Live Messenger проблеми, прашања и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Луѓе...па воа мсн во 2011 колку е нај грдо..па тоа е претеризам...него воа ме занима, кај е опцијата да си сменам име и боја на фонд..( ја глеам вака опцијата за име али нејке нешо...ко блондирана ми стои)
Плавуша ти е опцијата?

Името: Tools - Options - Personal - Edit name и ќе те однесе кај твојот hotmail/live меил да си смениш.
Фонти се се мења како и до сега, доле во прозорчето за разговор имаш икона за фонтот.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Мене ми дава ерор некој wlsetup-web.exe is not a valid Win32 application.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Плавуша ти е опцијата?

Името: Tools - Options - Personal - Edit name и ќе те однесе кај твојот hotmail/live меил да си смениш.
Фонти се се мења како и до сега, доле во прозорчето за разговор имаш икона за фонтот.

Па тоа бе пријателе Едит нејм небива... неможе да се клика на тоа, ко да треба да одштиклирам нешо...шо знам...ако сакаш и принт скрин ќе ти пуштам..
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
895
Сношти го инсталирав новиот Live. Ептен ми е грд. Можда не сум навикнат ама...што знам.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Сношти го инсталирав новиот Live. Ептен ми е грд. Можда не сум навикнат ама...што знам.

Не да не си навикнат...ГРД е ...најгрд...што само усложнуваат процеси..демек по модерно...
 
A

Auditore

Гостин
Ај ако сака некој нека стави слики од новиот мсн, чисто да видам дали да мењам или не..
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.647
Ги имам испробано сите и само можам да кажам ахх златен 8.5 мсн со некој додатоци уредно прегледно има се што треба и не замара со тотално непотребни шминкерски работи.Еве три години го користам и не планирам да го мењам :)
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
1
Se soglasuvam so tebe, skarfejs34 ama neli mislis deka so ovaa brzina na razvivanja na tehnologijata eden den nema ni da imame nesto sto se vika privatnost i spontanost onaka prasuvam
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Абе на мснво кога ќе ми прати некој линк- не ми излегува како линк морам да го копирам. чаре?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Абе на мснво кога ќе ми прати некој линк- не ми излегува како линк морам да го копирам. чаре?
Од Мајкрософт е тоа, никој нема, исклучени им се линковите моментално поради безбедносни причини.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Изгледа му го хакнале мсн на другар ми...може некако да го врати пасвордот?
*Не знае secret answer.Некој програм ако има.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Момци, не ја читав темава наназат, можда некој веќе го имал истиот проблем, значи... кога ќе се логирам на мсн... се е океј, по извесно време, јас сеуште логиран, со статус онлајн, а кај другите ме покажува како офлајн... треба 10 пати рестарт на мсн-то да му напраам за да се врати у нормала, имал до сеа некоја ваков проблем (и ако имал, чаре) ? :/

Едит: ова ми се дешаваше и на постарото мсн, и на најновото и ако се логирам на веб месинџерите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom