LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Првата епизода од 6. сезона (6x01) е веќе на интернет :). Само и не е баш некој добар квалитет. За тие шо не му се чека до среда - повелете. Јас ќе си почекам :)
Гласот на снимкава е ужас...
Ама по почетоков... изгледа дека Џек не се сеќава баш, баш... иако нешто му е чудно, а Кејт е останата на островот :raz:Уствари, сеа глеам дека и Џек е на островот...Изгледа како да се на две места во исто време
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
122
Поени од реакции
2
во првата сезона кога ни прикажуваат како авионот ќе падни . стујардесата поминува и му го дава тоа шишенцето на јек .
и тогас јек сака да стане ама чарли поминува и го бркаат стујардесата и обезбедувањето на авионот.
а сега на 6 та ва сезона чарли не поминува само авионот се стабилизира.
во авионот можда се само оние кои беа во минатото . а лок сун останати на островот .
сеа незнам можно кажуваат во 6x1 , не ја гледав ,
ќе почекам до среда толку месеци чекав за уште три дена .
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.224
Инаку за шишенцето шо му го даде стујардесата, само едно е за разлика од пилотот од 1 сезона пошо нема потреба од две шишенца... :)

(нели едното го кладе вџеб и со него си ја дезинфицираше раната ко падна на островот, ко го шијаше Кејт)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Мене не ми се верува да се во тоа време пред да паднат на островот... Сомнително ми е ова, сигурно нема да го оставеле Џек со ваква фризура а да се вратиле во времето кога паѓаат. :toe:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.224
Официјално промо од ABC, има спојлери, но после промово, сиот сум :vozbud::vozbud::vozbud:


 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Ќе може некој да ми даде линк да ја симнам утрешната епизода на а1 што ја дават
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.224
"LA X" introduces a new narrative device that replaces previously used devices, such as flashbacks, flash-forwards and time travel. This as yet unknown device will apparently make the final season feel similar to the first season in terms of tone.

Каков е па сеа овај narrative device? Наратор? :nesvest:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.337
Поени од реакции
57.949
"LA X" introduces a new narrative device that replaces previously used devices, such as flashbacks, flash-forwards and time travel. This as yet unknown device will apparently make the final season feel similar to the first season in terms of tone.

Каков е па сеа овај narrative device? Наратор? :nesvest:
Ќе нема flashforwards и flashbacks, некој поедноставен концеп за серијата. Читав за ова уште пред некое време. Целта на последнава сезона е да ги разјасни работите, а не дополнително да ги збунува гледачите.

Енивеј, само што ја изгледав Lost: A Journey in Time (2009) (TV). Тоа е 40-минутен документарец со главните продуценти кој објаснува во главно се што се случуваше во 4-та и 5-та сезона. И зошто некои работи се случувале. Многу интересно и одлично за загревање пред почетокот на финалната сезона.

Го има по торенти, веројатно и на abc.com може да се погледне. Ако не сакате са спуштате, еве линк за youtube:


И понатаму одите 2, 3, 4...дел... незнам колку дела има.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ќе нема flashforwards и flashbacks, некој поедноставен концеп за серијата. Читав за ова уште пред некое време. Целта на последнава сезона е да ги разјасни работите, а не дополнително да ги збунува гледачите.

Енивеј, само што ја изгледав Lost: A Journey in Time (2009) (TV). Тоа е 40-минутен документарец со главните продуценти кој објаснува во главно се што се случуваше во 4-та и 5-та сезона. И зошто некои работи се случувале. Многу интересно и одлично за загревање пред почетокот на финалната сезона.

Го има по торенти, веројатно и на abc.com може да се погледне. Ако не сакате са спуштате, еве линк за youtube:


И понатаму одите 2, 3, 4...дел... незнам колку дела има.
Вчера излезе 40 минутна епизода, потсетување од сите 5.

Како Lost S6E00 може да се најде по торенти.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Вчера излезе 40 минутна епизода, потсетување од сите 5.

Како Lost S6E00 може да се најде по торенти.
Па и S06E01 ја имаше некој постирано поназад... само со лош квалитет.
 
Е

експерт

Гостин
LOST S06E00 ја гледав, нема ништо ново, по малку од сите сезони и малку повеќе од последната епизода од 5 сезона.

Ајде утреееееееее :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Lost S6E00 ја има на торенти ако сака некој ПП
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Еј дечки, без линкови од торенти, не дозволува администрацијата!
А за останато, си знајте, ако некој откријат спојлер во првиве 3-4 дена е педер:(. Овде идет луѓе да барет преводи и слично, па зато..можит да не сум онлајн да не го видам одма спојлерот шо некој не го прикрил.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Утре ќе ја гледам новата сезона во HD, едвај чекам:vozbud:
И може некој ако сака да ми каже што се случи во 5та сезона зашто ги имам гледано само првите 4 епизоди, натаму ништо немам гледано. Ја пропуштив цела сезона и сакам да знам што се случи зашто од утре сакам да почнам да ја гледам новата сезона. За да не биде оф топик на темава би бил благодарен некој ако накратко ми каже што се случи во претходната сезона на пп, фала:smir:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Изгледај ги преостанатите епизоди од 5-та сезона обавезно.Какво прераскажување.Лост се доживува стварно само ако лично си го гледаш.Потоа префрли се на 6-та сезона.
Ова најискрено ти го велам.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom