|Volkswagen|
Поени од реакции
893

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Што направи во Семос? Си кандидат за стипендијата или?
  Еј па тоа си бил - ти!
  :))

  Не знаев дека блогови могови воа ноа.
  Ми се свиѓа стилот.
  I'll keep me eye on ye.
  Од кога ти се сликите од Нубирата? Во позадина ѕирка 115-ка црвена :)
  |Volkswagen|
  |Volkswagen|
  Лани мислам ...шо знам... Мада таа 115-ката беше дроп. Батето ја даде си купи BMW...
  Dzish
  Dzish
  Значи истата е... јас мислев да не се вртка нешто ново на таму :)
  Мајсторе, шо бидна со Фиатот? Го чуваш уште или го даде? Гледам слабо го спомнуваш по форумов...
  Го памтам скечов, ама не се сеќавам од што бил инспириран?
  За да не одиме offtopic на темата. :)
  твое мислење за колата ??/ колко пари би можела да достигне доколко сакам да ја продадам и слично. Поздрав
  |Volkswagen|
  |Volkswagen|
  Зависи друже. Ама кај нас сеа ради новиот закон, не сакам да те разочарам ама повеќе од 100-150 евра...тешко...дали и воопшто ќе ја продадеш. Јас имам Фиат 1300 од 69-та и тешко оди продажбата. И тие што се мераклии праат есапи и не се кандисуваат да земат олдтајмер веќе. Секое вложување во него (кое е минимум 1000 евра врти сучи) ќе купиш некое далеку позачувано количе и то ти е.
  Иначе од каде си ти? Кој град?
  Vetrence
  Vetrence
  Не ми е мене за продавање чисто така прашувам,инаку и таа е 69година. Јас сум од Струмица :)) ти?
  |Volkswagen|
  |Volkswagen|
  Од Битола сум јас :)
  Volkswagen имаш ли полирано рачно кола и ако можеш да ми објасниш како. Јас купив од Turtle wax течна паста за полирање.
  Организирам нова религија, Патот на лукавиот план на Св.Болдрик, ако си заинтересиран придружи се...:)
  Не треба ни крштевања ни сунети...само гледање на 4-тата сезона од црната змија...
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom