Narcos (2015)

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Па не може да е атеншн хор, т.е. не верувам дека е затоа што кажува работи кои ептен држат вода. Пример, Пабло му рече на него, мислам и у серијата го има тоа, дека ако го фатат одма ќе си свирне метак у десното уво, а ако добро забележа раната кога го убија Пабло му е на десното уво.
До ден денеска не се знае дали се самоубил или не, така да син му или продуцентите можат да си толкуваат како сакаат.

И не го земај многу здраво за готово ова што он го збори - јес да ако прогуглаш ќе видиш дека бааги од работите не се такви како во серијата, али овој торково дефинитивно сака да спечали и да си ја продаде книгата и брендот за татко му (иако 2-3 пати не му е дозволено да го регистрира), барем додека фамата сеуште не спласнала околу серијата. Може да каже било што и никој да не го негира - пошто освен најблиската фамилија нема кој да го стори тоа, а сите претпоставуваме дека е као вистина пошто му е син и живеел со него. А дали е точно...

Како и да е - Наркос е една од најдобрите серии во жанрот, а има само 2 сезони (за сега).
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.088
Се надевам ќе продолжат со нова сезона и со другите картели. Крајот на сезонава барем така делуваше.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
До ден денеска не се знае дали се самоубил или не, така да син му или продуцентите можат да си толкуваат како сакаат.

И не го земај многу здраво за готово ова што он го збори - јес да ако прогуглаш ќе видиш дека бааги од работите не се такви како во серијата, али овој торково дефинитивно сака да спечали и да си ја продаде книгата и брендот за татко му (иако 2-3 пати не му е дозволено да го регистрира), барем додека фамата сеуште не спласнала околу серијата. Може да каже било што и никој да не го негира - пошто освен најблиската фамилија нема кој да го стори тоа, а сите претпоставуваме дека е као вистина пошто му е син и живеел со него. А дали е точно...

Како и да е - Наркос е една од најдобрите серии во жанрот, а има само 2 сезони (за сега).
Не не, не викам дека не е добра серијата, напротив, мене ми е врвна, ама ете ме нервираат некои работи што се згрешени, а секако дека можеле да се потрудат и да не ги направат така. Увек го земам за пример Индепендиенте Медељин, па како бе може таква грешка да направат? Како? Значи одма грешка у чекори, навивал за овие што ги спомнав, а у филмот за Атлетико... Иначе нагласено е во серијата дека некои ликови и сцени се изменети и додадени заради подобро склопување на причата, така да немам премногу против тоа.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Се надевам ќе продолжат со нова сезона и со другите картели. Крајот на сезонава барем така делуваше.
Уште кога излезе втората сезона најавија дека ќе има уште 2. Одлична серија, иако сакав уште да одолговлекуваат со Пабло, сепак ќе испаднеше безвезе дека стварно никој не му може ништо.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.758
ја мислам дека првата идеше со пребрзо темпо и беше подинамична, втората не беше ни пола интересна од првата сезона
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
50
Поени од реакции
10
Не не, не викам дека не е добра серијата, напротив, мене ми е врвна, ама ете ме нервираат некои работи што се згрешени, а секако дека можеле да се потрудат и да не ги направат така. Увек го земам за пример Индепендиенте Медељин, па како бе може таква грешка да направат? Како? Значи одма грешка у чекори, навивал за овие што ги спомнав, а у филмот за Атлетико... Иначе нагласено е во серијата дека некои ликови и сцени се изменети и додадени заради подобро склопување на причата, така да немам премногу против тоа.
http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=72470
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Pablo Escobar: El Patrón del Mal (продукција Caracol TV 2012) од понеделник во 20:30 на Телма. Ќе ја гледате ли?
Најочајна серија со најочаен грабеж шо сум го видел.
Пабло Ескобар ограбува банка со прозирна хулахопка.

Многу е лигаво претставен Пабло тука, ја глеам од курташак некад пред спиење.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Најочајна серија со најочаен грабеж шо сум го видел.
Пабло Ескобар ограбува банка со прозирна хулахопка.

Многу е лигаво претставен Пабло тука, ја глеам од курташак некад пред спиење.
Генерално си во право. Бидејќи ја гледав Наркос воочив дека Наркос е светлосни години подобра, пореална. Инаку серијава не успеав да ја гледам од обврски, изгледав инсерти од првата епизода на вечера, а инаку 1 епизода ја имав гледано пред неколку години кога се емитуваше на Пинк. Инаку воведната шпица со песната се супер.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.940
Поени од реакции
35.355
Имаше интервју со Попај актуелно пред некоја год , сега неможам да го најдам. Според него од опсадата на министерството за правда во 85та каде биле убиени 4 агенти на ДЕА , се до крајот до убиството на Ескобар биле убиени повеќе од 45 нивни агенти. Нормално се е негирано од тогашната и сеуште се негира од актуелната администрација во амбасадата на САД во Колумбија.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Кога треба да излезе третата сезона?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom