Lycamobile Македонија

Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Kaj nas deckite na shtand ako si od Skopje....Sekoj raboten den sme od 10 do 4.30 popladne vo gtc kaj nikofon sto bese mobilarata i vo carsija odma blizu sendvicarata Teteks :)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Vie "deckive od shtand vo SK", da im prenesete na vasite gazdi/operatori/volsebnici deka brojcinjava so meseci ne primaat nikakvi poraki za verifikacija od YAHOO, GMAIL, VIBER, WHATSUP ITN ITN ITN?!!! Smetam deka ziveam vo 21vi vek i treba da imam dostapno vakva MINIMALNA usluga kako email! Imase tocno 7-8 dena eden period pred Nova Godina koga "magicno" po meseci nerabotenje im prorabote ovaa usluga na Lycamobile, i sega povtorno so denovi ja "snema". Dali ke bidat pak meseci?! Ocigledno rabotite katastrofalno, no barem oprajte si ja osnovnata usluga za da ne vi izbegaat i tie malku sto gi imate.... MK dno od operator. Lugje sto citate BEGAJTE PODALEKU od Lycamobile!
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Здраво да прашам што е проблемот неможам никако да си регистрирам акаунт на лајка за онлајн да си активирам пакети . сим картичката е активна и регистрирано податоци преку смс ама на страната неможам да се регистрирам . ми бара телефонскио број и последните 4 цифри од бројот , ама никако да прифати . до што е проблемот ?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Здраво да прашам што е проблемот неможам никако да си регистрирам акаунт на лајка за онлајн да си активирам пакети . сим картичката е активна и регистрирано податоци преку смс ама на страната неможам да се регистрирам . ми бара телефонскио број и последните 4 цифри од бројот , ама никако да прифати . до што е проблемот ?
posledni 4 cifri (toa se posledni 4 brojki od iccd brojot na sim kartickata) ,tebe ti bara Tan broj, javise na 1212
 
K

kicodarker

Гостин
Lajka mobile е типично швалерски оператор, ниту е сигурен ниту има постојана локација ниту, еднократни услуги платено добиено и немаш поддршка исто ко швалерка.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Lajka mobile е типично швалерски оператор, ниту е сигурен ниту има постојана локација ниту, еднократни услуги платено добиено и немаш поддршка исто ко швалерка.
Дури и швалерката знае некогаш да ти излезе у сусрет за разлика од Лајка.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
друштво ако може малку помош дали и како надополнувате кредит онлајн преку на лајка страната, се обидов и преку лаптопот и преку телефон не можам да дополнам цело време ми ја дава поракава
За жал вашата порачка ( QTU000003ХХХХ ) не беше успешна со тоа што броевите ХХ во нејзе се различни.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.758
друштво ако може малку помош дали и како надополнувате кредит онлајн преку на лајка страната, се обидов и преку лаптопот и преку телефон не можам да дополнам цело време ми ја дава поракава
За жал вашата порачка ( QTU000003ХХХХ ) не беше успешна со тоа што броевите ХХ во нејзе се различни.
еднаш сум уплатил вака...беше комплицирано, и не се нафаќам повторно

а и не се сеќавам најдобро што све кликав за да уплатам(преку мобилен)
 
Член од
15 март 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
картичката-сим е од овој виртуелен оперјатор,арно ама телефоно е стар модел на зоте кои на времето ги дваа т-мобиле после истечен договор.Сега им побарав код ,ми дадоа го отклучив,покажува две мрежи,Вип и т-мобиле,но картичката од алјкамобиле не ја препознава,а при пребарување на мрежи појавува еден куп мрежи ,не знам ни од каде му се,Водафон па швајцарија,нешто што првпат ги гледам.Дали некој има сретнато вакво нешто и дали има опција картичката да ја препознае.Инаку на друг модел работи истата картичка-сим.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
картичката-сим е од овој виртуелен оперјатор,арно ама телефоно е стар модел на зоте кои на времето ги дваа т-мобиле после истечен договор.Сега им побарав код ,ми дадоа го отклучив,покажува две мрежи,Вип и т-мобиле,но картичката од алјкамобиле не ја препознава,а при пребарување на мрежи појавува еден куп мрежи ,не знам ни од каде му се,Водафон па швајцарија,нешто што првпат ги гледам.Дали некој има сретнато вакво нешто и дали има опција картичката да ја препознае.Инаку на друг модел работи истата картичка-сим.
Избери ја мрежата на Вип кога ти ја дава како опција бидејќи истата мрежа со Вип ја користи и Лајка....На постари телефони сим картичката на Лајка ја препознава како Вип....Не би требало проблем да имаш :)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
чудо се овие од лајка, во кој век живееме за да треба да одам до бензиска за да купам картичка за надополнување, онлајн не може да се дополни кредит БРУКА не видена.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
чудо се овие од лајка, во кој век живееме за да треба да одам до бензиска за да купам картичка за надополнување, онлајн не може да се дополни кредит БРУКА не видена.
Затоа како мене земи си бројче на телекабел ;)
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
Затоа како мене земи си бројче на телекабел ;)
јас и жената сме си на претплата, овие од лајка ги користам за децата на кои засега телефоните им се само за ало-ало за понатаму ќе му ја мислиме и секако според потребите и можностите
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
јас и жената сме си на претплата, овие од лајка ги користам за децата на кои засега телефоните им се само за ало-ало за понатаму ќе му ја мислиме и секако според потребите и можностите
Па и телекабел е добар за ало ало, плус и ако имаш КТВ и Интернет ке имаш фора следнио месец да го платеш покасно без да го исклучат мобилнио.
 
Член од
15 март 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Избери ја мрежата на Вип кога ти ја дава како опција бидејќи истата мрежа со Вип ја користи и Лајка....На постари телефони сим картичката на Лајка ја препознава како Вип....Не би требало проблем да имаш :)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Да,тие две мрежи ги препознава(Вип и т-мобиле)и тоа со ставање на сим,од двете мрежи,но кога ќе ставам од Лајка мобиле,вели проблем со идентификација на сим-картицата.Инаку видов на поновите телефони дека тие работат на некоја си мрежа 29403 3Г и 29403 2Г,(мислам дека е ВИП)само кај постариов модел не ја пронаоѓа,односно како што реков проблем со иднетификација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom