Live Messenger проблеми, прашања и совети

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
На следнава темa, продолжуваме со проблеми, прашања и совети во врска со најкористената мултимедијална чет програма Windows Live Messenger или порано позната како MSN Messenger.

На темата може да се бара помош во врска со програмата, да се споделуваат решенија и совети во врска со грешки при конектирање, инсталирање на додатоци, скрипти и било какви проблеми при користење на програмата.

Се забранува линкови кон недозволени пиратски скрипти и додатоци.

На следните страни може да се преземе актуелната верзија.

ТУКА и ТУКА

На следниот линк може да се преземе познатиот додаток со можност за скрипти Live Messenger Plus

ТУКА

Најчести проблеми и грешки при конектирање може да погледнете на следните линкови

ТУКАи ТУКА

----------------------------------
Во прилог и линк кон старата тема
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Како можам да го решам овој проблем?

Ми ја појавува грешкава и потоа откако ќе притиснам на Send Error Report или Dont Send ми го исклучува месинџерот.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
^ Ме интересира и мене потполно истото

Ај ако може некој помош:kesa:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Како можам да го решам овој проблем?

Ми ја појавува грешкава и потоа откако ќе притиснам на Send Error Report или Dont Send ми го исклучува месинџерот.

100% не добро XP-то со sp3 користиш и новото MSN. ? И јас го имав овој проблем.
- Ако е вака, како што мислам јас. Поарно нов Windows да си стаиш.

А при прв пат уклучување на MSN-то ?
 
B

Beck's

Гостин
zatvori go MSN-to,zaedno so ikonata kaj casovnikot.Najdi go fajlot C: \ Program Files \ Windows Live \ Contacts \ wldlog.dll i izbrisi go ovaj fajl(boldiraniot)...
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
просто прашање : кај можам да ги подредам контактите по статус на најновиот мсн ?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
просто прашање : кај можам да ги подредам контактите по статус на најновиот мсн ?
Offline во посебна категорија ли?
Ако е тоа Tools - Options - Layout - Show offline contacts штиклирај и едно од долните две во зависност дали сакаш offline и sms да бидат посебно прикажани.
 
А

Аернло

Гостин
Дали постои можност на овој нов месинџер да се видат контактите кој се апиар офлине?:icon_redf
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Таква опција не постои ама има финта. Не зборувам за скрипти и некакви пиратски додатоци, туку со делење share folders значи креираш share folder кога e appear offline ке ти се појави тој делот дека сака да "шерува" со тебе и според тоа е app off.
Само што оваа "опција" работи на постарите верзии за најновата мислам дека не може.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
100% не добро XP-то со sp3 користиш и новото MSN. ? И јас го имав овој проблем.
- Ако е вака, како што мислам јас. Поарно нов Windows да си стаиш.

А при прв пат уклучување на MSN-то ?
Виндоусот ми е SP2. А ова ми се случува при првото уклучување на МСНот. Чаре друго некое, освен реинсталација на Виндоус?

Едит: Сега постапив по инструкциите на Тетова. Благодарам брате. Сега работи!
 
B

Beck's

Гостин
Виндоусот ми е SP2. А ова ми се случува при првото уклучување на МСНот. Чаре друго некое, освен реинсталација на Виндоус?

Едит: Сега постапив по инструкциите на Тетова. Благодарам брате. Сега работи!
NP...Milo mi e:smir:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
На мене ми кажаа дека можело на најновата верзија, статусот наместо коцка да се гледа како кај постарите верзии :) Може или ?
 
Член од
24 август 2009
Мислења
13
Поени од реакции
3
Не знам колку ќе ви помогне и дали ќе ви помогне ама пред некоја недела ја имав проблем со Messengerot најновата верзија ја имам и тоа не сакаше да ми ги памти името и пассот истиот проблем подоцна заклучив дека го има и на IE7 односно ниту еден user или pass не можеше да биде запамтен, т.е. се памтеше се додека не го рестартираш компјутерот е сеа сите шо имаат ваков проблем еве ви линк па може ќе ви заштеди на време да не го барате ко мене решението цел ден

http://www.raymond.cc/blog/archives/2009/07/09/fix-windows-live-messenger-not-remembering-id-and-password/
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Што му е на мсн-ов.Го оклучувам и не стигаат пораките кои ги пишам:
* The following message could not be delivered because you have exceeded the maximum number of messages per minute. Please try again later.:glup:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom