim...togas ti si fejk navivac....bi te pratil na psihijatar..ali polesno e da se samoubies...
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
10.340
Иди фрли се у Вардар жити мене. Ти ако планираш да бидеш пропалица у животот некој друг сака да успее. Од Лејкерс сигурно нема вработување да ми најдат и да ми го вадат лебот.
епа добро следен пат немој да ми се прајш паметен со твоето 'кошаркарско познавање' мене и на останатите пропалици шо гледат нба до 6 сабајле
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.566
Поени од реакции
110.079
епа добро следен пат немој да ми се прајш паметен со твоето 'кошаркарско познавање' мене и на останатите пропалици шо гледат нба до 6 сабајле
А дали ако седам до 6 сабајле значи дека знам кошарка? Јас не ти реков дека не ги гледам Лејкерси, него дека не ги гледам секој пат, затоа што некогаш стварно не сум во можност.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
хах ти вака ако гледаш незнам шо да ти кажам...

шо корист имаш од факултетот ај жити се кажи?
барем спортот и навивањето ти дава некакво задоволство, ама како шо гледам фејк навивач си и ти... па добро коби се повреди сега, шо бараш лејкерс да ги гледаш.
Not sure if serious or trolling :coffee:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.325
Поени од реакции
6.595
Значи ги измешавте некои работи. Прво, 15 утакмици по сезона и не е така мала бројка. Има голема разлика меѓу 15 и 2-3 по грешка фатени на снимка. Второ, за да бидеш навивач на еден тим не е само да ги гледаш утакмиците. Постојат, блогови, најразлични информативни сајтови и сл. Комплетеното следење на тимот е дел од "навивачкото искуство". И трето никој не вели дека морате да ги гледате утакмиците во живо. Еве јас на пример како навивач на Филаделфија, сезонава ги изгледав сите 82 утакмици, макар што признавам последните 3-4 со мака бидејќи и онака беа бесмислени, а од тие 82 повеќе од 3-4 не гледав во живо. Сите ги гледав другиот ден на снимка. Намерно не се информирав за резултатот додека не ја изгледам за да ми биде сепак интересно. Сакам да кажам не е се до тоа дали и колку може секој да гледа ноќе. Нормално дека има и други поважни работи во животот.

Btw, држи вода муабетот дека кај нас се главно сите фудбалски фанови и се друго е второстепено. Ретки се тие како мене, а претпоставувам и некои од вас кои постувате овде кои се примарно кошаркаски фанови.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.325
Поени од реакции
6.595
Во другите "поважни" вести: Westbrook го скина менискусот и ќе мора да оди на операција. Ова е огромен удар за според мене главниот фаворит за титулата и се чини широко му ги отвара вратите до титулата на Мајами. Сега на западот дефинитивно се е можно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom