Mr.Robot

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
20.226


Компјутерски програмер и анти-социјален случај Elliot ( Rami Malek ) вработен во фирма за компјутерска безбедност се поврзува со анархистичка хакерска група ( hint: anonymous ) предводена од лидерот Mr.Robot ( Christian Slater ) кој ќе побара од него да го намести директорот на EVIL CORP индиректно бараајќи од него да направи почеток во она што натака се најавува во серијата - Револуција на светско ниво и рушење на сите моќници кои го контролираат светот и животот на секојдневниот човек. Како за пилот епизода фантастична проследена со фантастична глума ( Rami Malek глуми феноменално ) и многу напнат трилер заплет кој всушност и ја прикажува вистинската реалност за она што ние го знаеме како хакери а не претставува баш она класично CSI бла бла со стискање на едно копче булшит :).
Пилотот за сега ме изненади иако не очекував првично многу, но крајно ме изненади и секако ја ставам на репоертоар за гледање.
Пилот епизода 10/10 глума, приказна, реализација ....
 
Последно уредено:
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Одлична прва епизода. Овој Рами исто така одличен, првпат го среќавам во нешто, и улогата баш му одговара. Многу реална, интригирачка.
И обновена е за втора сезона.:)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ќе биде ептен глупо ако си ги замислува фаците. Плус мислам дека тој ги прави нападите кога е напушен.

Sent from my P6-U06
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
стварно екстра серија
 
Ф

Флеш

Гостин
Кога ќе го изгледаш,си мислиш дали навистина измислува се он,халуцинира како последица од омразата или пак навистина се дешава тајното друштво,следењето и даље. Јака серија :)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Кога е втората епизода?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Страшно добра прва епизода. Глумата е одлична, главниот лик баш е погоден. Се надевам дека ќе биде добра понатаму.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Мене единствено што ме иритираше беше Анџела, крајно антипатична глумица.
 
S

staycalm

Гостин
И мене ми се допадна премногу првата епизода :) Ќе видиме понатаму :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.836
ја прикажува вистинската реалност за она што ние го знаеме како хакери а не претставува баш она класично CSI бла бла со стискање на едно копче булшит :).
Немаш поим колку глупости, почетнички грешки и нелогичности има на сликава.



А врв беше IP адресата од тој главниот на корпорацијата - четвртиот октет ѝ почнуваше со тројка. :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom