Kоја е последната претстава што сте ја гледале во театар?

Член од
20 јули 2014
Мислења
3.133
Поени од реакции
8.226
Слушнав дека МНТ правеле проблеми за студенти за бесплатните влезници, има вистина во ова или? Знам дека Театар комедија не прават никакви проблеми за влезници...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Пре би театар Комедија праел проблеми пред МНТ. Што проблеми праеле од МНТ баш ме занима?

П.с. Да не бидам оф, последно ја погледнав Ах, љубов моја во режија на Коле Ангеловски. Интересно претставиче, не е на нивото на Стјуардеси, ама добра е. Александар Микиќ одлично одигра.
Анастас или Атанас ми иде на живци. Премногу се обидува да биде Сашко Коцев. (n)
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.133
Поени од реакции
8.226
Пре би театар Комедија праел проблеми пред МНТ. Што проблеми праеле од МНТ баш ме занима?

П.с. Да не бидам оф, последно ја погледнав Ах, љубов моја во режија на Коле Ангеловски. Интересно претставиче, не е на нивото на Стјуардеси, ама добра е. Александар Микиќ одлично одигра.
Анастас или Атанас ми иде на живци. Премногу се обидува да биде Сашко Коцев. (n)
Колеги ми кажаа дека им терале инат за некоја претстава. Јас не знам, со индекс никогаш не сум вадел карти.
Ќе дадат ли влезници со индекс за четврток (19.11) за „Мајсторот и Маргарита“?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Колеги ми кажаа дека им терале инат за некоја претстава. Јас не знам, со индекс никогаш не сум вадел карти.
Ќе дадат ли влезници со индекс за четврток (19.11) за „Мајсторот и Маргарита“?
како им терале инат бе, друже?
Карти за студентите во МНТ даваат еден саат пред претставата, ако отишле они да бараат карти 3,4, 5 дена пред претставата, нема да им дадат.
А за Маргаритка не знам дали ќе биде бесплатна, најубаво помини до МНТ наредна недела и прашај ги.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Последно гледана Хамлет во пикантен сос на т. Комедија. Сквернавење на Шекспир и неговата светиња Хамлет. Полоша претстава у живот немам гледано. Да не сте се лажеле да си арчите парите на оваа глупост.(n)

Туку ме занима ако може некој да ми предложи која од претставите што играат во Драмски е добра?
Ждрело, Живот во тесни чевли, Безљубни, Чолак, Љубовници, Капетанот Пиплфокс, Еригон, Човекот кој го изеде светот.
Вака по насловот ниедна не ми е привлечна, а нејќам да си дадам пари за лоша претстава. :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Последно гледана Хамлет во пикантен сос на т. Комедија. Сквернавење на Шекспир и неговата светиња Хамлет. Полоша претстава у живот немам гледано. Да не сте се лажеле да си арчите парите на оваа глупост.(n)

Туку ме занима ако може некој да ми предложи која од претставите што играат во Драмски е добра?
Ждрело, Живот во тесни чевли, Безљубни, Чолак, Љубовници, Капетанот Пиплфокс, Еригон, Човекот кој го изеде светот.
Вака по насловот ниедна не ми е привлечна, а нејќам да си дадам пари за лоша претстава. :D
Ждрело обавезно, вреди за сите пари и повеќе
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Мајсторот и Маргарита, синоќа и одлична претстава. Брзо поминати 4 саати. Треба вака почесто од училиште да се организираат групни одења на театар.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Мајсторот и Маргарита, синоќа и одлична претстава. Брзо поминати 4 саати. Треба вака почесто од училиште да се организираат групни одења на театар.
Зошто треба од школо да организираат, и вака ти е само 150 денари карта, а рачунај не одиш со тајфа од 200 луѓе и гледаш на раат претстава.
Кога одам на претстави и се погодувам со средношколци, ретко сум поминувал добро.


Он топик: Мајсторот и Маргарита.
Топло му препорачувам секого да отиде да ја изгледа, јас знам сам за себе дека ќе ја гледам барем уште 2/3 пати , ова е најдоброто режиско парче изнесено на македонската театарска сцена и сум :AMUSED: максимално.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ждрело во Драмски. Феноменална. Текстот одличен, да те замисли, али и глумата богами си вреди. Рубенс, Диме, Таци, Маричето, кој од кој поврвни. :cuc:

Сега ме занима дали може негде да се купи драмата на Жанина.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Стаклена Менажерија изведена од ученици од СОУ „Гоце Делчев„ Валандово. Премиерата беше во театарот во Валандово во петокот, во среда во 13:30 часот ќе има повторно прикажување. Во режија е на Кире Ѓоргиев кој секоја година прави претстава во Валандово каде и јас бев лани во екипата, да се пофалам де :))
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Јас најактивен у темава. Трофеј за театрофил чекам. :pos:
Повеќе претстави изгледав месецов од филмови и уште на 2, 3 планирам да идам. :P

Наминав да кажам само дека Вујко Вања на МНТ не ме бендиса и не ја препорачувам. Не ми текнува каква беше драмата од Чехов, сум ја читал пред доста време, али не ми се свиѓаше адаптацијава. Екипата врв, Владо Јовановски и Никола Ристановски одлични, Сашка, Нино Леви, Дарија и Чоре исто добри, а секоја пофалба и за Љупка Џундева, бабето на 81 година се уште игра одлично. :aplauz:
Ама, премногу развлечено дејствие, лоша режија би рекол од Бузалкова, на некои делови едноставно се чудев зошто ли режисерката им рекла ова да го прават, ваква фаца, вакво движење.
Очекував повеќе, вака бледо. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom