Narcos (2015)

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Утнав малце дека нема фаца ама мене ми беше најодвратен, не можев да го смислам :Д

Син му виде каков е? Дибек најголем хахах:Д

Пробуваше да ја ебе слугинката сфе му ебам:Д
Да да, син му дно допираше, затоа и имаше 5 минути улога која му заврши со куршум у теме. :D

Јак лик е Гача, мене најодвратни ми беа Очоа браќата и тој Пачо од Кали све му ебам педерско и Џуди Монкада курвата.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Џуди ороспија глупа исто и мене ме нервираше.

Кај Пабло најјако ми беше она "Si o No?" на крај од реченица и овие одма му викаат "Si patron, si"

Кика беше јако копиле, ладнокрвен и само пуцаше наоколу, кажаа дека он бил еден од тие шо имале највеќе убиства.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Најпедерски од сите одиграа Очоа,се предадоа лесно и направија договор со полиција и ги снема одеднаш.Ваљда во новата сезона ќе се одмотува клопчето околу тоа кој како се нагодил со полицијата и околу Кали картелот,Лос Пепес и сите лајнарии направени само да се фати Пабло.
ептен мука беше кога го рокнаа Пабло,а и син му кажува во интербју дека најверојатно се самоубил,не бил убиен.[DOUBLEPOST=1473583924][/DOUBLEPOST]а Лимон умре бе или остана ранет да лежи со дупка во стомакот ?!

Нелогично ми е најдобриот убиец на Пабло да е мртов,а уствари и ден денеска е жив
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Лимон најдно смрт у историја на филмска индустрија, го пукнаа у груди и толку, одеднаш го снема од мапа, ко бот на кантер. :D

Има еден документарец http://www.imdb.com/title/tt1523980/?ref_=nv_sr_1 со син му на Пабло, раскажува што и како се дешавало околу животот на Пабло. Има интересни моменти, ќе се сретне со синовите на Лара Бониља тој у парламентот што го откри Пабло и Галан претседателскиот кандидат што ги скинаа, првиот у кола вториот на сред митинг.

Иначе да, Ла Кика е сеуште жив, жива е и таа Вирџинија Ваљехо во филмот беше Валерија Велез.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Појака од првата сезона беше, штета што Пабло умре толку рано, требаше да продолжи да се врти серијава околу него али затоа се вика Наркос а не Ескобар, зошто е права фаца, а овие од Кали картел пичкиве туку така без борба цела дрога си ја присвоија и во Колумбија и Америка и курчење наоколу али мислам нема да траат долго овие.
п.с. Само не ми е јасно ова жена му на Пабло што отиде кај овој да бара помош за да излезат од државата, кога сеа ваљда никој не би ги чепкал нив кога Пабло е мртов, освен меби овие од Кали со цел да не остават наследници од Пабло или пак игра некоја игра????
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
п.с. Само не ми е јасно ова жена му на Пабло што отиде кај овој да бара помош за да излезат од државата, кога сеа ваљда никој не би ги чепкал нив кога Пабло е мртов, освен меби овие од Кали со цел да не остават наследници од Пабло или пак игра некоја игра????
Врска нема ова со вистинскиот живот на жена му и син му.
Одма после смртта пребегале во Аргентина, после некое време дознале кои се и што се и биле у затвор краток период син му а жена му 18 месеци.

Трпеле закани па син му морал да иде на состанок со некои ликови од мафијата, не прецизираше кои се, тие барале од него да гарантира дека никад нема да се обиде да шверца кокаин и да не се враќа во Колумбија.
Дури коа го снимале документарецот се вратил на кратко во Колумбија и за прв пат го посетил гробот на татко му.

Е сеа дали во серијата и жена му ќе ја вклучат во мафијата ќе видиме. Веќе имаат неколку киксови продуцентите и режисерите, ако се одлучат и на ваков чекор нек си ебат матер.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Конечно, ја изгледав и јас. Совршена серија, барем овие две сезони. Каква само глума од ликов што го глуми Пабло, алал да му е. Перфектно навлезен во улогата, да ти е ќејф да го гледаш, нешто најблиску до Волтер Вајт - Хајсенберг. Никој друг лик од серија после BB не ми оставил ваков впечаток, феноменален едноставно. Првата сезона ми беше појака мене, вторава некако како што Пабло ја губеше својата моќ, така и опаѓаше по малку квалитетот на серијава.

Сигурно во наредната сезона ќе се бркаат со Кали картелот, впрочем и така навестува крајот. Сепак за мене серијава нема да е иста без Пабло, едноставно створен беше ликот за серијава.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.277
Поени од реакции
790
Го гледав трејлеро и не планирам да ја гледам , вакви филмој ги има еден куп џанкерски, како ви е интерсна незнам, и овај ескобар дрога ќе дилал мангупо, оди таму сади банани каакао тo e бизнис во колумбија
:)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Го гледав трејлеро и не планирам да ја гледам , вакви филмој ги има еден куп џанкерски, како ви е интерсна незнам, и овај ескобар дрога ќе дилал мангупо, оди таму сади банани каакао тo e бизнис во колумбија
:)
Да се соберат Вори,Сунгерот и Скај нема да напишат ваков глуп пост.

Ихо де пута!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Го гледав трејлеро и не планирам да ја гледам , вакви филмој ги има еден куп џанкерски, како ви е интерсна незнам, и овај ескобар дрога ќе дилал мангупо, оди таму сади банани каакао тo e бизнис во колумбија
:)
Па не заболе курот дали ти планираш да ја гледаш или не,што коментираш овде.


Следната сезона според мене ќе биде повеќе освртена кон политиката и соочувањето со кртовите во полиција,картелот Кали и соочување со педераната од Лос Пепес.Браќата од Лос Пепес многу ми идеа на живци.

Фатените сикариоси ќе ги тераат да проговорат околу сите дела на Пабло,од подмитување во полицијата на почетокот па до бомбата во центарот,каде што Пабло после тоа го губи сиот кредибилитет што го има и не може да се спаси дури ни со нагодба.

Ла Кика изгледа ќе се нагоди,ќе одлежи затвор,така и треба,најлогично е.Ме интересира што ќе биде со другите,со тие двајцата браќа што беа со Пабло кога им ја ослободи внуката.
Тие наркоси во уста да ги ебам,се предадоа одма без борба,направија нагодба како најголеми пички.

Реално направил многу срања Пабло што не требало да ги направи,нелогични работи бидејќи имал моќ и пари ептен премногу и мислел дека е на ниво на Бога.Уште во првите епизоди кога оди сам во полициската станица да разговара со подмитените џандари Mарфи рече дека тука ја направил најголемата грешка,го имале во системот и тоа било тоа
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Дали сте сигурни дека временски серијата ќе продолжи од крајот на втора сезона, јас мислам дека барем првите епизоди ќе бидат во период кога Пабло е жив
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.277
Поени од реакции
790
Па не заболе курот дали ти планираш да ја гледаш или не,што коментираш овде.


Следната сезона според мене ќе биде повеќе освртена кон политиката и соочувањето со кртовите во полиција,картелот Кали и соочување со педераната од Лос Пепес.Браќата од Лос Пепес многу ми идеа на живци.

Фатените сикариоси ќе ги тераат да проговорат околу сите дела на Пабло,од подмитување во полицијата на почетокот па до бомбата во центарот,каде што Пабло после тоа го губи сиот кредибилитет што го има и не може да се спаси дури ни со нагодба.

Ла Кика изгледа ќе се нагоди,ќе одлежи затвор,така и треба,најлогично е.Ме интересира што ќе биде со другите,со тие двајцата браќа што беа со Пабло кога им ја ослободи внуката.
Тие наркоси во уста да ги ебам,се предадоа одма без борба,направија нагодба како најголеми пички.

Реално направил многу срања Пабло што не требало да ги направи,нелогични работи бидејќи имал моќ и пари ептен премногу и мислел дека е на ниво на Бога.Уште во првите епизоди кога оди сам во полициската станица да разговара со подмитените џандари Mарфи рече дека тука ја направил најголемата грешка,го имале во системот и тоа било тоа
Е бре луѓе одма се навредивте,ај ќе го гледам за пример.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom