Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
ми бараат лична карта за да ми ја пратат мајцата.... :/ од кај да и најдам :S
 
Е

експерт

Гостин
колку поубаво и поочигледно отколку на Фејсбук, кажува за родендените. Утре му било на d-wade
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
ајде ето имаш уште еден натпревар. Кој сака нека збира. Среќно на сите кој ќе учестувате
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ни ги собраа поените, сега ако не ни го дадат на сите тоа што го порачавме, дефинитивно ќе пропаднат.
Почнаа да даваат веќе читам на twitter има многу кој се заблагодаруваат дека добиле.
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
Немаш? Некој од родителите
па на мое име е акаунтот.... а ми тражат и лични карти на сите шо се уклучувале од мојот пц за да се уверат дека немам повеќе акаунти :S
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
па на мое име е акаунтот.... а ми тражат и лични карти на сите шо се уклучувале од мојот пц за да се уверат дека немам повеќе акаунти :S
Озбилно ам кај ќе најдаам јас од 100 души лични карти.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Почнаа да даваат веќе читам на twitter има многу кој се заблагодаруваат дека добиле.
ЧЕКАЈ ние македонциве сме во се последни па и во оваљ но дали за да примам пари на пејпал треба да регистрирам картичка??
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
January Prize Update: All PayPal e-prizes have now been sent. Just log in to your PayPal account to receive your cash money. Happy shopping from Lockerz!
Јас ништо немам. Треба и картичка да имам внесено за да ги добијам?
 
П

Паган-др

Гостин
До сеа им стигна на некој од Скопје? Било кога, било кој контест.
 
Е

експерт

Гостин
еве техничка подршка http://vkontakte.ru/techsupp.php ако некој успее да најде маил нека пише, не разбирам руски :pipi:
преведи си со google translate цела страница и ќе видиш многу интересни работи. Не им стигнуваат на сите, некои се зафркаваат не им стигнале од 2006
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Јас ништо немам. Треба и картичка да имам внесено за да ги добијам?
Јас пак не разбирам што треба да се направи?

На 99 % не им е пратено ништо а поените ни се намалени. А пишуваат дека ги испратиле!!!
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Јас пак не разбирам што треба да се направи?

На 99 % не им е пратено ништо а поените ни се намалени. А пишуваат дека ги испратиле!!!

Според нив, треба само да се логираш на пејпал акаунтот, и ќе ги имаш парите. Адресата на пејпалот, треба да ти биде таа што ти е на локерз акаунтот.
 

StiFFy

Курминистратор
Член од
10 јануари 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
Abe nesto novo ? Stigna na nekoj od 3-ti natprevar ili .l. ? xD ae zz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom