Mr.Robot

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.488
Поени од реакции
20.482
хахаха комедии беше заднава епизода :D поготово делот со кремирањето :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.003
Поени од реакции
36.004
Само јас можам да ја изгледам цела сезона сам , а татко ми да влезе во моментот кога Тајрел го коваше тој педерот.:facepalm:

Иначе цела прва сезона во една вечер. Феноменална идеја , одлична реализација. Штета шо не се разбирам многу од хакерски работи , сигурно уште поинтересно би било да знаеш шо уствари прават.
 

Ѕид на плачот

Намќорка
Член од
7 септември 2016
Мислења
143
Поени од реакции
68
Сега почнав Мр.робот, да ја пратам серијава, првата сезона ми е одлична, малку нејасна додуша, во некои моменти у епизодиве, пример, како тоа зборува со неговиот мртов татко и го глеа? :confused:... Меѓутоа сум прочитала дека тек почиња сјебаното у неа, дека втората сезона е лудница. Сум стасала до десетта епизода.
 
Ф

Флеш

Гостин
Океј,цело време ми се врти овој момент/кадар ,коа се среќава со момата негова.
Дали е ова некаква порака . Фаза/уво ?

Убава завршница имаше епизодава.На последен дејт,загинуваат,камиказа се стреља у глава.:ROFLMAO:


Screenshot_1.png [DOUBLEPOST=1473358161][/DOUBLEPOST]Добра теорија

  • Mr. Robot and Elliot are still convinced Tyrell is dead, but can’t tell his very scary wife.
  • If he is dead, then I think we know who Elliot’s emerging third personality is.
  • If he isn’t dead, then Elliot’s emerging third personality is the one that saved him.
 
Последно уредено:

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
прва сезона далеку подобра од втора, во вторава сеуште се чека некој бум за да не испадне без веза.

К.Слејтер доби златен глобус за споредна улога, и како награда човеков нема 3 реченици во вторава сезона...штета
еден од подобрите ликови од прва сезона Тајрел, се појави се на се во 2-3 сцени сезонава, се надевам не е мртов!
во прва, Елиот беше ликот кој што одеше и зборуваше како робот, во вторава бате сите се роботи, особено Дарлин која постана робот-психопат, и Анџела човече, на тој скрин тајм што и го дадоа сезонава, ништо не успеаа да направат со тоа, по роботски изглуми и од Елиот!

колку ме нервира фацава...:uzi::uzi:
и после десет епизоди, што е финтава со женава на Тајрел?? или така колку време да се потполни..
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
прва сезона далеку подобра од втора, во вторава сеуште се чека некој бум за да не испадне без веза.

К.Слејтер доби златен глобус за споредна улога, и како награда човеков нема 3 реченици во вторава сезона...штета
еден од подобрите ликови од прва сезона Тајрел, се појави се на се во 2-3 сцени сезонава, се надевам не е мртов!
во прва, Елиот беше ликот кој што одеше и зборуваше како робот, во вторава бате сите се роботи, особено Дарлин која постана робот-психопат, и Анџела човече, на тој скрин тајм што и го дадоа сезонава, ништо не успеаа да направат со тоа, по роботски изглуми и од Елиот!

колку ме нервира фацава...:uzi::uzi:
и после десет епизоди, што е финтава со женава на Тајрел?? или така колку време да се потполни..
epa u vtorava ako nema bum razlicna serija gleame bace...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Малку се претеа со роботот, ништо до работите не се разјаснува туку само се заплеткуваат. А која пак е големата слика во серијата ниту на редит веројатно не можат да погодат.
 
Член од
18 февруари 2015
Мислења
73
Поени од реакции
64
Значи последниве неколку епизоди цело време си викам ајде наредна ке има одговори ајде наредна ке има одговори, а уствари завршувам со се повеќе и повеќе прашања во главата.
Само последнава епизода да не заврши како некој тропа на врата XD.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.143
Поени од реакции
1.092
Имам чувство дека сум премногу глуп за серијава.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
Прва сезона топ, втора сезона огромно разочарување. Секоја следна епизода е се помачна за гледање, прва сезона има 5 пати поголем квалитет од вторава. Првата беше генијална, вторава е тотално губење на реалноста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom