LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
За на тв шо ја даваат сезоната се дискутира овде? :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.337
Поени од реакции
57.949
За се се дискутира, во моментов за новата сезона, од која излегоа првите неколку минути, т.е. една нова сцена.

За занимација во меѓувреме ви го оставам линков кој пред неколку месеци ми го даде Божино а јас дури сега скоро седнав да го разгледам. Веројатно сте го виделе:

http://www.lostisagame.com/

Се работи за најобемната теорија (цели фермани) на интернет во која типот тврди дека Lost е всушност игра. Се разбира дека немав време да го читам сето тоа но ако сте го читале или ако имате намера да го прочитате, ме интересира вашето мислење.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Не ја гледам серијава, на почетокот на А1 уште кога почнаја најпрвите епизоди го загледав ама после имав проблеми со кабловската некое време и пропуштив бааги епизоди и престанав да го гледам.

Само нешто ме интересира :pos2: Дали се откри тајната за островот и каде всушност беа заглавени? или уште не се знае...?
 
Е

експерт

Гостин
Да се надеваме дека ќе има добар линк за гледање во живо. А мислам дека торенти има по неколку часа од завршуваето на епизодата.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Да се надеваме дека ќе има добар линк за гледање во живо. А мислам дека торенти има по неколку часа од завршуваето на епизодата.
Jас најбрзо имам видено после 20 мин од епизодата торент да извадат :)
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Да се надеваме дека ќе има добар линк за гледање во живо. А мислам дека торенти има по неколку часа од завршуваето на епизодата.
Не е проблем за глеање ке почекаш 1 саат ке ја има на торент со добар квалитет, него да се нафати некој у најбрз можен рок после епизодата да има македонски превод да може да уживаме во епизодата како што треба.:smir:
 
Е

експерт

Гостин
Мислам дека Џек се сеќаваше на се - зборувам за снимката од 6 сезона
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Мислам дека Џек се сеќаваше на се - зборувам за снимката од 6 сезона
Најверојатно и мене така ми изгледаше, ама тоа како да не важеше за црнкињата и мислам дека е поголема шансата нивните карактери да се сменето.

Инаку на клипот многу работи беа поинакви од оригиналниот лет, од самата фризура на Џек, седиштето каде што седи, во првата епизода стујардеста му даде две екстра шишенца не едно и Џек ја тешеше цркињата а не обратно. Многу се очигледни грешките за да бидат случајни што укажува на тоа дека времето и нивните животи се сменети многу пред летот.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
И јас се сложувам со двајцата членови кои пишале над мене...
А за линк, сигурно ќе има добар линк за во живо, иако јас ќе си го глеам така сабајлечки :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Многу битни се зборовите на Џејкоб во последната епизода од 5 сезона."Се случува само еднаш,се друго после тоа е само прогрес". :toe:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Не е проблем за глеање ке почекаш 1 саат ке ја има на торент со добар квалитет, него да се нафати некој у најбрз можен рок после епизодата да има македонски превод да може да уживаме во епизодата како што треба.:smir:

Има некој таков?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.337
Поени од реакции
57.949
Не мора да ставате спојлери на првата сцена од 6-та сезона, со оглед на тоа дека секако прва ќе ја видиме во вторник, и не ни открива ништо, повеќе не завлекува онака како што сака авторот. И да знаел и да не знаел Џек, не е спојлер, немаме претстава во моментов што ќе се случува понатаму.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Првата епизода од 6. сезона (6x01) е веќе на интернет :). Само и не е баш некој добар квалитет. За тие шо не му се чека до среда - повелете. Јас ќе си почекам :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.224
За се се дискутира, во моментов за новата сезона, од која излегоа првите неколку минути, т.е. една нова сцена.

За занимација во меѓувреме ви го оставам линков кој пред неколку месеци ми го даде Божино а јас дури сега скоро седнав да го разгледам. Веројатно сте го виделе:

http://www.lostisagame.com/

Се работи за најобемната теорија (цели фермани) на интернет во која типот тврди дека Lost е всушност игра. Се разбира дека немав време да го читам сето тоа но ако сте го читале или ако имате намера да го прочитате, ме интересира вашето мислење.
Се повеќе и повеќе верувам во теоријата...

Најверојатно и мене така ми изгледаше, ама тоа како да не важеше за црнкињата и мислам дека е поголема шансата нивните карактери да се сменето.

Инаку на клипот многу работи беа поинакви од оригиналниот лет, од самата фризура на Џек, седиштето каде што седи, во првата епизода стујардеста му даде две екстра шишенца не едно и Џек ја тешеше цркињата а не обратно. Многу се очигледни грешките за да бидат случајни што укажува на тоа дека времето и нивните животи се сменети многу пред летот.
Јас баш мислам дека грешките се случајни, ама сепак ќе видиме.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Се повеќе и повеќе верувам во теоријата...



Јас баш мислам дека грешките се случајни, ама сепак ќе видиме.
Не може да се случајни, премногу се очигледни. Се согласувам со igor108367, најверојатно животите на карактерите им се сменетимногу пред да влезат во авионот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom