Live Messenger проблеми, прашања и совети

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
error code 8e5e03fe :( чаре некое? Сите можни мсн се логираат моето никако,а од друг пц или пак од ибади без проблем се логира само на мсн нејќе
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
error code 8e5e03fe :( чаре некое? Сите можни мсн се логираат моето никако,а од друг пц или пак од ибади без проблем се логира само на мсн нејќе
Најверојатно не си ја анинсталирал претходната верзија на Мсн шо си ја користел! Анинсталирај ја и оваа и предходната, рестарт , па исталирај на ново!
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Најверојатно не си ја анинсталирал претходната верзија на Мсн шо си ја користел! Анинсталирај ја и оваа и предходната, рестарт , па исталирај на ново!
Фала братко то ќе да е :) :smir:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Пак јас и пак проблем....Зошто не можам никако да Анинсталирам мнснто пак ми излегува error code 8e5e03fe што нели чаре беше да се анинсталира,арно ама сега кога идам на анинстал ми излегува ова 0x80004005.:toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пак јас и пак проблем....Зошто не можам никако да Анинсталирам мнснто пак ми излегува error code 8e5e03fe што нели чаре беше да се анинсталира,арно ама сега кога идам на анинстал ми излегува ова 0x80004005.:toe:
http://www.fixerroreasy.com/ttfix-windows_live_messender_8e5e03fe_error-zz0001

Симни го ова , со регистри клинерот скенирај го ПЦто, направи фикс после, рестарт и готово :)
 
A

Auditore

Гостин
Ми треба помош околу инсталација на Windows Live Messenger 2009.
При стартување на инсталацијата, чекам 1 минута и ми излегува ова:
Клик!!!
А конектиран сум на интернет.
Знае ли некој што е проблемот?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Ми треба помош околу инсталација на Windows Live Messenger 2009.
При стартување на инсталацијата, чекам 1 минута и ми излегува ова:
Клик!!!
А конектиран сум на интернет.
Знае ли некој што е проблемот?
Симни го ова и инсталирај.

ова е целиот сетап во едно така да немора да се симиња од нет.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како се правеше овој мснов најновиов да ми се тргне од ПЦто и да се вратам на прошлиот и никад да не ми бара апдејт? Знаете што зборам, често дискутирана тема е оваа :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Како се правеше овој мснов најновиов да ми се тргне од ПЦто и да се вратам на прошлиот и никад да не ми бара апдејт? Знаете што зборам, често дискутирана тема е оваа :)
Треба msnmsgr.exe да го смениш со Resources Hacker да направиш демек е последната верзија (од 14.x.x.x на 15.x.x.x ) :D Прво избриши и инстлаирај старата верзија и ќе средиш после лесно е :)
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Треба msnmsgr.exe да го смениш со Resources Hacker да направиш демек е последната верзија (од 14.x.x.x на 15.x.x.x ) :D Прво избриши и инстлаирај старата верзија и ќе средиш после лесно е :)
Само избриши го новиот и тури го стариот од тука.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Само избриши го новиот и тури го стариот од тука.
Зошто мене ме цитираш? и од било каде да симнеш нема да работи бидејќи бара update за најновото освен ако не е едитирано тоа што реков горе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зошто мене ме цитираш? и од било каде да симнеш нема да работи бидејќи бара update за најновото освен ако не е едитирано тоа што реков горе.
Уште нешто да те прашам да не знаеш, штиклирани ми се да ми се покажуваат custom emoticons а пак не ги гледам кога ми ги праќаат, гледам само бело а да го селектирам делот и десен клик ќе ми ги даде за add. Кога ќе им стиснам add и да ги напишам, не ги гледам а тој што збори со мене ко текст ги гледа.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Зошто мене ме цитираш? и од било каде да симнеш нема да работи бидејќи бара update за најновото освен ако не е едитирано тоа што реков горе.
баш го иам турено истото и ми нема барано апдејт, директ си се палам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom