Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од -X- Manager, 11 септември 2009.

 1. dragansk

  dragansk хелоу...

  Член од:
  2 февруари 2008
  Мислења:
  268
  Допаѓања:
  4
  нешто се обидов да најдам за контакт до администраторите на vk
  [​IMG]
  ја им пишав на овој ама уште немам одговор
  [​IMG]

  и во врска со 4тиов context мислав тој беше што заврши на 30ти
  кога ке отидам http://usps.com/ и кога ке го напишам првиот тракинг код горе се појавува ова,
  Your item was accepted at 11:10 AM on February 3, 2010 in COLDEN, NY 14033. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.
  дали и кај вас се појаува истото?
  доколку некој добие оговор на некој од маиловите што ги оставиви горе нека пише тука, на кој маил им пишал :)

  а овој мислам дека е главен администратор ама доколку го немаш во фреиднс не може да прима ПП, го имам аднато ама ме нема прифатено http://vk.com/id1
  http://vkontakte.ru/id1
   
 2. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.462
  Допаѓања:
  39.106
  И јас, ми стигна истиот мејл.
   
 3. OziLLLL

  OziLLLL MADRIDISTA

  Член од:
  8 октомври 2008
  Мислења:
  3.329
  Допаѓања:
  1.883
  Бацко , на поста.цом.мк , ми вика но инфо , а на она упс , ли како е странта вика дека е пратено како и кај сите , а на нашата ми вика но инфо ..
   
 4. експерт

  експерт Гостин

  и за мојот број исто

  USPS

  Label/Receipt Number: XXXX XXXX XXXX X
  Class: First-Class Mail International
  Service(s): International Letter
  Status: Electronic Shipping Info Received

  The U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on January 11, 2010 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if / when available. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.

  на македонската пошта

  No information, please check your item identifier
   
 5. DayAn

  DayAn DayAn

  Член од:
  4 февруари 2010
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  0
  Абе што е ова со царинава? Ај некој од 3ти контест на кој што му има стигнато подетално нека се изјасни.
  1. Дали ви стигна дирекно дома?
  2. Дали беше преку Priority Mail®?
  Налетав на некои коментари на дечки од 4ти контест на кој им стигнал Ipod-от дирекно дома, они не платиле ништо...
   
 6. dragansk

  dragansk хелоу...

  Член од:
  2 февруари 2008
  Мислења:
  268
  Допаѓања:
  4
  ко што знам 4тиот сеа сеа заврши, и сега се пратени Ipodite:)
   
 7. DayAn

  DayAn DayAn

  Член од:
  4 февруари 2010
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  0
  Извини моја грешка :wink:
   
 8. Serdaroth

  Serdaroth Flying kicks.

  Член од:
  10 септември 2009
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  0
  Има ли некој што уште од 3тиот не му стигнало?
   
 9. D-Wade

  D-Wade Miami Heat

  Член од:
  13 октомври 2009
  Мислења:
  597
  Допаѓања:
  69
  има многу :) на мене уште 3 ајподи треба да ми стигнат од 3тиот :pos2:
   
 10. Џои

  Џои КИНЕКТиран

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  8.407
  Допаѓања:
  2.075
  99% проценти порачаа paypal. На сите ни го пратија истиот маил. Чекајте не избрзувајте да видиме што ќе кажат на крај :smee:

  Ни собраа по 300 поени :smee:
   
 11. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.462
  Допаѓања:
  39.106
  Ни ги собраа поените, сега ако не ни го дадат на сите тоа што го порачавме, дефинитивно ќе пропаднат.
   
 12. Тигре

  Тигре

  Член од:
  22 мај 2009
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  1
  Ќе има нов контест најверојатно... :smir: видете го линков:
  Код:
  http://vk.com/top10.php?act=results&id=145
   
 13. Џои

  Џои КИНЕКТиран

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  8.407
  Допаѓања:
  2.075
  Аку аку збирајте :smee::smee:
   
 14. dragansk

  dragansk хелоу...

  Член од:
  2 февруари 2008
  Мислења:
  268
  Допаѓања:
  4
  :pos2::pos2: ова не е само за македонија, случајно видов
  http://vk.com/top10.php?act=results&id=140

  само мењајте го бројот на крајот на линкот +/- ке видите во кој држави има, не ми е јасно како им се исплати да даваат толку iPodi која им е целта :)
   
 15. D-Wade

  D-Wade Miami Heat

  Член од:
  13 октомври 2009
  Мислења:
  597
  Допаѓања:
  69
  многу одамна го видов ова :) и исплаќа и се лажат 50 души а дали 20 добијат ајпод ;)
   

Сподели преку: