Live Messenger проблеми, прашања и совети

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
како да го решам проблемов, пред некој ден ми се изгубија анимациите и никакви анимации не гледам на Месенџеров.... ?Помош??
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Го симнав најновиот Windows Live Messenger после формат на пц, и нон стоп паѓа и ми дава ерор 84cb000c. Чаре, фикс некој?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Го симнав најновиот Windows Live Messenger после формат на пц, и нон стоп паѓа и ми дава ерор 84cb000c. Чаре, фикс некој?
Инсталирај го стариот, и онака новиот е многу полош, и јас ќе се вратам на старата верзија...значи дури и да немам проблем (и немам) сепак опциите што ги нуди не ми се допаѓаат.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Го симнав најновиот Windows Live Messenger после формат на пц, и нон стоп паѓа и ми дава ерор 84cb000c. Чаре, фикс некој?
Ако си на ХР бриши го и стај го претходниот.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Инсталирај го стариот, и онака новиот е многу полош, и јас ќе се вратам на старата верзија...значи дури и да немам проблем (и немам) сепак опциите што ги нуди не ми се допаѓаат.
Што ти е толку различно од новиов и стариов освен што новиов има плус опции/функции?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Дај малце помош ова пробувам анимации да ги напрам но никако не можам да ги гледам на мснов, Расположен ми покажа ама нема барам.. (Windows Vista ) имам..
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Дај малце помош ова пробувам анимации да ги напрам но никако не можам да ги гледам на мснов, Расположен ми покажа ама нема барам.. (Windows Vista ) имам..
стегаш Alt -> Tools -> Show emoticons
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Вака, нов сум на форумов и стварно е многу добро осмислен. Не ми работи нешто месенџер па се прашувам дали е до антивирусната или до самиот Windows 7 Home Premiume??? Помош?...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Вака, нов сум на форумов и стварно е многу добро осмислен. Не ми работи нешто месенџер па се прашувам дали е до антивирусната или до самиот Windows 7 Home Premiume??? Помош?...
поише инфо треба
кое мсн го пробуваш
ерор ли ти дава
каков ерор
што се дешава
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Како да го отстранам целосно месенџеров од компјутер?? Оти не можам да си инсталирам нов.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Како да го отстранам целосно месенџеров од компјутер?? Оти не можам да си инсталирам нов.
Control panel - add/remove programs ..најди windows essentials или windows live messenger и избриши .. исто и вака

Select "Start"
Choose "Control Panel"
Choose "Administrative Tools"
** note in Windows XP Home edition, Admistrative Tools is in Performance and Maintence
Choose "Services"
Right-click on "Messenger"
Select "Stop"
To permanently disable Messenger:
Right click "Messenger"
Select "Properties"
Change "Startup Type" to "Disabled" and click "OK"
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
поише инфо треба
кое мсн го пробуваш
ерор ли ти дава
каков ерор
што се дешава
Најновата верзија,се инсталира и потоа кога се уклучи за да се најавам целосно се блокира и морам од task manager да го исклучувам. :(
 
A

Auditore

Гостин
Дечки, дали само кај мене, но од 21 часот, мсн-то никако да ми се вклучи, пробав и со други акаунти, не бива.
Error code> 80048051
 

Kajgana Shop

На врв Bottom