Narcos (2015)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.575
По фб еден куп споредби со Breaking Bad , а најмалце класа подолу е серијата. Одгледав 4 епизоди али не планирам да продолжам , не е по мој вкус.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
По фб еден куп споредби со Breaking Bad , а најмалце класа подолу е серијата. Одгледав 4 епизоди али не планирам да продолжам , не е по мој вкус.
А као бб у првите 4 епизоди си го создаде култниот статус. Пошо беа првите 4 незаборвни! :D

Инаку, втора сезона би ја оценил 6/10. Иако ми се допадна прва и продолжувам да ја гледам - не го разбирам кубењето коси.

Океј е за бинџ уачинг. Да утепаш неделно попладне.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Пола серија измислена, после ова може нема ни да продужам да ја глеам знаејќи дека пола и поише работи се измислени.

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=09&dd=12&nav_id=1175681

ќе ургирам да те банираат да ти ебам тоа педерот илинденски,кој ти курац требаше да го ставаш линкот.Се разочарав и јас тотално после текстот во кој не верувам дека неговиот роден син има намера да лаже воопшто,но сепак ќе продолжам да ја гледам серијата,ама не со толкав интензитет како првите две сезони (првата сезона за една ноќ ја изгледав)

Затоа и претходно пишав,има нелогичности во серијата и не може во крајност да се прекопира животот на Пабло и картелот Меделин,ама ова ебате,скоро 30 грешни приказни во само две сезони.
Па и до некаде го разбирам син му што е револтиран,со серијава е исподемонизиран 100% многу повеќе од претходно.
И ок бе,американци се,логично е пиченцата да си додаваат елементи плус како што им е мила волја поради гледаност.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Добра е, ме болит дали е измислено или не, за гледање и опуштање мозок е супер, ќе недостига Пабло во 3та.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Па добро, невозможно е да се направи баш да биде истата приказна за Пабло Ескобар, сепак треба да сменат нешто за публиката, за повеќе гледаност. Впрочем и серијата се вика Narcos, а и не е фактички само за Пабло Ескобар, ако беше така ќе требаше да заврши после првите две сезони. Meне ми е сосема океј за гледање, иако вторава сезона беше послаба и ќе фали Пабло ептен, сепак би требало да е интересна и понатака.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Све е тоа ок, дека се вика Наркос а не Ескобар и дека не е филмот само за Пабло Ескобар.
Ама не морале да праат такви грешки, што е следно, жена му на Пабло ќе влезе у трговијата со дрога заедно со Кали картелот?
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Не знам дали ќе продолжам да ја гледам 3та сезона пошто без Пабло не знам како би изгледало.
Иначе точно, и мене првата сезона некако поинтересна ми беше, таму Пабло во нагорна линија возеше, а сега се спушти надоле.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
Стварно има некои безвезни грешки во серијата, иако на самиот почеток е најавено дека некои ликови се измислени заради склопување на подобра приказна.
Ама не можеш бе да го згрешиш тимот за кој навивал Пабло, не е толку тешко тоа ебаго...
Ла Кика исто така е претставен поинаку. Тој бил еден од најладнокрвните убијци на Пабло, и плус како што е објаснето во линкот погоре бил уапсен во САД, а не бил фатен од Лос Пепес како што е прикажано во серијата.

Кариљо исто така според мене е грешка, колку сака они нека ја филуваат серијата, сепак Кариљо игра премногу важна улога во неа, а во реалниот живот не постоел. Значи они фактички измислиле лик кој ја игра една од најбитните улоги во серијата.

Можеле да прикажат дека Пабло не живеел во вили и хациенди после бегството од Ла Катедрал, тоа би било баш добро запазување на деталите, али добро.

Леон, доста битен лик, а скроз погрешно прикажан.

Исто и онаа новинарката, скроз погрешно прикажан лик.

Се на се премногу грешки, или ајде подобро речено, обиди да се исфилува серијата и да биде подобра...

П.с. Да не има некој линк од книгата на син му на Пабло?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
W

wicked_1

Гостин
@Stefan-kobe не исклучувај дека може син му да е attention whore кој ќе каже се за маркетинг и продажба на книгата.

Пример, децата на Џон Готи реалити шоуа си праат и глумат ретарди на тв за кеш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Исто и poison го скинаа на крајот на првата сезона но во реалноста он е уште жив до ден денес, само што у реален живот го викале попај не поисон.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
@Stefan-kobe не исклучувај дека може син му да е attention whore кој ќе каже се за маркетинг и продажба на книгата.

Пример, децата на Џон Готи реалити шоуа си праат и глумат ретарди на тв за кеш.
Па не може да е атеншн хор, т.е. не верувам дека е затоа што кажува работи кои ептен држат вода. Пример, Пабло му рече на него, мислам и у серијата го има тоа, дека ако го фатат одма ќе си свирне метак у десното уво, а ако добро забележа раната кога го убија Пабло му е на десното уво.

Исто и за клубовите за кои навива, нема што тука да прави за јавноста, кажува вистина и стварно е така, дека Пабло навива за Индепендиенте Медељин, а овие Атлетико го стаиле у серијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom