Lycamobile Македонија

Член од
23 јануари 2012
Мислења
108
Поени од реакции
61
Пратив да ми земат од Макпетрол.

На барање една сим картичка, типот им дал две 'пакувања' (исти на изглед) и во двете по една сим картичка (исти на изглед) со назнака дека иделе во пакет бидејќи зависело телефонот каква картичка поддржува ?! Ако мислел на големината, исти се, со можност да се редуцира големина, затоа се засеците нели. Им наплатил 100 ден. На едното пакување има цена 100, на другото има цена 0.

Некој да го објасни ова, чисто онака ме интересира.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
одат во пар по 2. нема друго објаснување.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.132
Поени од реакции
549
Пратив да ми земат од Макпетрол.

На барање една сим картичка, типот им дал две 'пакувања' (исти на изглед) и во двете по една сим картичка (исти на изглед) со назнака дека иделе во пакет бидејќи зависело телефонот каква картичка поддржува ?! Ако мислел на големината, исти се, со можност да се редуцира големина, затоа се засеците нели. Им наплатил 100 ден. На едното пакување има цена 100, на другото има цена 0.

Некој да го објасни ова, чисто онака ме интересира.
требаше да си9 нарачаш од интернет бесплатно е и доаѓа брзо пример мене ми дојде картицата за 3-4 дена
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Пратив да ми земат од Макпетрол.

На барање една сим картичка, типот им дал две 'пакувања' (исти на изглед) и во двете по една сим картичка (исти на изглед) со назнака дека иделе во пакет бидејќи зависело телефонот каква картичка поддржува ?! Ако мислел на големината, исти се, со можност да се редуцира големина, затоа се засеците нели. Им наплатил 100 ден. На едното пакување има цена 100, на другото има цена 0.

Некој да го објасни ова, чисто онака ме интересира.
јас кога купував сим , ми дадоа уште една гратис. во едната имаше 100 денари кредит колку и што платив...а во другата мислам дека беше само бројот
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Znaci koga kupuvate direktno od kaj nas deckite na shtand sto se vi sleduvaat dve karticki....edna so 100den kredit i edna prazna samo brojce....Po trafikite i drugite mesta kade sto se preprodavaat karticki davaat samo po edna i toa samo 100den...Znaci od niv zavisi kako sto davaat....I pazete se mnogu zosto ima dosta prevaranti na mnogu mesta i trafiki od lugje videno i slusnato deka kartickata moze da vi ja naplatat 100den i plus 100 za kreditot....Znaci neka se znae deka kartickata na lyca e 100den samo ako ima kredit vnatre.Drugite bez kredit se besplatni :)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Znaci koga kupuvate direktno od kaj nas deckite na shtand sto se vi sleduvaat dve karticki....edna so 100den kredit i edna prazna samo brojce....Po trafikite i drugite mesta kade sto se preprodavaat karticki davaat samo po edna i toa samo 100den...Znaci od niv zavisi kako sto davaat....I pazete se mnogu zosto ima dosta prevaranti na mnogu mesta i trafiki od lugje videno i slusnato deka kartickata moze da vi ja naplatat 100den i plus 100 za kreditot....Znaci neka se znae deka kartickata na lyca e 100den samo ako ima kredit vnatre.Drugite bez kredit se besplatni :)

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Јас купив од Макпетрол подоамна и двете картици беа без кредит. Нормално ми ги наплатија 100 ден вкупно.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво. Користам број од Лајка мобил околу година дена. Неодамна се вратив од студенска работа од Германија. Додека бев таму цело време телефонот беше на airplane mode. Кога се вратив пак го вклучив и си ставив кредит и се си работи нормално. Ама, ми се случи интересна работа со телефонот. Многу од телефонските броеви кои ми се меморирани во телефонот се променети така што има празно место помеѓу одредени бројки. Пример 075123456 ми е мемориран како 07512 3456. И кога таа личност ми звони, ми го покажува само бројот, но не името на контактот. Дали може да е до операторот или до телефонот ? Имам iphone 5.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Здраво. Користам број од Лајка мобил околу година дена. Неодамна се вратив од студенска работа од Германија. Додека бев таму цело време телефонот беше на airplane mode. Кога се вратив пак го вклучив и си ставив кредит и се си работи нормално. Ама, ми се случи интересна работа со телефонот. Многу од телефонските броеви кои ми се меморирани во телефонот се променети така што има празно место помеѓу одредени бројки. Пример 075123456 ми е мемориран како 07512 3456. И кога таа личност ми звони, ми го покажува само бројот, но не името на контактот. Дали може да е до операторот или до телефонот ? Имам iphone 5.
Nekako pologicno e da e od telefonot.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Јас купив од Макпетрол подоамна и двете картици беа без кредит. Нормално ми ги наплатија 100 ден вкупно.
Za ova treba da im otides i da gi oteras u pm....Mameto nivno lopovsko.....Si stail nekoj pari u xheb.Garant ni fiskalna ne ti dale pa a i ti za zal si oshteten.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Za ova treba da im otides i da gi oteras u pm....Mameto nivno lopovsko.....Si stail nekoj pari u xheb.Garant ni fiskalna ne ti dale pa a i ti za zal si oshteten.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Не се сеќавам дали ми дадоа фискална да ти кажам. Знам дека побарав картица тие ми дадоа пакет две картици споени без кредит на нив се разбира. Си ставив кредит на едната и ден денешен ја користам истата. Реално 50 ден по картица и не е којзнае колкава пара затоа не реагирав.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Пријатели, цел ден немам мрежа на Lycamobile. Дали сум единствен?
Mislam deka si :)....Vlezi vo podesuvanjata na telefonot i baraj mreza manuelno ili racno na naski kazano.Koga ke izleze Lycamobile vo opciite klik na nea i toa bi trebalo da ti go resi problemot.Ovakvi problemi se desavaat najcesto ako si patuval vo stranstvo i sega si se vratil.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Decki, kako se aktivirase Lyca Maxi paket? Zakasnav da nadopolnam za da se reaktivira, i sega mi traze kod na paketot. A nemozam da se javam sea na u call centar na lyca posto rabotat samo do 18.00.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Decki, kako se aktivirase Lyca Maxi paket? Zakasnav da nadopolnam za da se reaktivira, i sega mi traze kod na paketot. A nemozam da se javam sea na u call centar na lyca posto rabotat samo do 18.00.
*139*1023# ili sms 1023 na br; 3535[DOUBLEPOST=1539731064][/DOUBLEPOST]
Пријатели, цел ден немам мрежа на Lycamobile. Дали сум единствен?
nema problem so mrezata denes bas imav 3/4 mejgunarodni povici i cel den data On,ne zaprimetiv da nema mreza.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom