K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.183
Не сум некој фан на Конор,( иако во случајов бев за него), ама стилов на Хабиб е тежок очобол за гледање, бар за мене. Само за у Бучим Јака е типчево, или у Сарај на пеливански игри со пет кила зејтин на него. Мислам дека ќе биде права ствар да се деси фајт со Тони ( ако не го суспендираат фраеров што рипа огради), кој дефинитивно ќе понуди многу повеќе опции од Конор и може да го реши Хабиб. За идиотскиот потег на Хабиб и нема многу што да се коментира. Го правеа ментално силен, ова она, на прес се покажа како таков ама очигледно добро трпел у себе. Пукна кога најмалку требаше тоа да го направи, и наместо да слави со своите фанови и да ги дупчи останативе со фина реторика, типот лагано си прескокна ограда и ко мајмун му се сипа на Дилон. Да биде уште покатастрофално сељачињата другарчиња на Хабиб му скокнаа на Конор у ринг! Абе да не веруе чоек, пред цела сала и цел свет пред телевиските екрани. Имаш ситуација во која уште долго можеш да бидеш на врвот, и за секунда ја сјебуеш како од шала. Ама добро, толку им сече црпката. После на прес изјавуе -Знам дека татко ми ќе ме скрши за ова! Па 10 години ли имаш па стариот да те плеска за вакви идиотски потезии:)) Се на се, ружна главна борба за УФЦ иако беше најавувана како најдобра во историјата. На крајот, далеку беше тоа од најдобра борба во историјата , напротив..Тони и Петис покажаа како треба да изгледа една борба. Коментаторот на Фајт клаб по завршувањето на истата само искоментира- "Не знам што би можеле да понудат Конор и Хабиб после ова". Така и беше. Како што кажав ако се биде ок со Хабиб, а верувам дека ќе биде иако се најавени ригорозни казни, очекувам борба Хабиб-Тони и прв пораз на Хабиб.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Бонус видео како фанови на Конор јадат ќутек, иако се во поголем број.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.277
Ова видео лаже.
Прв кој почна да дели боксови кон тимот на Кабиб беше токму Конор, па после овие влегоа и го нападнаа.
Подоле имаш видео, гледај внимателно некаде на 0:40sec, и сам ќе видиш дека тоа е така.


пс. Никој не ни беше заинтересираан да го нападне Конор, овој сам го започна фајтот како што го започна и Кабиб со тој од тимот на Конор.
Па баш овде се гледа најубаво бе другар. Кабиб е тој што прв тргнува по тимот на Конор, што Конор се залетува за да врати. После тоа доаѓаат овие тројцава и му се пуштаат на Конор, ма да тој првиот мислам дека уште се кае што тргна по Конор. :D
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Па баш овде се гледа најубаво бе другар. Кабиб е тој што прв тргнува по тимот на Конор, што Конор се залетува за да врати. После тоа доаѓаат овие тројцава и му се пуштаат на Конор, ма да тој првиот мислам дека уште се кае што тргна по Конор. :D
Другар ти рече многу педерски од страна на тимот на Хабиб зошто го нападнаа не реков јас, а на видеово погоре многу јасно се гледа дека прв кој го нападна тимот на Кабиб беше токму Конор. Сеа нема тука педерски или непедерски, и Кабиб можеше да го јаде од тимот на Конор кога скокна таму, и никому ништо.

пс.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.758
Тимот на Кабиб тргна да ја рипа оградата на октагонот а Конор удри еден од нив за истиот тој да му врати и да го бутне доле па после почна инцидентот внатре.Се на се интересно е за оние како мене кои не се фанови на УФЦ и повеќе ги интересираа ова од борбите :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Јас никаде не сум прочитал Конор да му упати навреда на религиозна основа.
Отвори на видео промоции,го предизвикуваат со пиење алкохол,прљав Дагестанец,ретартд стинки кант .....шо не кажа Конор .....

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.148
Поени од реакции
35.205
Ми искача сега видео на инстаграм како Дрејк накурчен го бара Кабиб и неговата екипа да ги тепал. :D
Освен јадење тешка батина не знам каков друг исход би имало ова ама Дрејк си знае, голем е. :D
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
на 6 мин и 5секунди , го плукња , после овој го нокаутираше :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom