K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од DJ_DEXTER, 28 април 2005.

?

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

 1. Karate

  26 гласови
  4,9%
 2. Taekwondo

  33 гласови
  6,2%
 3. Judo

  8 гласови
  1,5%
 4. Aikido

  36 гласови
  6,8%
 5. Boks

  59 гласови
  11,2%
 6. Kick-Boks

  170 гласови
  32,1%
 7. Muay Thai

  38 гласови
  7,2%
 8. Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

  71 гласови
  13,4%
 9. Ninjitsu

  27 гласови
  5,1%
 10. Ја нема на листата

  61 гласови
  11,5%
 1. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.102
  Допаѓања:
  30.778
  Мекгрегор се јавил и побарал реванш, Хабиб инсистира на историска премија за нов меч со Ирецот

  Читајќи го насловов некој може да си помисли дека инцидентот беше договорена донкинговска местенка за вториов меч да привлече многу пари.
   
 2. gos

  gos Wrong

  Член од:
  8 ноември 2007
  Мислења:
  713
  Допаѓања:
  55
  Ako sakate musliman protiv hristian togas dobro taka kako vikate neka bide,jas nikade ne rekov islamot pobedi ili takvo nesto,znam vo socialnite mrezi i dvete strani taka go dozivuvat, no vie kuroglavci da dojdete vo zaklucok kako mislam jas i da go pravite fakt toa,cekaj malce.
  eve navivam za inter no ne za psg sto go imat muslimani nema vrska toa,primer borba megu D.C i Ilir latifi koj i musliman i albanec no vo ta divizija navivam za Cormier. A d3ka Conor go premina linijata so trash talking uste poveke ne go sakam,
   
  На akto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. _BerzerkeR_

  _BerzerkeR_

  Член од:
  29 март 2013
  Мислења:
  2.697
  Допаѓања:
  2.343
  Па и ние генерализиравме, никој не те зеде баш тебе за цврст репер.
  Назад се пишуваа такви коментари во кои имаше поголемо величење на муслиманството отколку на победата на Хабиб.
  Човек да не знае што пропагираат... :kafence:
   
  На Kangchenjunga и Beric Dondarrion им се допаѓа ова.
 4. Kangchenjunga

  Kangchenjunga

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  2.367
  Допаѓања:
  5.684
  1046945164-1024x1024.jpg
  Кормие со Дерик Луис е речиси договорена, таква информација стигна. Латифи е најмалку две-три победи краток за борба за појас. Нема врска со контекстот на тоа што дискутирате, репликава ми е чисто да ја вратиме дискусијава он-топик.
   
  На _BerzerkeR_ и Beric Dondarrion им се допаѓа ова.
 5. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.102
  Допаѓања:
  30.778
  Добро, ти си исклучок.
   
 6. gos

  gos Wrong

  Член од:
  8 ноември 2007
  Мислења:
  713
  Допаѓања:
  55
  Pa kogo citirase ti toj kretenot pred nekolku stranici sto pisese islamot pobedi ili mene sto samo rekov i 100 borbi da ima 100 ke pobedi Khabib i odma so zaklucok deka navivam zosto e musliman, koga sme kaj verata prv so navredi pocna Conor i negovite fanovi usfari ne prv samo toj navreduvase i negoviot tim
  --- Споено дупло мислење, 9 октомври 2018 ---
  Toa vikav i jas vo ova divizija ako i Tony padne togas ne znam koj moze da go pebedi
  Vidov ama jas go cekam borbata so Lesnar
   
  Последно уредено: 9 октомври 2018
 7. _BerzerkeR_

  _BerzerkeR_

  Член од:
  29 март 2013
  Мислења:
  2.697
  Допаѓања:
  2.343
  Друже искулирај, земи здив и задржи, диши длабоко...

  ......
  Во врска со потенцијалниот тешкашки тајтл фајт (Кормиер - Луис)...

  Не разбирам на која основа му даваат на Derick "I hurt my back" Lewis борба за титула? Со што ја заслужи? Со тоа што Волков го поседуваше 3 рунди за да накрај со лаки панч го добие мечот? А претходната борба му беше очобол!
  Не знам, не ни можам да му го замислам имево во реченица со Кормиер во борба за титула... Тоа би било тотална доминација!
  Не гледам нити едно нешто со кое Луис би го победил Кормиер.

  Стварно не им го разбирам мечмејкингов во последно време...

  Ако некој заслужи таква шанса тогаш тоа е Куртис Блејдс! Детето е машина, солиден страјкер и еден од подобрите (ако не и најдобар) борач во тешката категорија моментално.
  И има потенцијал за иден шампион, mark my words!
   
  Последно уредено: 9 октомври 2018
 8. gos

  gos Wrong

  Член од:
  8 ноември 2007
  Мислења:
  713
  Допаѓања:
  55
  Kako Conor gi dobiva so trash talking i Lewis so gacite i jajcata so drugo ne gledam kako.Volkov trebase da go pobedi toj mec no toj mnogu isplasen izgledase, definitivno da se vrati Jon Jones cist i toa e za tittle fight
   
 9. _BerzerkeR_

  _BerzerkeR_

  Член од:
  29 март 2013
  Мислења:
  2.697
  Допаѓања:
  2.343
  Па и не баш само со треш талкот... :cool:
  [​IMG]
   
 10. gos

  gos Wrong

  Член од:
  8 ноември 2007
  Мислења:
  713
  Допаѓања:
  55
  Na ovoj specialitet mu bil
  Mister Tapout
  nate-diaz-conor-mcgregor-ufc-196.jpg
   
  На Tonchie и _BerzerkeR_ им се допаѓа ова.
 11. Hurin

  Hurin Pokerface bastard

  Член од:
  3 јуни 2009
  Мислења:
  7.713
  Допаѓања:
  12.151
  оваа 230 каша попара ја напраја последниве недели. гледам и диаз и поирер се тргнати од картата. дерик луис иако е no 1 contender сепак и самиот кажа дека не е спремен за 5 рунди, малку нефер спрема негова страна ама изгледа и даниел не е подготвен доволно бидејќи имаше повреда на рака здобиена од борбата со стипе.
  чим оваа борба се случува тоа значи дека џоунс против густафсон е следна и вајлда ќе се реализира за 2 месеци.
   
 12. Centarski

  Centarski

  Член од:
  19 август 2010
  Мислења:
  1.292
  Допаѓања:
  1.442
  Ja spomnav deka najgolem del od vas se palat i navivaat za Khabib samo zatoa sto spomnuva Alah akber. abdulah i pojma ti nemam use sto, i go dozivuvaat toa kako pobeda na muslimanstvoto i toa e ziva vistina. Nikoj ne te spomna tebe, a toa sto sam se pronaodjas u toa mnogu kazuva. Drugo, pripazi na recnik, ne bidi planinec klasicen i cepacko govno na tastatura.
   
 13. gos

  gos Wrong

  Член од:
  8 ноември 2007
  Мислења:
  713
  Допаѓања:
  55
  Koj si be ti? Sto kur me zamaras dali te citira tebe nekoj,na mnogu kako tebe toa mu e glavna recenica jak preku tastatura, odjebi be smotan
   
 14. ВардарскиМКД

  ВардарскиМКД

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.641
  Допаѓања:
  3.812
  Хабиб со татко му на средба со претседателот на Русија кој што не е муслиман. Путин му ја честитал победата и имало взаемно почитување иако верски и национално се различни.
  Пола муслимански свет кој ја сфати борбава како борба меѓу религии на апарати.
   
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Centarski

  Centarski

  Член од:
  19 август 2010
  Мислења:
  1.292
  Допаѓања:
  1.442
  Ok kisel aj produzi da teras ovcite i ne mi se obrakaj.
   

Сподели преку: