Mr.Robot

Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Уште едно трипање ќе имаме за оваа сезона бидејќи во среда е финалето. Јас не очекував вака да се одвива можеби поради тоа што мислев дека со втората ќе заврши и серијата.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Мене ми се сфиѓа комплетно, не знам како може да се губите во толку артистички снимен и режиран ТВ филм.
Гледајте лимонада хакерска серија ко Person of interest и решен проблем.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Уф, втор пат заспивам на сезонава, somethings wrong.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Мене ми се сфиѓа комплетно, не знам како може да се губите во толку артистички снимен и режиран ТВ филм.
Гледајте лимонада хакерска серија ко Person of interest и решен проблем.
Вака хипстерски одговор одамна не сум прочитал. Тоа што е добра серијата не значи дека не смее да се критикува.

Овој твојот пост ме потсети на оние во темата за Брејкинг Бед кога се збореше дека најдобра епизода во серијалот била онаа со мувата
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Вака хипстерски одговор одамна не сум прочитал. Тоа што е добра серијата не значи дека не смее да се критикува.

Овој твојот пост ме потсети на оние во темата за Брејкинг Бед кога се збореше дека најдобра епизода во серијалот била онаа со мувата
Не знам шо е твојата дефиниција за хипстерски одговори. Одговорив пред да е кул? Мр робот е андерграунд серија? Не знам.
Али да каеш дека сезона 2 е лоша сезона е исто ко да каеш дека мементо е лош филм само зашто ти не си го сфатил. (не ти лично, општо за муабетиве на темава)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Не знам шо е твојата дефиниција за хипстерски одговори. Одговорив пред да е кул? Мр робот е андерграунд серија? Не знам.
Али да каеш дека сезона 2 е лоша сезона е исто ко да каеш дека мементо е лош филм само зашто ти не си го сфатил. (не ти лично, општо за муабетиве на темава)
Не е дека е лоша, едноставно не ми се допаѓа како се развива дејството. Ликовите кои се актуелни сезонава се супер и баш одговараат на серијата ама премногу се рашири дејството и мислам дека поради фактот дека има добра гледаност ако отидат на тоа да има и 4та сезона ќе загуби серијата.

Што е големата слика сега, кинеската влада сака да управува со САД преку кризата предизвикана од Е Корп ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Што е големата слика сега, кинеската влада сака да управува со САД преку кризата предизвикана од Е Корп ?
Да. И нема да застане тука ширењето и за мене тоа е ок. Ако продужеше серијата како што беше во сезона 1 (хакерчиња праат фрки од кој едниот е истрипан) немаше да има многу 'substance'. Вака scope-от се прошири. И уште ќе се шири ко шо реков, особено во делот на вештачка интелигенција, психологија (растројство) и манипулации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom