Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Нејке да ме логира, може некој да ми каже дали има ваков проблем ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Според нив, треба само да се логираш на пејпал акаунтот, и ќе ги имаш парите. Адресата на пејпалот, треба да ти биде таа што ти е на локерз акаунтот.
PayPal balance: €0.20 EUR



Со тој маил сум и на лоцкерз а пари немат. И колку е глупо да ти префлат таму. Епа не сакам така сакам кај сакам тамуд а ги стам :tapp:

кој зеде минатиот пат 50$ ајде објаснете како префрлуваат пари,
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Lockerz Redemption Detector by PhistucK
Detects restocking, redemption or any other change at the Lockerz PTZ Place.

Код:
https://chrome.google.com/extensions/detail/picdhbmdfjemmkdnempcfkledchckchk
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе кажете за paypalot :smee::smee:
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
Ако сакаш на друг мејл да ти ги префлиш, треба адресата од локерз да ја додајш на paypal некако. Јас нив ги прашав како и тие ова ми го кажаа.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ако сакаш на друг мејл да ти ги префлиш, треба адресата од локерз да ја додајш на paypal некако. Јас нив ги прашав како и тие ова ми го кажаа.
Ти порача сега paypal ? Или не?
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
MИслам дека картичка треба да регистрираш само ако сакаш да ги подигнниш парите од банка ама јас ке размислам дали ке ги подигвам и џои види има таму ѓибај во акаунтот има таму дали треба појке знаес англиски
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
MИслам дека картичка треба да регистрираш само ако сакаш да ги подигнниш парите од банка ама јас ке размислам дали ке ги подигвам и џои види има таму ѓибај во акаунтот има таму дали треба појке знаес англиски
Абе се отепав од ѓиБаЊе ама џабе. Не сваќам дали ќе ни дадат некој код, дали на маилот што сме регисрирани од лоцкерз ќе ни пратат маил. Не сваќам како ни "дале" пари.
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Lockerz revealed a few details about the redemption in February: * There will be more electronics in the PTZ shop, mostly devices that does not require taxes for international users.
* The current amount of PTZ for prizes will stay as it is for this redemption as well.
* Lockerz has tested in the last redemption their new PTZ system, and it’s proved more stable, making the website more durable.


..Си се зачленив на една страна па ваљда ќе ме информираат за ридемпшн месецов. Него од оние кои пред неколку месеци, на претпоследниот редеем нарачаа нешто од електроника.. им стигна?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
2
zosto ne mozam da napravam user ne mi stiga kodot na email za da ja potvrdam reristracijata
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
January Prize Update: Good news - all remaining prize orders have been sent to our warehouse and are on their way to you!

:tapp:

За проблемов со Paypal никој ништо не кажува.
 
H

^HITMAN^

Гостин
MИслам дека картичка треба да регистрираш само ако сакаш да ги подигнниш парите од банка ама јас ке размислам дали ке ги подигвам и џои види има таму ѓибај во акаунтот има таму дали треба појке знаес англиски
За подигање пари потешко ќе ти оди. Кога ќе видат дека paypal акаунтот не ти е регистриран како да се граѓанин од Македонија(Словенец или Бугарин) тогаш ќе имаш проблеми. Купи си нешто од e-bay со тие пари, најдобро ќе ти биде.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
За подигање пари потешко ќе ти оди. Кога ќе видат дека paypal акаунтот не ти е регистриран како да се граѓанин од Македонија(Словенец или Бугарин) тогаш ќе имаш проблеми. Купи си нешто од e-bay со тие пари, најдобро ќе ти биде.
Во преаво си може на крај ич да не ги добијам ама незнам шо можи од ебај да купам :toe: ама има време ке вдиме сепак фала:tapp:
 
H

^HITMAN^

Гостин
Во преаво си може на крај ич да не ги добијам ама незнам шо можи од ебај да купам :toe: ама има време ке вдиме сепак фала:tapp:
Тоа иконата на крај не ти требала. Од е-bay можеш да купиш милион работи, провери само дали доставувачот испорачува до Македонија. Повеќето испорачуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom