HTC 8X и HTC 8S

Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
На претплата? Мислам дека цената на овај телефон ќе му биде да го купиш отклучен околу 15/16 000 денари. Така да на претплата би требало за околу 9000 денари да го има. Ќе видиме.
Да да мислев за цена на телефон. Тогаш чим е таа цената, мене ми одговара :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да да мислев за цена на телефон. Тогаш чим е таа цената, мене ми одговара :D
http://www.ebay.com/itm/HTC-8S-Factory-Unlocked-Windows-Phone-8-Dual-core-1-GHz-Snapdragon-S4-4GB-/200839594355?pt=Cell_Phones&hash=item2ec2f90173

18 000 денари со достава до мк. Дека ги има само 2-3 е така скап иначе ке му падни за многу брзо цената.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Некој има некакви информации кога ќе пристигне HTC 8S кај нашиве оператори?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Чудно од Вип, кога го зедоа Нокиа Лумиа ни една реклама не пуштија. Сега гледам на сите телевизии фура реклама од хтц 8х.

Застануваат и вип за windows phone 8 изгледа.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Добар телефон но незрава цена .Да платиш 30.000ден за двојадрен процесор и 1гб рам треба да ти фали нешто.Конкуренцијата отидоа на далеко пред HTC па и од NOKIA кои на времето беа во топ5 најдобри марки сега и двајцата се држат за рака и ги делат последните места.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Добар телефон но незрава цена .Да платиш 30.000ден за двојадрен процесор и 1гб рам треба да ти фали нешто.Конкуренцијата отидоа на далеко пред HTC па и од NOKIA кои на времето беа во топ5 најдобри марки сега и двајцата се држат за рака и ги делат последните места.

Ако мислиш така можам само да те советувам да отидеш до најблискиот салон на вип да го пробаш телефонот и после да кажеш дали му треба 4-тири јадерен процесор.

Пробај па да кажеш искрено мислење.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Ако мислиш така можам само да те советувам да отидеш до најблискиот салон на вип да го пробаш телефонот и после да кажеш дали му треба 4-тири јадерен процесор.

Пробај па да кажеш искрено мислење.
Не си го сватил мојот коментар.Цената на овој телефон е иста како со 4јадрените.Многу висока за тие карактеристики не дека не е добар напротив многу ми се свиќа али 500 евра телефонов не вреди.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Добар телефон но незрава цена .Да платиш 30.000ден за двојадрен процесор и 1гб рам треба да ти фали нешто.Конкуренцијата отидоа на далеко пред HTC па и од NOKIA кои на времето беа во топ5 најдобри марки сега и двајцата се држат за рака и ги делат последните места.
Друже и да е еднојадрен процесор со ВиндоусФон 8 ќе биде побрз од иос и од андроид така да доволно им се двојадрен процесор;)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Друже и да е еднојадрен процесор со ВиндоусФон 8 ќе биде побрз од иос и од андроид така да доволно им се двојадрен процесор;)
Али затоа треба да бидат поефтини;)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Пред два дена имав можност да го пробам HTC8X и мора да признам дека сум импресиониран.Најдобар телефон што некогаш сум го држел во рака.Дизајнот е идеален, многу е тенок и изработен е од некој нов поликарбонат кој е некако мек на допир. Совршенство!


За сите што се спремате за нов телефон, почекајте и пробајте го овај тел. во некој салон - Љубов на прв поглед, оддамна не сум бил олку воодушевен од нешто.

Уште да имаше андроид на него. :place:
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Добар телефон но незрава цена .Да платиш 30.000ден за двојадрен процесор и 1гб рам треба да ти фали нешто.Конкуренцијата отидоа на далеко пред HTC па и од NOKIA кои на времето беа во топ5 најдобри марки сега и двајцата се држат за рака и ги делат последните места.
Каква глупост истропа сега, толку неупатеност а коментираш на форумов.:facepalm:

Па iPhone 5 има две јадра бе човек, на скоро сите тестови има најдобри резултати (плус солидна батерија а има и LTE). Најновиот таблет на Google, Nexus 10 има двојадрен Ексинос процесор (најновиот на Самсунг) и плус вртоглава резолуција 2560x1600.

Кога го држиш и работиш телефонот/таблетот во рака не гледаш колку јадра има внатре, сокриено е тоа, гледаш колку добро работи софтверот и колку осетливо реагира.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Каква глупост истропа сега, толку неупатеност а коментираш на форумов.:facepalm:

Па iPhone 5 има две јадра бе човек, на скоро сите тестови има најдобри резултати (плус солидна батерија а има и LTE). Најновиот таблет на Google, Nexus 10 има двојадрен Ексинос процесор (најновиот на Самсунг) и плус вртоглава резолуција 2560x1600.

Кога го држиш и работиш телефонот/таблетот во рака не гледаш колку јадра има внатре, сокриено е тоа, гледаш колку добро работи софтверот и колку осетливо реагира.
Ај ке те упатам малку да го видиш светот на отворено.Апле го пушта ајфонот чисто само за профит за да се направи еден ајфон потребни се само околу 190долари а они го продаваат 800-900дол каде каруваат 400дол од еден телефон.Не дека е подобар од другите но им се може чум има офци за стрижење ќе стрижат.Не е ни чудно дека е најпрофитабилна фирма во светот.Гоогле денес го пушти nexus 4 за 350 дол кој е 100пати подобар од овие што ги наброја погоре затоа.И пак ке ти кажам дека ХТЦ Х8 не вреди за 30000ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom