Lyoness

Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Значи cashback world е нешто сосема различно?
не бе исто е само неможам да ти објаснувам[DOUBLEPOST=1553003970][/DOUBLEPOST]
,,,chekaj malku,,,tebe ne te zatvorile ili toa lajonesot za kogo ti rabotish,,,
Општо како корисник на услугите, и не работам за никој[DOUBLEPOST=1553004171][/DOUBLEPOST]
,,,chekaj malku,,,tebe ne te zatvorile ili toa lajonesot za kogo ti rabotish,,,
А и тие шо треба да затворат некој се дел од лајонесс, македонски полициски синдикат
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
3.896
Поени од реакции
4.289
не бе исто е само неможам да ти објаснувам[DOUBLEPOST=1553003970][/DOUBLEPOST]
Општо како корисник на услугите, и не работам за никој[DOUBLEPOST=1553004171][/DOUBLEPOST]
А и тие шо треба да затворат некој се дел од лајонесс, македонски полициски синдикат
Za intelegencijata na dzandarite nikoj mislam ne se somneva
 
  • Хаха
Reactions: MSE
B

Bafra

Гостин
Za intelegencijata na dzandarite nikoj mislam ne se somneva
Повисоките ешалони од МВР и да знаеш дека се доста паметни. Без нивно знаење, вмешаност и одобрение нема шанси пирамидални шеми да функционираат. Така да, ти сметај ги за глупи, ама тие си товарат магарето.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
500
Поени од реакции
319
Ми паѓа жал за сите лица во нашата напатена земја кои мислат дека ќе успеат да се збогатат со оваа тешка превара...Ние си патиме од синдромoт на желба за брзи пари без работа...
 
Член од
24 јули 2018
Мислења
22
Поени од реакции
62
Еден куп што знам ги изгореа по неколку 1000 евра, некој и многу повеке. Немој да се веете по вакви превари :)
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Ми паѓа жал за сите лица во нашата напатена земја кои мислат дека ќе успеат да се збогатат со оваа тешка превара...Ние си патиме од синдромoт на желба за брзи пари без работа...
Нема потреба да ти паѓа жал терај си ти со синдромот без мотика нема леб и товарај го магарето[DOUBLEPOST=1553012177][/DOUBLEPOST]
Za intelegencijata na dzandarite nikoj mislam ne se somneva
Во право си
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.540
Поени од реакции
8.521
не бе исто е само неможам да ти објаснувам[DOUBLEPOST=1553003970][/DOUBLEPOST]
Општо како корисник на услугите, и не работам за никој
1. Зошто тогаш ребрендирањето во Кешбек? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

2. Не работиш за никого велиш, а? Немаш над тебе ментор, спонзор или како и да се вика? На кого си ги уплатил сите пари досега? Не примаш инструкции и не следиш корпоративна стратегија на Лајконет?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
3.680
Поени од реакции
2.550A gde je Lyconet???

Темава е отворена во 2012, ме интересира кој купи јахта до сега???
Одамна купија јахти и се сами свои газди, си се возат со јахтите по медитеранот па немаат време за интернет да пишат, не очекувај да се јават.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
1. Зошто тогаш ребрендирањето во Кешбек? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

2. Не работиш за никого велиш, а? Немаш над тебе ментор, спонзор или како и да се вика? На кого си ги уплатил сите пари досега? Не примаш инструкции и не следиш корпоративна стратегија на Лајконет?
Прво лајонесс си е компанијата кешбек е за штедачите лајконет за тие шо работат, второ немам ментор, по шо имаш заклучено дека имам уплатено и дела следам инструкции на некој.. Ако го знам системот незначи дека и го работам
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.540
Поени од реакции
8.521
Прво лајонесс си е компанијата кешбек е за штедачите лајконет за тие шо работат, второ немам ментор, по шо имаш заклучено дека имам уплатено и дела следам инструкции на некој.. Ако го знам системот незначи дека и го работам
Епа до пред некое време на картичките пишуваше Лајонес, а сега Кешбек. Те прашувам за оваа промена, зошто се случи?

Значи ти си единствениот што досега се вклучил во МЛМ без да уплати? И не, нема да ти помине муабетот дека не си вклучен во Лајонес, пошто човек што со 20+ поста ги брани сигурно има некаков интерес од тоа.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.946
Поени од реакции
2.529
Прво лајонесс си е компанијата кешбек е за штедачите лајконет за тие шо работат, второ немам ментор, по шо имаш заклучено дека имам уплатено и дела следам инструкции на некој.. Ако го знам системот незначи дека и го работам
Со должно извинување но човек денес не треба ни 5 минути да троши да објаснува дека нештово функционира. Тие што трошат се или некои кои заглавиле тешко, па бараат тронка надеж да најдат други будали што ќе вложат, па на нивни грб да се извадат, или се во самиот почеток каде им ветуваат Поршина и Јахти, па од преголемата убавина сеуште не можат да го видат сивилото во кое се завлезени сите оние кои оставиле и 10 денари тука.

Доволно е само на Гугл да пребараш и од првите 10 резултати на 8 ќе видиш колку е сето ова измама и во колку држави не е дозволено.

Инаку и мене можеби беше и пред 2012 година кога ми беше презентирано сето ова, па еве и ден денес немам јахта. И не е поради стандард муабет што го тераат дека не си се потрудил доволно, верувај.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
500
Поени од реакции
319
Нема потреба да ти паѓа жал терај си ти со синдромот без мотика нема леб и товарај го магарето[DOUBLEPOST=1553012177][/DOUBLEPOST]
Во право си
Aбе не можам да се доначудам на векот, ко пијан за бандера се запнал. Не знам ни што ти реплицираат другите, па уште кажва не бил зачленет...

Така е, само напред. Со лежење и купвање облаци ќе сте милионери:tapp::tapp::tapp::tapp::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Епа до пред некое време на картичките пишуваше Лајонес, а сега Кешбек. Те прашувам за оваа промена, зошто се случи?

Значи ти си единствениот што досега се вклучил во МЛМ без да уплати? И не, нема да ти помине муабетот дека не си вклучен во Лајонес, пошто човек што со 20+ поста ги брани сигурно има некаков интерес од тоа.
значи вака лајонес е компанијата и има неколку брендој во кој спаѓа и кешбек тој е бренд за штедење, поинаку на форум неможам да ти објаснам, второ лајонес можиш да го работиш и без пари, подели картичка на сите шо ги знајш БЕЗПЛАТНА, ако пазарат ке штедат а тебе трговците ке ти плакат 1% провизија, ни влог ни бутур, и далеку дела го бранам туку дискутирам со луѓе кој појма немат,
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.459
Поени од реакции
27.245
значи вака лајонес е компанијата и има неколку брендој во кој спаѓа и кешбек тој е бренд за штедење, поинаку на форум неможам да ти објаснам, второ лајонес можиш да го работиш и без пари, подели картичка на сите шо ги знајш БЕЗПЛАТНА, ако пазарат ке штедат а тебе трговците ке ти плакат 1% провизија, ни влог ни бутур, и далеку дела го бранам туку дискутирам со луѓе кој појма немат,

@Peja989 da ne si za na kafe u citymall?
 
На врв Bottom