Kia Ceed, Opel Astra GTC или Seat Ibiza?

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Од овие Opel Astra GTC бела уффф ебење, а за општо имам кажано по претходните постови, Toyota Auris, Golf 5 или Lancer би земал пред овие.
 
Член од
19 јуни 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zдраво. сопственици на kia ceed, ако има некој на форумот да кажаат како се задоволни од колата до сега, дали имаат проблеми, потрошувачкта како им се движи итн.. поздрав
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
не можеш да ги стаиш у ист кош овие колки од многу причини... меѓутоам GTC-то би го земал без размислување...
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ја да сум на твое место би се мислел меѓу Астрата и Ибицата.

Остај тоа Сеат е, ова е, она е...Сеат користат мотори од Volkswagen, а Volkswagen би земел пред Киа било кога, барем јас.

Плус Ибицата има дефинитивно најспортски изглед и е кола што јас би размислувал да ја земам.

А Астрата, како што кажаа и другите пред мене е друга класа и е подобра од Ибицата.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ја да сум на твое место би се мислел меѓу Астрата и Ибицата.

Остај тоа Сеат е, ова е, она е...Сеат користат мотори од Volkswagen, а Volkswagen би земел пред Киа било кога, барем јас.

Плус Ибицата има дефинитивно најспортски изглед и е кола што јас би размислувал да ја земам.

А Астрата, како што кажаа и другите пред мене е друга класа и е подобра од Ибицата.
Ибицата е во класа со Поло, Корса, Фиеста... баш и таков мотор носи 1.2 3 цилиндричен превземен од Поло. Така да споредбата не ти држи баш најдобро. Се на се иди да се размисли помеѓу Астра Класик (постариот модел) која е 10.000 евра и новата Астра која е 12.000 евра.
 
C

cige

Гостин
Насловот би требало да биде:Ceed, Astra, Leon.:star:
Или:Rio, Corsa, Ibiza.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Не дека темава е поставена на 14.08.2008 и дечкото више 100% си има купено кола ако ја поставил со таа намера да му помогнете да се одлучи сега џабе вие одбирање останува само да го почекаме Efendi Cande да ни каже што количе зел и како е задоволен
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ибицата е во класа со Поло, Корса, Фиеста... баш и таков мотор носи 1.2 3 цилиндричен превземен од Поло. Така да споредбата не ти држи баш најдобро. Се на се иди да се размисли помеѓу Астра Класик (постариот модел) која е 10.000 евра и новата Астра која е 12.000 евра.
Ај прочитај ја последната реченица од мојот пост.

Како што реков. Зависи што бараш.

Јас би ја земал Ибицата без размислување од тие три коли.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ај прочитај ја последната реченица од мојот пост.

Како што реков. Зависи што бараш.

Јас би ја земал Ибицата без размислување од тие три коли.
Да, ама објаснувањето со волксвагеновиот мотор не ти држи... Опел исто така имаат квалитетни бензинци гарант поиздржливи и посилни од 3 цилиндрашот со VW ознака.
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
Jas sum za Ibiza.......
dokolku sme kaj motorite na Opel diesel motorite se JTD Fiat......
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Опел дефинитивно! :vozbud:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Ibizata ми прави мерак:vozbud:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
Полн погодок!

Точно, скапи се... има и зошто.


Немам искуство со бензинецот... али дизелот, кутриот ништо не троши. HDi-то веќе долго време го држи приматот за најдобра дизел машина.
За потрошња сведочи и оној рекордот со 308мицата... некои 3.2 л/100км.

Па не баш... Ибицата е пониска класа од другиве три.
Ибицата е со 207, Кориса и сл. Леонот е во оваа класа.



Ако се исклучи Пежото од варијанта, дали поради цена, вкус или било што друго, и се сведе изборот само на овие три... и јас би идел на Киата. Сериозно.






od ovaa klasa samo golf......cao:smir:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.572
Ибицата доаѓа само со три цилиндри или има мотор со четири цилиндри?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom