K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Од 1 Мај центарот за боречки вештини "The strongest" овозможува слободни тренинзи во период од 9:00 до 13:00.
Салата има дел за фитнес кој што е опремен со тегови, шипки, вратила, кетлбели, медицинки, бугарски вреќи, јажиња, пилатес топки, и дел за боречки вештини опремен со татами, вреќи за бокс, вреќи за партер фокусери, кафез за ММА и друго.

Салата располага со инструктори за фитнес и за боречки спортови (ММА, БЏЏ, Кик бокс) кои активно се борат.

За повеќе инфо пишете порака.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Гледаше ли некој Whittaker - Romero 2?

Која пљачка од меч човече...:LOL:

Стварно не ми е јасно на која основа судат судииве, се почести им се грешкиве.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Јас ја гледав. Беше лудница борба, сигурен сум дека по извесно време ќе се спомнува како една од најдобрите борби на исто рамниште со McGregor vs. Diaz 1&2, Jones vs. Gustafsson, Henderson vs. Rua, Garbrandt vs. Dillashaw итн. Тесна беше бобата, победата можеше да оди во двата правци, иако и мене малку подобар впечаток ми остави Romero.

Меѓу другото, на темава се нема пишано од Volkov vs. Werdum, па да искоментирам неколку борби. Победата Volkov против Werdum воопшто не ме импресионираше. Во ред, Werdum e еден од најдобрите на сите времиња, меѓутоа од борбата беше евидентно дека веќе годините го притискаат. Уште во првата рунда двајцата борци беа gassed, особено Volkov по првиот takedown. Volkov имаше ужасна takedown одбрана, секој обид на Werdum проаѓаше и ужасно кардио. Единствен позитивен аспект кај Volkov е striking-от. Мислам дека е превисоко на ранкингот како трет contender. Blaydes, dos Santos, Lewis мислам дека се дефинитивно подобри борци во моментов. Особено Blaydes. Błachowicz ми остави добар впечаток против Manuwa. UFC 223 беше пародија, за Adesanya сум скептик. Ги гледав и беа интересни борби: Poirier vs. Gaethje, Lee vs. Barboza, Gastelum vs. Souza, Machida vs. Belfort (топ нокаут), Till vs. Thompson, Gillespie vs. Pichel. Од UFC 225 ги изгледав Covington vs. RDA, топ броба, Tuivasa vs. Arlovski, интересен меч, спорна одлука за многумина, Blaydes vs. Overeem, интересен меч, топ нокаут. Го гледав и CM Punk, ама беше патетика...

Следни (потенцијални) борби што сакам да ги видам Covington vs. Woodley, Weidman vs. Whittaker, Romero во LHW, и ме интересира JDS како ќе излгеда против Ivanov.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Јас ја гледав. Беше лудница борба, сигурен сум дека по извесно време ќе се спомнува како една од најдобрите борби на исто рамниште со McGregor vs. Diaz 1&2, Jones vs. Gustafsson, Henderson vs. Rua, Garbrandt vs. Dillashaw итн. Тесна беше бобата, победата можеше да оди во двата правци, иако и мене малку подобар впечаток ми остави Romero.

Меѓу другото, на темава се нема пишано од Volkov vs. Werdum, па да искоментирам неколку борби. Победата Volkov против Werdum воопшто не ме импресионираше. Во ред, Werdum e еден од најдобрите на сите времиња, меѓутоа од борбата беше евидентно дека веќе годините го притискаат. Уште во првата рунда двајцата борци беа gassed, особено Volkov по првиот takedown. Volkov имаше ужасна takedown одбрана, секој обид на Werdum проаѓаше и ужасно кардио. Единствен позитивен аспект кај Volkov е striking-от. Мислам дека е превисоко на ранкингот како трет contender. Blaydes, dos Santos, Lewis мислам дека се дефинитивно подобри борци во моментов. Особено Blaydes. Błachowicz ми остави добар впечаток против Manuwa. UFC 223 беше пародија, за Adesanya сум скептик. Ги гледав и беа интересни борби: Poirier vs. Gaethje, Lee vs. Barboza, Gastelum vs. Souza, Machida vs. Belfort (топ нокаут), Till vs. Thompson, Gillespie vs. Pichel. Од UFC 225 ги изгледав Covington vs. RDA, топ броба, Tuivasa vs. Arlovski, интересен меч, спорна одлука за многумина, Blaydes vs. Overeem, интересен меч, топ нокаут. Го гледав и CM Punk, ама беше патетика...

Следни (потенцијални) борби што сакам да ги видам Covington vs. Woodley, Weidman vs. Whittaker, Romero во LHW, и ме интересира JDS како ќе излгеда против Ivanov.
Со нетрпение ја чекам Ngannou vs Lewis :vozbud:
Повозбудлива ми е дури и од Miocic - Cormier, страшен нокаут очекувам, ќе фрчат бомби !!!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Yoel vs Whitaker- Draw според мене, двајцата се искршија од мавање и заслужија и да тепаат. мене Карактерот ми го турна то шо Колби тепа, ебаму реднекот глуп.
одлична карта беше.
Fight Channel rules :D
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Со нетрпение ја чекам Ngannou vs Lewis :vozbud:
Повозбудлива ми е дури и од Miocic - Cormier, страшен нокаут очекувам, ќе фрчат бомби !!!
Мене Miocic vs. Cormier попривлечна ми е малку, ама и Ngannou vs Lewis треба да топ борба. Lewis го немам гледано од борбата со Hunt кога се пензионираше, па се предомисли подоцна. Мое мислење е дека Ngannou добива со KO.
Yoel vs Whitaker- Draw според мене, двајцата се искршија од мавање и заслужија и да тепаат. мене Карактерот ми го турна то шо Колби тепа, ебаму реднекот глуп.
одлична карта беше.
Fight Channel rules :D
Мислам дека и UFC наметнува политика како Pride, во смисла мора мечот да има победник. Draw не се сеќавам кога последен пат сум видел во UFC. Инаку, Draw би било сосем праведна одлука за Romero vs. Whittaker 2.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Мене Miocic vs. Cormier попривлечна ми е малку, ама и Ngannou vs Lewis треба да топ борба. Lewis го немам гледано од борбата со Hunt кога се пензионираше, па се предомисли подоцна. Мое мислење е дека Ngannou добива со KO.
ќе биди мизерија ако издишат и двајцата, Миочиќ и ДС е борбата која ја очекуваме, овај Нгану е атлета и има снага да убија чоек во прва рунда, ама техника и кардио му беа катастрофа.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Баш!
Ама мора во предвид да го земеме фактот дека Дерик веќе има проверена вилица и крепи удар, за Франсис сѐ уште не знаеме, а Дерик знае да удри квалитетно...
Така да мое мислење винер Дерик - КО прва рунда. :)
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Ngannou имаше и ужасен game plan против Miocic и максимално го потценуваше, исфрли сѐ во првата рунда и издиша. Нешто слично како McGregor vs. Diaz 1, кога McGregor одеше на брз KO во прва рунда и падна во втората рунда, а во втората борба беше порезервиран. Би требало и со Ngannou да биде случај ова, ако извлекол некаква поука од мечот против Miocic.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Ngannou имаше и ужасен game plan против Miocic и максимално го потценуваше, исфрли сѐ во првата рунда и издиша. Нешто слично како McGregor vs. Diaz 1, кога McGregor одеше на брз KO во прва рунда и падна во втората рунда, а во втората борба беше порезервиран. Би требало и со Ngannou да биде случај ова, ако извлекол некаква поука од мечот против Miocic.
Ако Дерик дозволи да му се наметни притисок готов е, ако тргни ол ин како против Нелсон има големи шанси за победа.

Ако го видиме со гејм план како против Тибура ништо не праи, Франсис евидентно ќе истури јаки удари врз него и завршен е!
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
Кога има борби бе дечки? Не пратам многу али кога имам можност гледам. Знам дека се Сабота спрема Недела. Овој викенд ке има ли?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Кога има борби бе дечки? Не пратам многу али кога имам можност гледам. Знам дека се Сабота спрема Недела. Овој викенд ке има ли?
Овој викенд не.
23-ти овој месец имаш фајт најт (Коубој - Едвардс).

6-ти јули TUF финале. (али тоа е друга прича :D)

7- ми јули уште една огромна карта UFC 226.

Па 14-ти јули уште еден фајт најт евент (Дос Сантос - Иванов), за кој јас сум особено нестрплив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom