K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Здраво, се одлучив да се запишам на кик бокс, па ме интересира кои клубови се меѓу подобрите во Скопје, т.е. кој би ми го препорачале?
Фала многу :)
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
8
Поени од реакции
6
Здраво, сакам да се запишам на кик бокс (рекреативно) или било која боречка вештина, битна ми е локацијата, дали знаете некој клуб што се наоѓа во близина на: Универзална, Католичка, Беверли Хилс, Веро 2 и Седмица Центар?
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
102
Каде се наоѓа и дали знаеш цена и време на тренинзи?
Фала
Колку што се сеќавам, одржуваа тренинзи во ОУ Лазо Ангеловски во Ново Лисиче, не знам дали се` уште се таму. Чланарината беше околу 1000ден, мислам вторник, четврток и сабота беа. Најубаво да си прашаш сам.

Еве ти ја нивната фб страна: https://www.facebook.com/Kick-Boxing-Club-Gladiator-Skopje-143432582360254/[DOUBLEPOST=1506941276][/DOUBLEPOST]
Здраво, сакам да се запишам на кик бокс (рекреативно) или било која боречка вештина, битна ми е локацијата, дали знаете некој клуб што се наоѓа во близина на: Универзална, Католичка, Беверли Хилс, Веро 2 и Седмица Центар?
Аикидо клуб „Хенбо“ во Песталоци. https://www.facebook.com/aikido.club.henbo/
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
8
Поени од реакции
6
Благодарам GreatUniter за информацијата, само јас не се изјаснив доволно, не сакам да одам на аикидо или карате (не дека не ги почитувам, ама кимоно - дополнителни трошоци).
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
102
Благодарам GreatUniter за информацијата, само јас не се изјаснив доволно, не сакам да одам на аикидо или карате (не дека не ги почитувам, ама кимоно - дополнителни трошоци).
Што и да тренираш, секаде имаш дополнителни трошоци (натпревари, семинари, кимона, спортска опрема....). А и секако најголем дел од клубовите кај нас работат само за профит, ретки се квалитетните. Знам само за еден клуб за боречки вештини во градов што е најевтин во поглед на трошоците (не знам дали постојат и други), но и тој е исто така аикидо клуб.
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
8
Поени од реакции
6
Вчера се распрашав, за оваа околина покрај Аикидо - Хенбо во Песталоци има и Карате Клуб - Работнички во близина до Католичка и ММА во О.У. Јосип Броз Тито.
Се надевам дека некому ќе му послужат информацииве.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Здраво, сакам да се запишам на кик бокс (рекреативно) или било која боречка вештина, битна ми е локацијата, дали знаете некој клуб што се наоѓа во близина на: Универзална, Католичка, Беверли Хилс, Веро 2 и Седмица Центар?
Најголем избор на боречки спортови во околина на Центар имаш во „салите“ кај Јосип Броз Тито. Се вежба аикидо, карате, кик-бокс, бразилско џиу џицу, ЏКД/ММА и едно време имаше руска система, но незнам дали сеуште држат тренинзи.
Има и други активности како јога, кикфит, зумба, кросфит, insanity и сл.
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
102
Најголем избор на боречки спортови во околина на Центар имаш во „салите“ кај Јосип Броз Тито. Се вежба аикидо, карате, кик-бокс, бразилско џиу џицу, ЏКД/ММА и едно време имаше руска система, но незнам дали сеуште држат тренинзи.
Има и други активности како јога, кикфит, зумба, кросфит, insanity и сл.
Мислам дека веќе аикидо клубот таму не функционира (така слушнав).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom