Live Messenger проблеми, прашања и совети

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Мене не ми е јасно за новиот Windows Live и конекцијата со Фејсбук, според тоа што го прочитав можело да се чатува преку Месенџер со Фејсбук пријателите, но кога идам во делот за чатување во категорија Facebook не ми ја дава листата на онлине пријатели ,туку ми вика there are no contacts in this category..

Решение?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мене не ми е јасно за новиот Windows Live и конекцијата со Фејсбук, според тоа што го прочитав можело да се чатува преку Месенџер со Фејсбук пријателите, но кога идам во делот за чатување во категорија Facebook не ми ја дава листата на онлине пријатели ,туку ми вика there are no contacts in this category..

Решение?
Стај ги онлајн и на фејсбук а и после некое време ќе ти се среди, ќе ги покажува.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Стај ги онлајн и на фејсбук а и после некое време ќе ти се среди, ќе ги покажува.
Бев онлине и ваму и таму,но изгледа му требало малце време за контактите.Сега се е Ок.. :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Многу ми се допаѓа 11-кава... видоа дека им опаѓа популарноста на сервисот и мораа да вметнат фејсбук во тој склоп, може за некој разочарувачки но тоа е.
секој што ќе просере нешто за новиов мсн е од оние типови на луѓе што се придржуваат кон све што е старо и оддамна некоул и не се во тек со промените...
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
ме нервираат овие фејсбук интеграции во месенџер и скајп, и на двете ги исклучив :)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
ме нервираат овие фејсбук интеграции во месенџер и скајп, и на двете ги исклучив :)
Друже па затоа се дадени како алтернативни опции :) За секој да може да си пушти и исклучи.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Во Windows Update ми го даде како опција да го апдејтувам месенџерот и ми се инсталира Windows Live Messenger 9 Beta. И ко ќе го стартувам ми го дава следниов error:

The procedure entry point ?GetHeight@CRMImage@@QBEHXZ could not be located in the dynamic link library UXCore.dll.

После кликање OK се стартува и логира без проблем. Истото и на исклучување го прави.
Кој можи да е проблемот?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Во Windows Update ми го даде како опција да го апдејтувам месенџерот и ми се инсталира Windows Live Messenger 9 Beta. И ко ќе го стартувам ми го дава следниов error:

The procedure entry point ?GetHeight@CRMImage@@QBEHXZ could not be located in the dynamic link library UXCore.dll.

После кликање OK се стартува и логира без проблем. Истото и на исклучување го прави.
Кој можи да е проблемот?
Бриши го тој и симни си целосна верзија од www.filehippo.com
 
A

Auditore

Гостин
Ми излегува овој проблем на мсн-то
your contact list is not avaible right now please try later
Други мсн се пуштаат од кај мене, и мојот меил се пушта преку еbuddy и на други мсн, кај мене несака..
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Кога ми пастират некој линк, или кога јас пастирам линк на меџинџерот, не ми го дава линкот право да кликнам и да ми се подигне јутјуб туку, обично како што пишуваме го дава, па треба да копирам па вамо тамо глупости? До мене е нешто или така е веќе ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И ја го имам истиов проблем, мислев дека нешто имам стиснато дека користам кратенки од тастатурава често ама не било до тоа. Изгледа овие од Microsoft не мрзат што уште не сме се пребациле на 11ка :D

--- надополнето ---

Кога ми пастират некој линк, или кога јас пастирам линк на меџинџерот, не ми го дава линкот право да кликнам и да ми се подигне јутјуб туку, обично како што пишуваме го дава, па треба да копирам па вамо тамо глупости? До мене е нешто или така е веќе ?
И кај мене иста приказна. Од пред скоро чинам.
Чаре?
Најдов што е


No it is not an issue on your end. Microsoft has turned of links temporarily for security reasons however you can still copy and paste links into your browser.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom