Metallica

Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
па добри се ..посебно им ја сакам nothing else matters
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Grupa na isklucitelno pametni luge. Znaat da odberat ime za band, i znaat jako i uspesno da naplatat za nivniot nesporen kvalitet t.e. da napravat milioni.
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
iako ne slusam metal.pak ja postuvam taa muzika,i mislam deka metalica se edni od tie koi najvise uspeale vo ramkite na metalot....
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ако се Металика шутраци тогаш ти немаш појма од музика:uvo:.извини али така е.Јас ги слушав пред 3 4 год и стварно се незаменливи:music3:.Легенди.Инаку го обожавам Џејмс Хетфилд а за Кирк да не зборам.Закон.:vozbud:
Моето мислење дека Металика се шутраци не значи дека немам појма од музика.Ти мислиш дека се незаменливи, јас би ти се изнасмеал сега - но сепак се работи за вкус, капираш? Затоа мај бегинерс, тинк енд пост.
Поз
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Напишано од _The Great_
најгрд бенд ever :pos:... и ептен се шутраци
А ти инаку ги сакаш бендовиве по убавина?Кој колку е поубав толку е подобар изгледа.
И да,може според некоја твоја логика се шутраци,ама тоа не значи дека не прават(правеле според мене,ама ај...) добра музика.
Ама уствари се беше ствар укуса :smir:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Моето мислење дека Металика се шутраци не значи дека немам појма од музика.Ти мислиш дека се незаменливи, јас би ти се изнасмеал сега - но сепак се работи за вкус, капираш? Затоа мај бегинерс, тинк енд пост.
Поз
Вкусот значи дека или ќе ги слушаш или не, фактите кажуваат дека Металика се незаменлива икона во металот. Ти зборуваш на празно, бидејќи тие се ѕверовите на металот, го донесоа на друго ниво, го раширија и прославија насекаде.

Металика се легенди, со култни албуми кои не се тргаат од плејлиста никогаш.

И те молам, наместо да се изнасмееш кажи која група би ја заменила Металика во треш/хеви металот?
 
V

Viktoranius

Гостин
Добро де, темата си е што претставуваат Metallica за вас?

Секој си има право да каже што претставуваат за него, и немате право да му се мешате во мислењето.

Според мене иако не сум баш по ваквиот тип на музика, ама ги ценам Metallica, бидејки тие се како темели на денешната метал музика.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
У глобала метал како метал не сакам (не е дека мразам, далеку од тоа) ама мислам дека Металика е едно од најголемите имиња на минатито, сегашноста и иднината во светската музичка сцена. Едноставно ЅВЕРОВИ се!!!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Metalot sucks... Ne sum FOLKER ama 1 rabota da se znae: rock, metal i se drugo povrzano so niv e obicno gjubre... Slusnajte RAP za da videte so e muzika
Да бе, рапот музика е... Сите рапери ако знаат да свират барем еден музички инструмент и ако има барем неколку рапери со распон на вокал од 3-4 октави, тогаш рапот може да спаѓа под музика.

Немој да ме сфатиш погрешно, и јас имам слушано рап пред неколку години, немам ништо против рапот, ама едноставно во рокот и металот гледам поголема уметност. И немој да сереш за музички жанрови што не ге слушаш и не ти се по ќејф. Слушај ти тоа што си слушаш и седи си раат.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Срање. На почетокот беа интересни ама сега се толку оверплејд што развив металикофобија. Металика sux monkey balls.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom