HTC 8X и HTC 8S

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.474
Поени од реакции
41.732
И HTC со модели кои користат Windows 8 оперативен систем. Се очекува на пазарот да се појават до крајот на 2012 година. Се oчекува и уште еден модел HTC 8V кој што е со многу помали димензии од овие два модели.
Голема конкуренција на Nokia Lumia и Samsung ATIV S :pipi:

gsmarena_003.jpg
HTC_Multi_Phones_nt_120918_wg.jpg
tmo0001dsc04084inline.jpg
xlarge.jpg
41136-htc-8x-kurztest-design.jpg
Спецификации на HTC 8X и HTC 8S
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075


Телефончево ми изгледа феноменално.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.437
Многу интересно делуваат и овие и Нокиите. Windows-от исто така е доста интересен, само не можам да смислам се да префрлам на телефон со Zune. Тоа ми е забелешката и кај iTunes и iOS, па и кај овие.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Многу интересно делуваат и овие и Нокиите. Windows-от исто така е доста интересен, само не можам да смислам се да префрлам на телефон со Zune. Тоа ми е забелешката и кај iTunes и iOS, па и кај овие.
Зуне со windows phone 8 нема да биде повеќе.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Само 8х овој 8s е тиња не го бива за ништо дури читав дека Windows 8 нема добро да работи на конфигурација која ја има 8s:)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Прво и основно,HTC ме разочара со овој модел кога станува збор за дизајнот...тие едно време важеа за едни од подобрите дизајнери на телефони.Ова сега што го гледам е како да мајкрософт им наложил на сите производители кој ќе стават Windows 8,да имаат 99% ист дизајнРазочарувачки.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.474
Поени од реакции
41.732
Нормално дека 8x ќе биде со најдобри спецификации овие другите два модели 8s и 8v се за никаде и ќе ги користат децата многу се помали од 8x. Ништо чудно во Америка да се продаваат како фамилијарни пакети.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.802
Поени од реакции
2.896
Прво и основно,HTC ме разочара со овој модел кога станува збор за дизајнот...тие едно време важеа за едни од подобрите дизајнери на телефони.Ова сега што го гледам е како да мајкрософт им наложил на сите производители кој ќе стават Windows 8,да имаат 99% ист дизајнРазочарувачки.
Дизајнот е слична како кај лумиа,но така е наложено од мајкрософт за да биде препознатлив како Win.Phone 8 слично како ајфо со исти дизајни, сепак не е толку разочарувачи искрено мене ми се допаѓа дизајнот дури и подобар дизајн од Лумиа :)
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Од ХТЦ до Нокија голема е разликата не ги споредувајте овие две фирми:)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.308
Поени од реакции
15.491
Јас го имам HTC HD7 го обожавам и дефинитивно одам пак на Windows Phone следен ке биди 8X , другиот не дека срање или нз што ама 8X е вистинското нешто. Наводно Windows 8 го тестирале на HD7 ама ке се почека сега за сега ке се задоволиме со windows 7.8
--- надополнето: 23 септември 2012 во 14:34 ---
Многу интересно делуваат и овие и Нокиите. Windows-от исто така е доста интересен, само не можам да смислам се да префрлам на телефон со Zune. Тоа ми е забелешката и кај iTunes и iOS, па и кај овие.
Zune мн ке те изненади на позитивно барем мене ме изненади досега :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.333
Поени од реакции
3.826
HTC 8X добар е, но 8S не ми се допаѓа. А што е работава со жолтава боја? Па ако бидат во жолта боја невидена катастрофа ќе бидат.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.437
Zune мн ке те изненади на позитивно барем мене ме изненади досега :)
Немам ништо против Zune, само не сакам да бидам ограничен да го користам за префрлање ствари на телефон и слични ствари. И ајфонов ме нервира за некои работи што не можам да ги направам едноставно како на андроид. Значи ништо против немам и двете платфотми, се надевам и верувам дека ти е одлично, другар има WP7.5, и е ок од тоа што сум го чепкал. Мене лично, за она што го сакам, ми одговара андроидот. Поздрав!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.308
Поени од реакции
15.491
Немам ништо против Zune, само не сакам да бидам ограничен да го користам за префрлање ствари на телефон и слични ствари. И ајфонов ме нервира за некои работи што не можам да ги направам едноставно како на андроид. Значи ништо против немам и двете платфотми, се надевам и верувам дека ти е одлично, другар има WP7.5, и е ок од тоа што сум го чепкал. Мене лично, за она што го сакам, ми одговара андроидот. Поздрав!
Фала богу сите си имаме вкус и нешто што бараме и сакаме :) ма да сваќам зошто велиш така =)
Јас мислам дека Windows е на раб на револуција со телефоните па и редно беше. Мн е млад во поглед спрема Ios и Android а веќе ги има и ги стига нивните апликации јас мислам ке ги помини во скората иднина
 

Kajgana Shop

На врв Bottom