Lyoness

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Јас имам. Колку ти требаат?
Автоматски споено мислење:


Да ама еве гледам австриски адвокати завршуваат работа. Па си мислев дали има и тука некои што можат да помогнат. Штом завршуваат они работа значи дека нешто не е ок со фирмата без разлика дали своеволно си инвестирал.
Во одредени држави Лајонес е забранет. Не знам дали Австрија е една од нив. Кај нас досега не сум сретнал случај со враќање пари. Имаш тука навидум основи за кривично дело измама, ама ликот кој те убедил да инвестираш фино лепо ќе си каже дека те запознал со сите ризици и моменти со кои треба да се соочиш и чао пријатно. Немаш кривично дело, не ни можеш да го докажиш.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
109
Поени од реакции
32
Во одредени држави Лајонес е забранет. Не знам дали Австрија е една од нив. Кај нас досега не сум сретнал случај со враќање пари. Имаш тука навидум основи за кривично дело измама, ама ликот кој те убедил да инвестираш фино лепо ќе си каже дека те запознал со сите ризици и моменти со кои треба да се соочиш и чао пријатно. Немаш кривично дело, не ни можеш да го докажиш.
Во Австрија мислам дека не е забранета но добри де изгледс адвокативе штом на многу луѓе помогнале да им се вратат парите. Не знам каде да се обратам
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Во Австрија мислам дека не е забранета но добри де изгледс адвокативе штом на многу луѓе помогнале да им се вратат парите. Не знам каде да се обратам
ако не е тајна колкава сума им уплати?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
109
Поени од реакции
32
Во ова сум извесен период и со Зоки за истата работа разговарав, али гледам нема намера за промена во врска со ваучерите. Мене искрено иако сум заинтересиран за ова и во позадина знам како функционира пак не ми се користи. Веро е прескап, а попустот е смешен 1% + 1SP кој во иднина може како што ти го фалат да го искористиш при акција со вредност од 5-10 евра во зависност од трговецот. Значи на 6500 денари имаш 65денари + 320 денари од SP така да на 6500денари имаш нецели 400 попуст. Ако споредиш дека најефтин леб во Кам ти е 24 денари, а во Веро со иста грамажа 30, и сите останати продукти кои доаѓаат со 7-8 денари поскапи ќе излезе дека во Кам ќе ти останат некои си 700-800 како попуст на тие 6500денари. Сума сумарум, сега откако направија за тие што ја шириме мрежата да сме лајконет и само доколку имаш бејзик пакет па да ти се бројат единици и такви срања бенефициите ни се сведени на минимум. Јас сум во ова, али за ваучерите сум со исто мислење како срања во стил на хербајалф. Бидејќи треба некому да му ја мениш навиката за да добие попуст, е тоа во македонија не успеава. Може да успее ако на влез во маркетот имаш шанса да си ги купиш ваучерите, а да одам во некоја оптика да ги купам, па после 2 км до маркетот за да ги потрошам нема теорија.
Денес бев во веро и ми ја одбија картичката и ми рекоа дека веќе не соработуваат со Лајонес лајконет
Автоматски споено мислење:

Со отворањето на Русија ништо не си врати назад?
Замисли секој месец ми враќаа у просек по 1500 денари а ветувањата беа од 500 еу нагоре секој месец.... а гледам еве во декември ништо не мо вратиле. Кои измамници еј. Бев во веро денес касиерката ми рече дека не соработуваат веќе.... лажеа дека ќе бидат партнери со мастер кард и нормално мастер кард демантираа било какво партнерство.... најмногу се срамам што најблиските уплатија пари имајќи доверба во мене.... а јас пак имав доверба во дриг кој пак имаше доверба на друг итн......ми треба добар адвокат да си ги вратам парите познавате некој?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.575
Еднаш бев на некоја презентација од срањево наречено Лајонес, тоа оддамна пред 3-4 години. Дечкото шо зборуваше дури пена имаше на устата убедувајки како тоа е наредното big thing, цитирам "Не го фативме вложувањето во Фејсбук во 2005, али затоа Лајонес ни дава втора шанса." ... :pos: :pos: :pos:

Станав само и си отидов, саат ипол кој никој нема да ми го врати.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Еднаш бев на некоја презентација од срањево наречено Лајонес, тоа оддамна пред 3-4 години. Дечкото шо зборуваше дури пена имаше на устата убедувајки како тоа е наредното big thing, цитирам "Не го фативме вложувањето во Фејсбук во 2005, али затоа Лајонес ни дава втора шанса." ... :pos: :pos: :pos:

Станав само и си отидов, саат ипол кој никој нема да ми го врати.
А за Bitcoin не спомна нешто? Сигурно и таму не го фатиле вложувањето. :D
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.307
Поени од реакции
7.288
Еднаш бев на некоја презентација од срањево наречено Лајонес, тоа оддамна пред 3-4 години. Дечкото шо зборуваше дури пена имаше на устата убедувајки како тоа е наредното big thing, цитирам "Не го фативме вложувањето во Фејсбук во 2005, али затоа Лајонес ни дава втора шанса." ... :pos: :pos: :pos:

Станав само и си отидов, саат ипол кој никој нема да ми го врати.
Истиот муабет со фејсбук пред 3-4 години го слушав, после тоа идеше муабет со "успех" дека спартак од братислава го фатиле и "облакот" се шири :icon_mrgr:

Јеховините сведоци излегоа гола вода у споредба со овие :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Еднаш бев на некоја презентација од срањево наречено Лајонес, тоа оддамна пред 3-4 години. Дечкото шо зборуваше дури пена имаше на устата убедувајки како тоа е наредното big thing, цитирам "Не го фативме вложувањето во Фејсбук во 2005, али затоа Лајонес ни дава втора шанса." ... :pos: :pos: :pos:

Станав само и си отидов, саат ипол кој никој нема да ми го врати.
Шала смеа на страна, ама кој успеа на време да инвестира пред два месеци кога се отвораше Русија има направено добри пари.
Човекот што прв пат ми го презентираше Лајонес пред 2 месеци 4500 евриќи чисти во 2 минути, вложи околу 3к претходно и изваде уште 4.5к. Ваљда вадат пари само тие што имаат многу пари од ова чудо, овие другите што чекаат од кешбек и од тие под ќе извадат исто колку овие што чекаат пари од сметки скенирање :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Шала смеа на страна, ама кој успеа на време да инвестира пред два месеци кога се отвораше Русија има направено добри пари.
Човекот што прв пат ми го презентираше Лајонес пред 2 месеци 4500 евриќи чисти во 2 минути, вложи околу 3к претходно и изваде уште 4.5к. Ваљда вадат пари само тие што имаат многу пари од ова чудо, овие другите што чекаат од кешбек и од тие под ќе извадат исто колку овие што чекаат пари од сметки скенирање :D
Не, од пирамидална шема фаќаат тие што се погоре во пирамидата. Затоа и треба да врбуваш што повеќе за да заработуваш на нивни грб :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Не, од пирамидална шема фаќаат тие што се погоре во пирамидата. Затоа и треба да врбуваш што повеќе за да заработуваш на нивни грб :D
Тоа ми е јасно, али како и во се, парите пари лепат.
Некој јадник и 5000 да попиши под него ако нема кешарац да купи лајконет единици или како и да се викаат нема никогаш да мрдни повеќе од тој 1 и 0.5% кешбек.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
109
Поени од реакции
32
Значи постои еден новинар Бен Екер http://www.bekm.us/author/ben-ecker/ кој што помага на оштетените да си ги вратат парите. Ги спојува со адвокати од Австрија и за 6-9 месеци тужбата се добива. Јас контактирав со него и требаше да уплатам пари на неговата фирма за да го започнат процесот. Отидов у банка не сакаа да уплатат без да имам фактура или префактура, која што јас ја немам. Он не сака да му уплатам пари на сметка на физичка сметка туку само на сметка на фирмата. Фактура вика не сме издавале до сега на никој (да напоменам не имале досега клиент од Македонија, туку повеќето се од Австрија и Австралија). Ми треба некој адвокат кој ќе може да ме поврзе со Бен Екер односно ќе може да соработува со овие адвокати од Австрија па се надевам дека парите ќе ми се вратат... немам друга идеја како...
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Мене ми е мистерија како успеваат да ги убедат луѓево за ова лајонес срањево буквално тие организации ко секти ми наликуваат, ко маѓии да им фрлаат и овие у транс паднати таму у некакви облаци летаат :pos: и како да ги жалиш после?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Мене ми е мистерија како успеваат да ги убедат луѓево за ова лајонес срањево буквално тие организации ко секти ми наликуваат, ко маѓии да им фрлаат и овие у транс паднати таму у некакви облаци летаат :pos: и како да ги жалиш после?
Нема врска, добар маркетинг, плус само да му кажеш на некој дека ќе има брзи пари и пасивен прилив постојано не ти треба ништо друго да зборуваш за да го кандисаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom