Kоја е последната претстава што сте ја гледале во театар?

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Сомнително Лице, Скопје МНТ

Ме мрзи да правам рецензии, оти им влегувам дубоко.
Едноставно; лесна, интересна и брза/динамична представа. Тема која за овие простори ќе биде безвременска.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Much ado about nothing (Шекспир) во Тетар Комедија - добра е? Впечатоци?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Дечки, барам друштво за СТАНИЦА ЉУБОВ во Станица 26

На 1.03.2015 и 2.03.2015
"СТАНЦА ЉУБОВ" во СТАНИЦА 26
Ако ви недостига љубов,ние ке ви ја подариме:)
Билети набавете си со време веќе од утре (среда) во кафе КАЛА / цена 350ден
 
А

Атлантист

Гостин
Дечки, барам друштво за СТАНИЦА ЉУБОВ во Станица 26

На 1.03.2015 и 2.03.2015
"СТАНЦА ЉУБОВ" во СТАНИЦА 26
Ако ви недостига љубов,ние ке ви ја подариме:)
Билети набавете си со време веќе од утре (среда) во кафе КАЛА / цена 350ден
Кај се идело во театар во мал простор, начукани 200 души и уште цело време да стојам и тоа за 350 денари???
За 300 ќе си одам другпат во МНТ, барем ќе седам како човек, а не ваму пола сцена не можам да видам и да стојам во место саат ипол, не знам женскиве како издржаа на штикли?????
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Кај се идело во театар во мал простор, начукани 200 души и уште цело време да стојам и тоа за 350 денари???
За 300 ќе си одам другпат во МНТ, барем ќе седам како човек, а не ваму пола сцена не можам да видам и да стојам во место саат ипол, не знам женскиве како издржаа на штикли?????
Брат, кабаре се игра у кафана :) Мене ми беше ТоБ, седнавме на маса на горниот кат. Јес да еден столб ми матеше видик, ама акустиката на просторот е извонредна. Ова ми беше најдобар помина досега во театар во Македонија (ме расипаа на работа со бродвејски стандарди ова американциве).
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Иначе месецов е месец на театар и картите за сите претстави им се по 100ден... Само што картиве со полиција барање, три пати се јавувам, три пати ми викаат распродадени :mad:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Иначе месецов е месец на театар и картите за сите претстави им се по 100ден... Само што картиве со полиција барање, три пати се јавувам, три пати ми викаат распродадени :mad:
Касно се јавуваш, за 2 дена во Комедија биле продадени 1360 карти, а сега е седми. :D
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Касно се јавуваш, за 2 дена во Комедија биле продадени 1360 карти, а сега е седми. :D
Аман бе(n) Сите претстави се распродадени?
Ќе си идам јас у Драмски сепак :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Much ado about nothing (Шекспир) во Тетар Комедија - добра е? Впечатоци?
Јас ја гледав. :)
Токму баш и за неа дојдов на темава да напишам. :LOL:

Одлична е, мене ми направи мерак. Летна времето некако додека ја гледав, баш се опуштив, глумата исто така беше одлична, баш се забавував. А инаку, не ми текнува како се викаше дечкото па да ме утепаш, ама каков глас извади додека ја пееше Hallelujah, ауууу, ежење!(y)

Топло ти ја препорачувам да ја гледаш, мене ептен ми го направи меракот.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Јас ја гледав. :)
Токму баш и за неа дојдов на темава да напишам. :LOL:

Одлична е, мене ми направи мерак. Летна времето некако додека ја гледав, баш се опуштив, глумата исто така беше одлична, баш се забавував. А инаку, не ми текнува како се викаше дечкото па да ме утепаш, ама каков глас извади додека ја пееше Hallelujah, ауууу, ежење!(y)

Топло ти ја препорачувам да ја гледаш, мене ептен ми го направи меракот.
Фала ти, ќе видам дали ќе можам месецов или април. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom