K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Одлична карта склопиле. Биќе крвопролиќе :)
Јас навивам за Роуз Намајунас.
За другите што биде нека биде, само крваво да биде :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Одлична карта склопиле. Биќе крвопролиќе :)
Јас навивам за Роуз Намајунас.
За другите што биде нека биде, само крваво да биде :)
А јас за било кој противник на Џоана. Девојчево премногу се преценува и нема респект према никого, треба да го предаде коланот!

Не сум фан на Биспинг али одам со него во оваа борба, "си одам - се враќам" од Џорџ не ми се свиѓа. Не му даде шанса на Хендрикс за реванш и од тогаш не го сакам.

И на крај ТЈ Дилашо, али мислам дека Гарбрент ис он анодр левел така да биче тешко за поранешниот шампион. :)
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
23 декември MFC 6. До сега тојца борци од Македонија имаа чест да настапат во таа организација, па сега на мене е редот :D
Среќно Чокер, кажувај во која категорија ке бидеш и потсети не кои беа останативе борци кои настапиле таму, Игор Петков од Тим Зоран против Дуле Џакич беше на МФЦ ако паметам добро, вајда е он првиот пошто има 3,4 години од тогаш.
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Среќно Чокер, кажувај во која категорија ке бидеш и потсети не кои беа останативе борци кои настапиле таму, Игор Петков од Тим Зоран против Дуле Џакич беше на МФЦ ако паметам добро, вајда е он првиот пошто има 3,4 години од тогаш.
Игор Петков и Маријан Ангелески настапија истата вечер, трет беше Златко Петровски и сега јас во велтер -77.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Македонското девојче Нина Ансароф вечерва во 2 наутро (ако добро ги протолкував часовните зони) се бори против Ангела Хил.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Мислења за Крав Мага како борбена вештина?Има ли кај нас нешто за тренинг?Иначе од борбени вештини ми се свиѓа кикбоксот.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Мислења за Крав Мага како борбена вештина?Има ли кај нас нешто за тренинг?Иначе од борбени вештини ми се свиѓа кикбоксот.
Боречка вештина и боречки спорт не е исто, имаме тема за правилна терминологија кај боречките вештини, разгледај.
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
102
Мислења за Крав Мага како борбена вештина?Има ли кај нас нешто за тренинг?Иначе од борбени вештини ми се свиѓа кикбоксот.
Солиден систем за самоодбрана. Штета што не е толку развиен во свет, а е доста скап за вежбање и прилично добар за на улица. Многу реална работа, само зависи од каде учиш.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
IMG_20180313_220856.png
Чудно зошто никој не го спомнал до сега, Александар "The Great" Волкановски, е прв Македонски борец во UFC, со одличен скор во кариерата до сега 17-1-0, без разлика што е Македонец од Австралија, и во биографијата му пишува дека е со Македонско потекло а и името и презимето му се потполно Македонски и неизменети. Имаше интервју за некој од нашиве портали пред неколку недели ако памтам добро, за Ipon кај што кажа доста интересни работи, ако го најдам ќе го споделам. Има уште два, тројца Македонци, битни ликови во Австралијанскиот свет на боречки спортови. За сега само имиња ќе им пишам, Мартин Стоилков, Роберт Наумовски и Роберт Пармаковски, понатаму ќе ги разгледаме и нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom