Live Messenger проблеми, прашања и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.628
пробај направи друг акаунт и логирај се
ако може, ондак најверојатно ти е хакнат

p.s. имаше ли некој пристап до компјутерот :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
пробај направи друг акаунт и логирај се
ако може, ондак најверојатно ти е хакнат

p.s. имаше ли некој пристап до компјутерот :)
Со друг акаунт може. Никој немал пристап до компјутеров иначе. :)

Како и да е, пратив податоци за мејлот до хелп центарот, да се надеваме дека ќе се доволни за да ги убедам дека е мој мејлот, па да се решат да ми пратат пасворд.. Очекувам одговор наредниве 24-48 саати, дали ќе пратат ќе видиме. Искуства некој со ова имал? Враќаат на вакви работи?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.628
За нова година сакам дедо мраз да ми го врати акаунтот :)))))))

неам искуство али 2 другари имаат, едниот го врати (мислам дека праќаше скриншотови од контактите и слично) а другиот не успеа пошо не ми текнуе што му бараа, а немаше
 
S

skywalker12

Гостин
луѓе кај мене кога ќе се логирам е добро...но го оставам компјутерот 2-3 саати и снемуе интернет потоа пак добива..но мснво не сака да се конектира автоматски..треба ја да кликнам за да се конектирам...и така некогаш откако ќе станам од комп.по 10 минути снемуе интернет...и наместо автоматоматки да се реконектира само одбројува...? има ли нацин оти порано автоматски се реконектираше?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.628
леле голем проблем.. многу е тешко едно копче да се стисне

како и да е, пробај со ова

tools, options, sign in табот,
штиклирај Allow automatic sign in when connected to the internet
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
756
Поени од реакции
358
Откако го инсталирав новиов МСН понекош ме зеза и не сака да се логира. Ми вели да проверам дали сум поврзан на интернет :S
Со стариот немав никогаш проблеми.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Нешто ме заебава мсн-ов денеска, неќе да се логира, па сакам да прашам дали е добро да симнам некоја понова верзија. Овој ми е од пред година дена.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Осмица ќе да, не сум сигурен :) Ако моеш пушти некој линк за нов мсн за XP :)
Провери си за секој случај која верзија ти е мснџерот,јас ја користев 2009 верзија ама таа ненормално заебаваше,се случуваше да не примам пораки,а и да ме покажува и мене а и другите како оф а сум на он.
Сега ја користам 8.1 БЕТА верзија,немам проблем со тоа.Ако сакаш ке ти пратам линк по пп :)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
756
Поени од реакции
358
Нешто ме заебава мсн-ов денеска, неќе да се логира, па сакам да прашам дали е добро да симнам некоја понова верзија. Овој ми е од пред година дена.
Најновата (работи само на вин 7) не чини. Со претходната немав проблеми а оваа понекогаш не сака да се логира. Ми вели да проверам дали сум поврзан на интернет.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
error code: 80040154 ? WLM 2011...
Не се логира -.- ,хелп ? :))
Инаку на виндоус 7 сум.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.731
Поени од реакции
9.842
Вака проблем..МСН нејќе да се вклучи.. а го нема и да го деинсталирам у римув програмс...неможам ни со revo uninstall ?? Некое чаре
 

Kajgana Shop

На врв Bottom