Lycamobile Македонија

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
^Што сакам сега Телекабел некоја луда понуда да извади, па све конкуренција да збрише. Тек тогаш сериозно ќе се сфаќаат корисниците и ќе се потресуваат ако не се задоволни, а не како до сега...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
^Што сакам сега Телекабел некоја луда понуда да извади, па све конкуренција да збрише. Тек тогаш сериозно ќе се сфаќаат корисниците и ќе се потресуваат ако не се задоволни, а не како до сега...
I jas sum za toa; no telekom sigurno nema da se razbudi od son i kesi tera po svoe.. toa moze da povlijae na vip i nekoj % na Lyca.....
jas ne veruvam deka ke ima ponuda pod 500den, no ako e veke 500 neka ima 10~15gb data i 1000/1000 voice&sms kon site vo Mk, ako imas Tv i net od Telekabel da imas popust 100ka
500net+450tv+400Mobilen = / vkupno1350,pa dagi vidam togas sto ke pravat ...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Imaat nova ponuda Lyca Mega Online so neograniceni minuti SMS I 15gb za 639 den
Se zabrzaja nesto poslednava nedela dena(iako ima mala nejasnotija vo cenata so toa OnLine ,bidejki ja ima i regularnata cena od 699).....sigurno i od Telekabel bi bila slicna ponudata....
pa si vikaat da pobrzame **iako e veke predocna....
 

Attachments

Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Lycamobile ja koristi mrezata na vip ? Kakva brzina na net imam sega so vip taka ke bide i so lycamobile ili greska sum ?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Lycamobile ja koristi mrezata na vip ? Kakva brzina na net imam sega so vip taka ke bide i so lycamobile ili greska sum ?
So edna mnogu bitna razlika sto kaj Lycamobile bi nemal 4G kako sto imas na Vip ako ti igra toa uloga.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Lycamobile ja koristi mrezata na vip ? Kakva brzina na net imam sega so vip taka ke bide i so lycamobile ili greska sum ?
da od vip koristi mreza, brzinata e
Lycamobile ja koristi mrezata na vip ? Kakva brzina na net imam sega so vip taka ke bide i so lycamobile ili greska sum ?
Da ja koristat mrezata na vip ,posledno vreme interetot e postabilen i sekogas e nad 10mbps se dvizi 10~20mbps zadownload i okolu 2~3za upload
eve momentalen speedtest /pa sega ne znam koe se tvoite ocekuvajna[DOUBLEPOST=1545654213][/DOUBLEPOST]
So edna mnogu bitna razlika sto kaj Lycamobile bi nemal 4G kako sto imas na Vip ako ti igra toa uloga.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
ako e na vip pripejd mislam deka i tie korisnici nemaat 4g, samo vo postpejd go ima 4g,!
 

Attachments

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Zosto seuste ne sredija so verifikacija i potvrda na sms za gmail, yahoo i dr. Plus toa od lyca nemoze da se isprati sms i da se ucestvuva vo nekoi nagradni igri. Poradi niv nemozam da vlezam na mojot sopstven email koj mi bara potvrda na verifikacija preku sms.
Samo pracaat verifikacija na sms na vibet i whatsap. Ova e golem minus i veke od koga pocna da raboti lycamobile dosega ne se ispravi ovoj problem
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
како да активирам вибер на лајка?
Isto kako i so drugite operatori....Go pisuvas brojot i ti doaga povik od Viber na koj ne krevas i po avtomatizam go prezema 6 cifreniot kod i toa e toa :)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
нејќе друже не го препознава бројот не праќа код
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
сакам да го регистрирам со матичен ама ми пишуе bundle topup is not done а има кредит и звонам сегде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom