Lycamobile Македонија

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Сакам да купам картичка лајка за дата да ја користам. Читам неколку страни назад, викате имало преваранти продавачи. Каде можам да купам бројче а да не е онлајн и да не бидам зезнат?
Благодарам
Јас така ја користам. Имам самсунг со 2 СИМ картички плус мемориска, и втората СИМ ја користам кога овие 3 гига од Мобимак ќе ми се истрошат. Тогаш влегуваш во сетингот...и за ,,дата,, си подесуваш СИМ 2 и готово.

Но мора да се подеси телефонот прво....има објаснувања на нивната страна и плуис сетираш ,,дата роаминг-ОН,,
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Се навратив на темава за да видам што биднало со Lycamobile во меѓувреме и заклучокот повторно е дека сепак не ги бидува.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ja sum 3 meseca korisnik na Lyca i do sega nemam nekoi problemi so mrezata. Ni so internet, ni so razgovori. Edino so ne mi se svigja toa sho imaat tehnicka podrska samo do 18 casot od ponedelnik do sabota, a vo nedela nemaat ic.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.054
Поени од реакции
6.658
https://www.lycamobile.mk/mk/black-friday
nee loso za 499 den, 90 denovi -sekoj 30denovi/5gb data so povici&sms
trebase od porano vakvi ponudi da pustat....
порано имаше навистина екстра понуди кога влегоа на пазарот, пакетите и тарифите имаат промоција месец-два и после пак на старо на скапо..........срање менаџмент и буквално ништо не допринесоа конкурентно на пазарот ни со услуга ни со цени
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
порано имаше навистина екстра понуди кога влегоа на пазарот, пакетите и тарифите имаат промоција месец-два и после пак на старо на скапо..........срање менаџмент и буквално ништо не допринесоа конкурентно на пазарот ни со услуга ни со цени
Zatoa ke dipronesat Telekabel so mobilnata definitivno. Veke i oficijalno najavuvaat deka se pri kraj so podgotovkite so flaer so smetkite so gi prakjaat doma.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
порано имаше навистина екстра понуди кога влегоа на пазарот, пакетите и тарифите имаат промоција месец-два и после пак на старо на скапо..........срање менаџмент и буквално ништо не допринесоа конкурентно на пазарот ни со услуга ни со цени
Najloso e sto ne stavaat datumi Od koga / Do koga e promocijata pa sekoj dasi razmisli Pred se imaaa los pristap kon nasiot pazar, gazdite se od indija koi rabotat vo anglija i od tamu gi komandaat site raboti, pa taka da kakov ida prijavis problem na 1212 , se odi preku London,ti zvonat od tamu indijci koi edvaj zboruvaat angliski i nisto ne mozes dagi razberes* jas imav 2 slucki *
inaku ova Maxi 499 im potrae .....da vidime do koga,! moze koga i 074 ke zapocne kese setat da porabotat a ako ne gi biva bar neka si odat se znae deka e monopol.!
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Купив бројче од трафика го активирав со мои податоци, не би требало да злоупотрбуваат.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Купив бројче од трафика го активирав со мои податоци, не би требало да злоупотрбуваат.
Normalno i taka treba da se registrira broj so tvoi podatoci....Utre zadutre ako se izgubi kartickata ili osteti slobodno mozes da si go povratis brojceto...Isto i ako sakas da se prefrlis na drug operator.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Lycamobile registriral novi serii na broevi na 15.11.2018
079 50x xxx
079 51x xxx
odnosno 20 000 broevi + na prethodnite 175 000 iljadi od koi 160 000 se vo kanta(odnosno neupotreblivi)
Ne znam sto tolku se razrabotija dali poradi Telekabel/074, dali poradi reklamite so Dzambazov ...ne znam....
 

Attachments

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Najloso e sto ne stavaat datumi Od koga / Do koga e promocijata pa sekoj dasi razmisli Pred se imaaa los pristap kon nasiot pazar, gazdite se od indija koi rabotat vo anglija i od tamu gi komandaat site raboti, pa taka da kakov ida prijavis problem na 1212 , se odi preku London,ti zvonat od tamu indijci koi edvaj zboruvaat angliski i nisto ne mozes dagi razberes* jas imav 2 slucki *
inaku ova Maxi 499 im potrae .....da vidime do koga,! moze koga i 074 ke zapocne kese setat da porabotat a ako ne gi biva bar neka si odat se znae deka e monopol.!
Лајка се Индиски, не Англиски оператор?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom