Lycamobile Македонија

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
*139*1023# ili sms 1023 na br; 3535[DOUBLEPOST=1539731064][/DOUBLEPOST]
nema problem so mrezata denes bas imav 3/4 mejgunarodni povici i cel den data On,ne zaprimetiv da nema mreza.....
Bravo drugarce. Preku sms uspea. Preska trazev u mobilen da ne go ima kodot nekade koa sum aktiviral, ali ne poglednav desno koa sum prakjal istio broj si stoe tam, ama koj da go vide :)
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Пред 4-5 месеци нарачав картичка и не се сеќавам дали ја активирав па сега ја ставив но немам мрежа дали и истекол рокот дека кредит немав ставено?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Пред 4-5 месеци нарачав картичка и не се сеќавам дали ја активирав па сега ја ставив но немам мрежа дали и истекол рокот дека кредит немав ставено?
Cim nemas voopsto mreza znaci bila aktivirana a ne koristena vise od 4 meseci taka da sistemski toj broj i karticka vise se vrateni nazad na operatorot.Ke si zemes drugo brojce i taka se besplatni so toa sto samo kreditot se naplaka :)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Дефинитивно Телекабел ќе ја користи мрежата на ТМобиле.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
Лајката неќе да ми се зачува на 4г мрежата ме префрла на 3г...дали у апн поставките треба да се допише нешто.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Лајката неќе да ми се зачува на 4г мрежата ме префрла на 3г...дали у апн поставките треба да се допише нешто.
Sho ti treba taj 4G? Ke ja osetes li razlikata?
Kolku pogolem G tolku postetno zracenje ima telefonot!
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
58
Сакам да купам картичка лајка за дата да ја користам. Читам неколку страни назад, викате имало преваранти продавачи. Каде можам да купам бројче а да не е онлајн и да не бидам зезнат?
Благодарам
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Сакам да купам картичка лајка за дата да ја користам. Читам неколку страни назад, викате имало преваранти продавачи. Каде можам да купам бројче а да не е онлајн и да не бидам зезнат?
Благодарам
Kaj nas deckite na shtand ako si od Skopje....Sekoj raboten den sme od 10 do 4.30 popladne vo gtc kaj nikofon sto bese mobilarata i vo carsija odma blizu sendvicarata Teteks :)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
@Mr.Deni која брзина ви се нет пакетите. За 5гб прашувам.?
Znaci brzinata e H+ i e mnogu dobra...Znaci imam mereno nekolku pati mi ima pokazuvano po 14 do 20mbps....Nemam sliki vo telefonot a koga ke napravam ke postiram....So eden zbor za surfanje videa na youtube i normalni aktivnosti na internet znaj deka ke bides mnogu zadovolen....

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
40
Поени од реакции
8
No service цел ден денес. Не знам што да направам. Вчера беше во ред денес ништо...
Рестартирав network settings, направив рестарт на телефонот, ја извадив и ставив картичката повторно, ставив на manuel network lycamobile но се за џабе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom