Lyoness

Член од
22 јули 2015
Мислења
500
Поени од реакции
319
Тешко е да објасниш на форум...јас мислам да не собериш сите на кафе...добра тактика имате, не се имаш видено со некој пола година и он ти вика "ај на кафе"... ти си мислиш сакал да те види, тој ти кажва за лајонес...
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Со должно извинување но човек денес не треба ни 5 минути да троши да објаснува дека нештово функционира. Тие што трошат се или некои кои заглавиле тешко, па бараат тронка надеж да најдат други будали што ќе вложат, па на нивни грб да се извадат, или се во самиот почеток каде им ветуваат Поршина и Јахти, па од преголемата убавина сеуште не можат да го видат сивилото во кое се завлезени сите оние кои оставиле и 10 денари тука.

Доволно е само на Гугл да пребараш и од првите 10 резултати на 8 ќе видиш колку е сето ова измама и во колку држави не е дозволено.

Инаку и мене можеби беше и пред 2012 година кога ми беше презентирано сето ова, па еве и ден денес немам јахта. И не е поради стандард муабет што го тераат дека не си се потрудил доволно, верувај.
А оти ме функционира, букинг, алиекспрес, валмарт, уште 400000 партнери низ цел свет, то шо некој сакал да ќари ма тебе и ти рекол јахти и милиони ке земиш ме е крив лајонес туку другарти[DOUBLEPOST=1553025657][/DOUBLEPOST]
Тешко е да објасниш на форум...јас мислам да не собериш сите на кафе...добра тактика имате, не се имаш видено со некој пола година и он ти вика "ај на кафе"... ти си мислиш сакал да те види, тој ти кажва за лајонес...
Не сум јас крив шо имаш такви другари или роднини, колеги итн.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
500
Поени од реакции
319
А оти ме функционира, букинг, алиекспрес, валмарт, уште 400000 партнери низ цел свет, то шо некој сакал да ќари ма тебе и ти рекол јахти и милиони ке земиш ме е крив лајонес туку другарти[DOUBLEPOST=1553025657][/DOUBLEPOST]
Не сум јас крив шо имаш такви другари или роднини, колеги итн.
Oке.

https://forum.kajgana.com/threads/lyoness.64720/page-24#post-8267640

Дека не си го "работел" системот, туку само си бил информиран...Пази кај лажиш друг пат.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.356
Тешко е да објасниш на форум...јас мислам да не собериш сите на кафе...добра тактика имате, не се имаш видено со некој пола година и он ти вика "ај на кафе"..
За џабе се објаснуваш.
Од втор братучед се дистанцирав токму поради ова, едноставно ми се смачи да го слушам, осетот за нормален разговор го изгуби човекот, се нешто само пари,шеми за лесна заработка,облаци во тоа тиквата, било тема или не.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.946
Поени од реакции
2.529
А оти ме функционира, букинг, алиекспрес, валмарт, уште 400000 партнери низ цел свет, то шо некој сакал да ќари ма тебе и ти рекол јахти и милиони ке земиш ме е крив лајонес туку другарти[DOUBLEPOST=1553025657][/DOUBLEPOST]
Не сум јас крив шо имаш такви другари или роднини, колеги итн.
Имаш две опции, или функционира и имаш јахти или не функционира и имаш замислени другарчиња

upload_2019-3-20_0-40-8.png

пробувам да букирам на Букинг, оваа ли е таа мастеркард што го освои светот во 2012та или Букинг е замислено другарче.
Никаде на нивниот сајт нема ниту Л од Лајонес, ниту па некаков избор.
Може ли да ми кажиш како да платам и да ми се врати кешбек бидејќи сум член?
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Имаш две опции, или функционира и имаш јахти или не функционира и имаш замислени другарчиња

Прегледај го приврзокот 206245

пробувам да букирам на Букинг, оваа ли е таа мастеркард што го освои светот во 2012та или Букинг е замислено другарче.
Никаде на нивниот сајт нема ниту Л од Лајонес, ниту па некаков избор.
Може ли да ми кажиш како да платам и да ми се врати кешбек бидејќи сум член?
Се имате сите запнато со то мастеркард искрено не бев член тогаш ама очигледно е дека е неуспешен проект, а букинг не е замислено другарче не се прави паметен влези на твојот профил на лајонесс или ако ја имаш апликацијата ма тел одбери онлајн трговци најди го букинг кликни пазарувај сега и те префрлува на страната на букинг заедно со твојот профил :)[DOUBLEPOST=1553063840][/DOUBLEPOST]
Oке.

https://forum.kajgana.com/threads/lyoness.64720/page-24#post-8267640

Дека не си го "работел" системот, туку само си бил информиран...Пази кај лажиш друг пат.
И? Шо е муабетот со претходните мои коментари?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
23.238
Поени од реакции
14.541
Се имате сите запнато со то мастеркард искрено не бев член тогаш ама очигледно е дека е неуспешен проект, а букинг не е замислено другарче не се прави паметен влези на твојот профил на лајонесс или ако ја имаш апликацијата ма тел одбери онлајн трговци најди го букинг кликни пазарувај сега и те префрлува на страната на букинг заедно со твојот профил :)[DOUBLEPOST=1553063840][/DOUBLEPOST]
И? Шо е муабетот со претходните мои коментари?
,,,site na rabota a ti so site se raspravash, za lajones ko da ti e dedovina,,,
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
2.402
Тешко е да објасниш на форум...јас мислам да не собериш сите на кафе...добра тактика имате, не се имаш видено со некој пола година и он ти вика "ај на кафе"... ти си мислиш сакал да те види, тој ти кажва за лајонес...
Још пострашно, никогаш нити сум се дружел со него ниту пак имам некоја близина туку се знаеме само од улица на здраво здраво, ми се јавува (појма немам како дошол до бројот) и ми вика да пиеме кафе, прашувам зошто ми кажува треба нешто муабет да правиме јас помислив нешто ради мојата работа, седнува и почнува „Знам дека си паметен и добар дечко...“ одмаа знаев нешто дека ке ме фарба околу овие лајонеси, каироси и шта ти ја знам.
Сега го имам потпишано во телефон „Име не се јављај“.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
500
Поени од реакции
319
Oвие од Кајгана треба да постават како на месенџер на порака што можиш да реагираш, за да не мора да реплицираме на глупи коментари, само да му стегниме едно саркастично смеење....:tapp::tapp::tapp:
 
  • Хаха
Reactions: MSE
Член од
2 март 2016
Мислења
190
Поени од реакции
99
Едино од рамстор картичка сум кјар, и тоа секој ден, имаат реална промоција на производи, каде што со картичката ем купувам поевтино, ем ми враќаат поени за купените производи (1 поен = 1 ден.), пр. Пред нова година имаше промоција на Кандит чококадо 280 гр. од тогаш редовна цена 180 денари, беше на попуст со цена од 150 ден. и плус враќаа 100 поени, или реално чоколадото ме чинеше 50 ден. во други маркети си беше 180 ден., секој ден имаат промоции :)
 
Член од
18 април 2019
Мислења
1
Поени од реакции
5
Сите кои имате сомнеж кон Лајонес или сакате да дознаете информации за Лајонес од друг извор, видете што пишува Ben Ecker.

Ben Ecker е германски новинар кој го следи Лајонес со години. Има разоткриено многу лаги и манипулации на Лајонес, ги има известено компаниите чие лого се користи од Лајонес – без знаење и без одобрение – и ги следи сите судења и случаи против Лајонес.

Сега Лајонес сака преку судски случај да му ги заплени интернет домејните и така да го блокира неговото известување. Тоа е сложено од правна гледна точка...

Google translate од тука: http://benecker.com/2019/04/17/mwslyoness-versucht-mit-allen-mitteln-diese-website-zu-schliessen/

Ова зборува колку на Лајонес му пречи критика (вистината) и како употребува правни трикови да ги елиминира неговите противници. Лајонес воопшто не се глупи, но вие мора да бидете попаметни
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
2
Јас го контактирав Бен но од банквр не ми дозволуваат да уплатам средства на негова фирма за да започне процес да ми ги вратат инвестираните пари. А он нормално сака на фирма а не на персонален акаунт. Како дс си ги вратам пароте назад знае некој? Адвокат можеби?
Автоматски споено мислење:

Дали знае некој адвокат кој може да ми помогне да си ги вратам инвестираните пари во Лајонес/Лајконет Lyoness Lyconet
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.840
Поени од реакции
29.126
Јас го контактирав Бен но од банквр не ми дозволуваат да уплатам средства на негова фирма за да започне процес да ми ги вратат инвестираните пари. А он нормално сака на фирма а не на персонален акаунт. Како дс си ги вратам пароте назад знае некој? Адвокат можеби?
Mислам дека не постои можност за враќање инвестирани пари. Пошто самоволно влегуваш со влог и сопствен ризик за инвестиција.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
2
Колку пари е премиум во мк? И ако има некој пластични карти нека пише...
Јас имам. Колку ти требаат?
Автоматски споено мислење:

Mислам дека не постои можност за враќање инвестирани пари. Пошто самоволно влегуваш со влог и сопствен ризик за инвестиција.
Да ама еве гледам австриски адвокати завршуваат работа. Па си мислев дали има и тука некои што можат да помогнат. Штом завршуваат они работа значи дека нешто не е ок со фирмата без разлика дали своеволно си инвестирал.
 
На врв Bottom