MARNet - уназадени со години!

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ќе го пренасочи на неговиот сајт, да добие посетители кои залутале.. Претходно, така беше случајот со kajgana.com.mk.

Но сега, според новите правила (за копиљаци да не прават педерски финти), за да регистрира домен кој ќе содржи kajgana.mk треба да добие писмено одобрение од оној кој веќе го има регистрирано kajgana.com.mk, а ќе го добие не оваа среда, туку другиот петок.
аха... сваќам...
а кој го пренасочил и каде цом.мк...?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Не е битно, битно е дека веќе не е пренасочен.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Две недели никој не крева на телефон, ебате фирмата ебате:nerv: Па сега пред малку се јавив во ректоратот и ми викаат овде се, само има пауза од 12 до 12 и пол, абе алоо 11 е :nerv: Па згора на се на крај ми вика у движење се:icon_eek:
 

Giso`Yo

The Real YoYo
Член од
29 јануари 2007
Мислења
119
Поени од реакции
0
Две недели никој не крева на телефон, ебате фирмата ебате:nerv: Па сега пред малку се јавив во ректоратот и ми викаат овде се, само има пауза од 12 до 12 и пол, абе алоо 11 е :nerv: Па згора на се на крај ми вика у движење се:icon_eek:
Да, летаат низ канцеларии. :angry2:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Изгледа требало овде да напишам па да ми кренат, фајнлии:pop:
 
P

Princ

Гостин
Сега мене не ми креваат. Спушти слушалка акашо.
Или до 4 работат?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Сега мене не ми креваат. Спушти слушалка акашо.
Или до 4 работат?
Мислам дека до 2-3 работат :)
Врти им околу 10:30, тогаш се најпродуктивни.
 
P

Princ

Гостин
Лица со посебни потреби, од 10 до 2 работат...
Кога ќе направат по либерални услови за регистрација на домен, поголема ажурност...
 
Член од
5 ноември 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
Морам да ги пофалам дечките од Марнет. Ја пратив апликацијата во петок денеска беше регистран доменот. Добро е :D
 
Член од
5 ноември 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
Морам да ги пофалам дечките од Марнет. Ја пратив апликацијата во петок денеска беше регистран доменот. Добро е :D
 
Член од
5 ноември 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
Мора да ги пофалу дечки од марнет. Стврано бева брзи, у петак гу прати апликацију днска беше регистриран домен. :D
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Морам да ги пофалам дечките од Марнет. Ја пратив апликацијата во петок денеска беше регистран доменот. Добро е :D
Морам да ги пофалам дечките од Марнет. Ја пратив апликацијата во петок денеска беше регистран доменот. Добро е :D
Мора да ги пофалу дечки од марнет. Стврано бева брзи, у петак гу прати апликацију днска беше регистриран домен. :D

Шо стори бре :)) Изгледа ова ќе да е прва пофалба. Јас денес бев таму у канцелариите, беа прилично фини за разлика од понашајот по телефон, ама џабе пак не се разбравме:pos:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Шо стори бре :)) Изгледа ова ќе да е прва пофалба. Јас денес бев таму у канцелариите, беа прилично фини за разлика од понашајот по телефон, ама џабе пак не се разбравме:pos:
дај молимте кажи кој се и шо се и колку души работат, колку години имет и зш работет вака...
многу ме интересират:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Па има една канцеларија со една тетка која не е упознаена со ништо, нејзината должност е само да прима документи, и има уше една канцеларија, они си го викат тоа компјутерски центар :)) јас кога отидов имаше само еден, така да се на се двајца :)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Па има една канцеларија со една тетка која не е упознаена со ништо, нејзината должност е само да прима документи, и има уше една канцеларија, они си го викат тоа компјутерски центар :)) јас кога отидов имаше само еден, така да се на се двајца :)
а тој вториот претпоставувам беше тетин кој исто така не беше упознаен со ништо и го чекаше внук му да ги среди промените на днс-ите:pos:
а шо имат во тој компјјутерскиот центар?:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom