LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Kolku dobro bi legnala edno sezona od 10tina epizodi, da se objasni sve ubavo..
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Има продолжение - клик
The Walking Dead?? Не сум ја гледал ама не ми стои дека има било каква допирна точка со Lost.

Инаку малце офтопик, ама дали некој гледал The Leftovers и дали ја препорачувате на фанови на Lost? Се осеќа ли барем малку таа атмосфера?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Инаку малце офтопик, ама дали некој гледал The Leftovers и дали ја препорачувате на фанови на Lost? Се осеќа ли барем малку таа атмосфера?
Ауууу, да, да, да, да... И уште 100 пати, ДА! Плус и Castle Rock сега. Истите луѓе имаат вмешано прсти, не може да не се чувствува атмосферата. Плус, според мене The Leftovers е една од најдобрите и најпотценетите серии од последниве 10 години.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ауууу, да, да, да, да... И уште 100 пати, ДА! Плус и Castle Rock сега. Истите луѓе имаат вмешано прсти, не може да не се чувствува атмосферата. Плус, според мене The Leftovers е една од најдобрите и најпотценетите серии од последниве 10 години.
Фала за инфо. Супер чим е така. Чим најдам малце слободно време за серии, обавезно ќе ја почнам The Leftovers.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Фала за инфо. Супер чим е така. Чим најдам малце слободно време за серии, обавезно ќе ја почнам The Leftovers.
Плус не е голема, само 3 сезони се. И мислам дека уште од почетокот на 2 сезона се знаеше дека 3 сезона ќе биде последна, па така дејството е поубаво обмислено, однапред исцртано и претставува некој вид заокружена целина, и нема глупости кои се вметнати дека креаторите ги прочитале од некоја глупава reddit фан теорија. (y)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Нема врска со Лост. Прави смор е Лефтоверс. Јас ја прекинав на втора сезона.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ја имав запрено на крај од трета сезона и пред некоја недела ја репризирав од почеток. Сега сум до с5е8 а од с5е4 стана скоро непрепознатлива. Каков дроп на квалитет, човече. Актериве како да ги мрзи да глумат, режија тиња, звук катастрофа, врајтинг шлајм, монтажа за никаде, кадри никакви... Се е исфорсирсно некако, скоро негледливо.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Ја имав запрено на крај од трета сезона и пред некоја недела ја репризирав од почеток. Сега сум до с5е8 а од с5е4 стана скоро непрепознатлива. Каков дроп на квалитет, човече. Актериве како да ги мрзи да глумат, режија тиња, звук катастрофа, врајтинг шлајм, монтажа за никаде, кадри никакви... Се е исфорсирсно некако, скоро негледливо.
5тата сезона беше сосема непотребна, она, типично издолжување поради висок рејтинг, имаше и у Галактика така, мислам 4тата? сезона ама таму само пола сезона беше, кога ништо посебно не се случуваше.
5тава сезона и крајот
кога очекуваш нешто грандиозно а све се сведе на двајца како се рваат на карпа, а и што не објаснија многу работи
ми го расипаа малку впечатокот за серијава.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Од прво гледање нервира падот. И јас тука се расправав со wot за крајот, ме нервираше што заврши на тој начин, па вака требало, онака требало. Од второто гледање натаму, небитно е како завршува, важно е возењето. Ги гледав 5 и 6 многу пати и секој пат ми беше подобро отколку првиот пат. Очекувањата се проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom