K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
@Ryan Giggs реков дека не сакам онакви дешавки после борби, но поради ситуацијата во бруклин во април месец имаше многу најави за пресметки помеѓу руси/дагестанци и ирци, незнам дали се сеќаваш ама имаше на социјалните мрежи твитови и скриншоти од пораки како се договараат да се тепаат со ирци, да го бркаат конор низ њујорк за да се тепаат. Проблемот е шо Дана Вајт реши сето то да го претвори во публицитет и повторно ги расжести емоциите. мислам знаеме како се прифаќа онакви навреди во муслиманскиот свет, не сме од вчера и затоа не му го дадоја појасот внатре да не ескалира работата. многу антиклиматично и реално мене лично ми остава лош впечаток а замисли од 12 гледам борби со прелиминарните и којзнае дали ке легнам денеска. :D
Имало инциденти и после борбата помеѓу Ирци и муслимани.[DOUBLEPOST=1538895226][/DOUBLEPOST]@1Alban7 како е ова победа на исламот?
Конор не го навредил по верска основа па сега да се фалите како исламот победил.Он се бори под руско знаме а во Русија живеат муслимани и христијани ова може да е нивна победа и победа на негови фанови(ако ги имал досега)
 
Последно уредено:
Член од
30 септември 2018
Мислења
37
Поени од реакции
84
Имало инциденти и после борбата помеѓу Ирци и муслимани.[DOUBLEPOST=1538895226][/DOUBLEPOST]@1Alban7 како е ова победа на исламот?
Конор не го навредил по верска основа па сега да се фалите како исламот победил.Он се бори под руско знаме а во Русија живеат муслимани и христијани ова може да е нивна победа и победа на негови фанови(ако ги имал досега)
Sum imal loso mislenje za Rusija ama sega gi obozovam milion pati po tolerantni i podobri od amerikancive... i toj sam se pretsavuva kako Musliman i se gordee so toa inace jas ne delam lugje po nacija i vera....[DOUBLEPOST=1538895480][/DOUBLEPOST]

Ahahaha
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Sum imal loso mislenje za Rusija ama sega gi obozovam milion pati po tolerantni i podobri od amerikancive... i toj sam se pretsavuva kako Musliman i se gordee so toa inace jas ne delam lugje po nacija i vera....[DOUBLEPOST=1538895480][/DOUBLEPOST]

Ahahaha
Јас не реков дека не е муслиман ама ова не е победа на исламот освен на муслиманите од Русија.
Ако тепаше Конор требаше да викаме ова е победа на христијанството.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Јас не реков дека не е муслиман ама ова не е победа на исламот освен на муслиманите од Русија.
Ако тепаше Конор требаше да викаме ова е победа на христијанството.
уште се објаснуваш со некој кој дошол да гледа борба на религии ?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
уште се објаснуваш со некој кој дошол да гледа борба на религии ?
Негово право си е како сака нека ја гледа.И јас не го следам овој спорт за Конор ја гледав оваа борба со дешавката после натпреварот само уште појако стана за фанови кои не се дојдени за УФЦ.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.177
И јас бев да тепа Кадид, али ова муслиманиве (општо зборам) се another level... цел свет го чекаа настанов за да гледаат добра борба, да фаќаат сеир, или да утепаат време, а ова муслиманиве го сфатија како борба помеѓу Исус и Алах :toe:

П.С. Мегрегор уште еднаш покажа и докажа дека е добар само за јадење трици
:pusigo:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Сега ја изгедав и јас борбата. Го посра онака поштено. Не сум ни за едниот ни за другиот, или да бидам попрецизен кур ме болеше кој ќе победи, ама неколку класи поголема физичка спремност и енергија, тоа се виде во борбата. Дури на моменти жал да му падни на човек :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Sum imal loso mislenje za Rusija ama sega gi obozovam milion pati po tolerantni i podobri od amerikancive... i toj sam se pretsavuva kako Musliman i se gordee so toa inace jas ne delam lugje po nacija i vera....[DOUBLEPOST=1538895480][/DOUBLEPOST]

Ahahaha
Си имал добро мислење за Америка а лошо за Русија, ама сега откако им стави санкции Америка на Турција, а Русија од непријател стана пријател на Турција ти смени мислење.

Јас не бев за ниту едниот сакав да гледам добра борба што и испадна. Победи физички поподготвениот т.е го искина Конор.
Но тоа што го направи после мечот направи да сменам мислење за Кхабиб. Подло беше што членови на неговиот тим влегоа да го удрат Конор.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Го посра поштено, душата ми се израдва. Едино криво ми е шо не беше со нокаут во втора рунда ко имаше шанса.

П.С А да, и за сите шо скокате дека не било ок после борбата шо појде да се тепа со секундантите. Истите глупости ги праеше и Конор ко ќе го кршеше автобусо на Хабиб, глупости изводеше, Само шо сега Хабиб докажа кој е кој.

П.П.С Нема врска борбата со рисјани и муслимани, не си играјте бајрам со умо :D
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
Jas neznam zosto sekade mesate religija, toa mi stanuva veke glupavo.

Borbata bese ocobol, nisto posebno ni A od Akcija osven vtora runda koga Konor dobi udar dobar prosledeno so koleno koe konor go odbrani , se drugo bese gola voda.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Вакви "спектакуларни" борби станаа многу досадни. Најави 3-4 месеци, па прес конференции препукување, мерење по некој удар, закани, ебење сестри и ќе дое тепачката да ти е незгодно да гледаш од што е глупава. Истово и со Флојд беше. Вечерва имаше едно 2 тепачки што беа поинтересни отколку Конор - Кхабиб.
А, факт е дека и Кхабиб беше поспремен од Конор, кој е 2 класи послаб у моментов. Од друга страна Кхабиб има доста лош стил на борба и далеку од атрактивен за публика.
И срамота е да го споредите тоа што го правеше Конор со ова на Кхабиб после мечот. Заборавате дека Кхабиб прв го нападна Лобов, па се деси автобусот. Каде што пак се остана меѓу фајтерите. Овде имаше напад врз целиот тим + во публика каде што сум сигурен дека и други го јадеа. Да не збориме и колку пичкарски потег беше 2ца у ринг да го нападнат Конор.
Не го сакам ни едниот ни другиот, ама Конор барем по секој пораз пружал рака и честитал и покрај сите глупости што ги прави пред мечот. Ова Кхабиб коа го плукна дур е на земја е тотално аматерски и не заслужува никаков респект, а реално можеше да го заслужи после победава.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Само луѓе кои подолго го пратат спортов ("ветерани") знаат дека high level stricker има многу мали шанси против high level wrestler. Поготово во ваков случај во кој борачот добро го проучил противникот, шансите се премали, да не речам непостоечки.

Јас мислам дека првите две рунди беа клучни за Хабиб, го сруши психолошки Конор со самото тоа што инстантно го легна на под и му даде дознаење дека го чека пеколна вечер.
Конор не успеа да го погоди и драстично му падна самодовербата и храброста да тргни напред.
Уште во првите рунди му издренира добар процент на гас и тоа се виде.

Конор е феноменален страјкер, али е контра страјкер, што значи дека опасен е само кога има противник кој напаѓа а Хабиб денеска не беше во таква улога што значи комплетно го неутрализираше.
Единствено нешто што Конор го двои од другите е прецизноста, ништо друго. Нити е нешто wow брз, нити силен во удари, единствено има совршен тајминг и прецизност.

Јас сум Конор фан, али глупави ми се вакви коментари од типот "јас не сакав да гледам гушкање и бацување", па тие што го пратат спортов го знаат стилот на Хабиб.
Ако сакате стендап борби задржете се до Џошуа.

Искрено и јас сум љубител на нокаути и крвави борби, али русинов стварно има греплинг и борење од друга планета и не смееш да не покажеш респект.

Кога аме кај треш талкот и двајцата подеднакво се инволвирани во тоа срање. Откако Конор пред борбата со Мејведер изјави дека го сака Хабиб во Русија следно, русинов почна да јаде гомна прв.

Ќе му дадев респект на Хабиб, али после ова што не се исконтролира и слезе да се пресмета надвор од кафезот мислам дека УФЦ треба да спроведе некакви санкции за да во иднина не се случуваат вакви неспортски и одвратни настани.
Неставањето на појасот на половината од Хабиб е сосем заслужено и оправдано.
Нема никаква врска тоа што Конор го правел пред мечот со ова што се деси после мечот, апсолутно ужасна споредба и обид за некакво оправдување на Хабиб.

Па уште кога прочитав како мешате религии ми се згади, класично блуење на темава.

Е сега интересно е прашањето што со Конор? :) Втора борба ли?
Мех, јас не ја гледам поразлична од оваа.

Најдобро за Конор би било да се врати во featherweight и да се фокусира барам на тој појас.
Таму го чека Макс кој стварно е ѕвер, али сепак е стендап фајтер и му одговара на стилот од Конор.
А Хабиб и лајтвејт е завршена приказна, доколку остани има големи шанси да изгуби и од Фергусон.
 
Ф

Флеш

Гостин
Дагестанецот ми се допадна многу едно нешто ,на крај кога даваше прескоференција .... Конор ми чепкаше татко,фамилија,религија,нација,кој што сум ....Не допирај лични работи ....(y)(y)(y)
Јас се извинувам на Невада,Лас Вегас,Сад,за после избивањето на нередот,но кога навредувате лично,нема запирање:)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
А исто така траги-комично беше тоа што Фергусон го прозва Конор после мечот, со стил на зборување ко демек издоминирал во борбата, се појавил во феноменално светло и е непобедлив, а добро беше кракиран неколкупати..:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom