K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 68 11,7%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,6%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,2%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,2%

  • Вкупно гласачи
    582

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Мекгрегор се јавил и побарал реванш, Хабиб инсистира на историска премија за нов меч со Ирецот

Читајќи го насловов некој може да си помисли дека инцидентот беше договорена донкинговска местенка за вториов меч да привлече многу пари.
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
да не беше муслиман Хабиб дали ти уопште ќе навиваше за него?
дали уопште ќе се појавеше на темава?
Не е само тој, и другиве Хабиб-овци тука во темава се муалимани поддржувачи. И само поради тоа што два дена пред борбата прочитале дека е муслиман.

Истово е и по социјалниве мрежи.
Ako sakate musliman protiv hristian togas dobro taka kako vikate neka bide,jas nikade ne rekov islamot pobedi ili takvo nesto,znam vo socialnite mrezi i dvete strani taka go dozivuvat, no vie kuroglavci da dojdete vo zaklucok kako mislam jas i da go pravite fakt toa,cekaj malce.
eve navivam za inter no ne za psg sto go imat muslimani nema vrska toa,primer borba megu D.C i Ilir latifi koj i musliman i albanec no vo ta divizija navivam za Cormier. A d3ka Conor go premina linijata so trash talking uste poveke ne go sakam,
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Ako sakate musliman protiv hristian togas dobro taka kako vikate neka bide,jas nikade ne rekov islamot pobedi ili takvo nesto,znam vo socialnite mrezi i dvete strani taka go dozivuvat, no vie kuroglavci da dojdete vo zaklucok kako mislam jas i da go pravite fakt toa,cekaj malce.
eve navivam za inter no ne za psg sto go imat muslimani nema vrska toa,primer borba megu D.C i Ilir latifi koj i musliman i albanec no vo ta divizija navivam za Cormier. A d3ka Conor go premina linijata :) so trash talking uste poveke ne go sakam,
Па и ние генерализиравме, никој не те зеде баш тебе за цврст репер.
Назад се пишуваа такви коментари во кои имаше поголемо величење на муслиманството отколку на победата на Хабиб.
Човек да не знае што пропагираат... :kafence:
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.133
Поени од реакции
8.226
1046945164-1024x1024.jpg
Ako sakate musliman protiv hristian togas dobro taka kako vikate neka bide,jas nikade ne rekov islamot pobedi ili takvo nesto,znam vo socialnite mrezi i dvete strani taka go dozivuvat, no vie kuroglavci da dojdete vo zaklucok kako mislam jas i da go pravite fakt toa,cekaj malce.
eve navivam za inter no ne za psg sto go imat muslimani nema vrska toa,primer borba megu D.C i Ilir latifi koj i musliman i albanec no vo ta divizija navivam za Cormier. A d3ka Conor go premina linijata so trash talking uste poveke ne go sakam,
Кормие со Дерик Луис е речиси договорена, таква информација стигна. Латифи е најмалку две-три победи краток за борба за појас. Нема врска со контекстот на тоа што дискутирате, репликава ми е чисто да ја вратиме дискусијава он-топик.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Ako sakate musliman protiv hristian togas dobro taka kako vikate neka bide,jas nikade ne rekov islamot pobedi ili takvo nesto,znam vo socialnite mrezi i dvete strani taka go dozivuvat, no vie kuroglavci da dojdete vo zaklucok kako mislam jas i da go pravite fakt toa,cekaj malce.
eve navivam za inter no ne za psg sto go imat muslimani nema vrska toa,primer borba megu D.C i Ilir latifi koj i musliman i albanec no vo ta divizija navivam za Cormier. A d3ka Conor go premina linijata so trash talking uste poveke ne go sakam,
Добро, ти си исклучок.
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Па и ние генерализиравме, никој не те зеде баш тебе за цврст репер.
Назад се пишуваа такви коментари во кои имаше поголемо величење на муслиманството отколку на победата на Хабиб.
Човек да не знае што пропагираат... :kafence:
Pa kogo citirase ti toj kretenot pred nekolku stranici sto pisese islamot pobedi ili mene sto samo rekov i 100 borbi da ima 100 ke pobedi Khabib i odma so zaklucok deka navivam zosto e musliman, koga sme kaj verata prv so navredi pocna Conor i negovite fanovi usfari ne prv samo toj navreduvase i negoviot tim[DOUBLEPOST=1539119770][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 197893

Кормие со Дерик Луис е речиси договорена, таква информација стигна. Латифи е најмалку две-три победи краток за борба за појас. Нема врска со контекстот на тоа што дискутирате, репликава ми е чисто да ја вратиме дискусијава он-топик.
Toa vikav i jas vo ova divizija ako i Tony padne togas ne znam koj moze da go pebedi
Vidov ama jas go cekam borbata so Lesnar
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Pa kogo citirase ti toj kretenot pred nekolku stranici sto pisese islamot pobedi ili mene sto samo rekov i 100 borbi da ima 100 ke pobedi Khabib i odma so zaklucok deka navivam zosto e musliman, koga sme kaj verata prv so navredi pocna Conor i negovite fanovi usfari ne prv samo toj navreduvase i negoviot tim
Друже искулирај, земи здив и задржи, диши длабоко...

......
Во врска со потенцијалниот тешкашки тајтл фајт (Кормиер - Луис)...

Не разбирам на која основа му даваат на Derick "I hurt my back" Lewis борба за титула? Со што ја заслужи? Со тоа што Волков го поседуваше 3 рунди за да накрај со лаки панч го добие мечот? А претходната борба му беше очобол!
Не знам, не ни можам да му го замислам имево во реченица со Кормиер во борба за титула... Тоа би било тотална доминација!
Не гледам нити едно нешто со кое Луис би го победил Кормиер.

Стварно не им го разбирам мечмејкингов во последно време...

Ако некој заслужи таква шанса тогаш тоа е Куртис Блејдс! Детето е машина, солиден страјкер и еден од подобрите (ако не и најдобар) борач во тешката категорија моментално.
И има потенцијал за иден шампион, mark my words!
 
Последно уредено:

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Kako Conor gi dobiva so trash talking i Lewis so gacite i jajcata so drugo ne gledam kako.Volkov trebase da go pobedi toj mec no toj mnogu isplasen izgledase, definitivno da se vrati Jon Jones cist i toa e za tittle fight
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
оваа 230 каша попара ја напраја последниве недели. гледам и диаз и поирер се тргнати од картата. дерик луис иако е no 1 contender сепак и самиот кажа дека не е спремен за 5 рунди, малку нефер спрема негова страна ама изгледа и даниел не е подготвен доволно бидејќи имаше повреда на рака здобиена од борбата со стипе.
чим оваа борба се случува тоа значи дека џоунс против густафсон е следна и вајлда ќе се реализира за 2 месеци.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Pa kogo citirase ti toj kretenot pred nekolku stranici sto pisese islamot pobedi ili mene sto samo rekov i 100 borbi da ima 100 ke pobedi Khabib i odma so zaklucok deka navivam zosto e musliman, koga sme kaj verata prv so navredi pocna Conor i negovite fanovi usfari ne prv samo toj navreduvase i negoviot tim[DOUBLEPOST=1539119770][/DOUBLEPOST]
Toa vikav i jas vo ova divizija ako i Tony padne togas ne znam koj moze da go pebedi
Vidov ama jas go cekam borbata so Lesnar
Ja spomnav deka najgolem del od vas se palat i navivaat za Khabib samo zatoa sto spomnuva Alah akber. abdulah i pojma ti nemam use sto, i go dozivuvaat toa kako pobeda na muslimanstvoto i toa e ziva vistina. Nikoj ne te spomna tebe, a toa sto sam se pronaodjas u toa mnogu kazuva. Drugo, pripazi na recnik, ne bidi planinec klasicen i cepacko govno na tastatura.
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Ja spomnav deka najgolem del od vas se palat i navivaat za Khabib samo zatoa sto spomnuva Alah akber. abdulah i pojma ti nemam use sto, i go dozivuvaat toa kako pobeda na muslimanstvoto i toa e ziva vistina. Nikoj ne te spomna tebe, a toa sto sam se pronaodjas u toa mnogu kazuva. Drugo, pripazi na recnik, ne bidi planinec klasicen i cepacko govno na tastatura.
Koj si be ti? Sto kur me zamaras dali te citira tebe nekoj,na mnogu kako tebe toa mu e glavna recenica jak preku tastatura, odjebi be smotan
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.435
Хабиб со татко му на средба со претседателот на Русија кој што не е муслиман. Путин му ја честитал победата и имало взаемно почитување иако верски и национално се различни.
Пола муслимански свет кој ја сфати борбава како борба меѓу религии на апарати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom