Homeland

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Oчекувaш дa биде уaу финaлетo и местo тoa дoбивaш пoчетни 10 минути интересни пa дoсaдни 40 минути и интересен зaвршетoк...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Oчекувaш дa биде уaу финaлетo и местo тoa дoбивaш пoчетни 10 минути интересни пa дoсaдни 40 минути и интересен зaвршетoк...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Најјакиот дел беше кога биполарнава се распука на слепо право во хемиските канистери :pos:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Mnogu mrtvo finale... nesvojstveno za serijava.

Solidna sezonata ama nemav nervi da ja vekam nedelno.Maratonski. Da ja cekav ke ja hejtav sea.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Солидна сезона,но сепак далеку од споредба со првите 2-3 сезони
После Броди,само поради Квин ја гледам серијава па се надевам ќе се опорави,тоа што го огреа сонце би требало да е добар знак :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Па нели му го тргна тоа на раката шо е ? Демек е мртов? (зборам за квин)
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Па нели му го тргна тоа на раката шо е ? Демек е мртов? (зборам за квин)
Мислам дека прво сакаше да му ги скрати маките,но откако ги огреа сонцето се премисли
А тоа што му го извади од прст не значи дека умре,а и не е логично да умре на таков начин таков лик
Но така беше и со Броди,не требаше да умре и ништо не навестуваше на тоа но сепак го обесија
Како и да е ќе дознаеме скоро
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Па не би кажал дека не се наговестуваше крајот на Броди, од сите страни го притискаше вистината.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Мислам дека прво сакаше да му ги скрати маките,но откако ги огреа сонцето се премисли
А тоа што му го извади од прст не значи дека умре,а и не е логично да умре на таков начин таков лик
Но така беше и со Броди,не требаше да умре и ништо не навестуваше на тоа но сепак го обесија
Како и да е ќе дознаеме скоро

Мислам дека Кери сакаше да му ги скрати маките и го стави тоа на нејзиниот прст за да не се вклучи алармот кај сестрите поради неговата смрт но изгледа или се премисли поради зракот или тоа беше неговиот дух кој го напушта телото, тоа го оставија за наредната сезона да не копка што се случи со светлината.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Најдосадна и најслаба(сценариски)сезона досега...(n)ДНО ДНА:tapp:
Можеа нешто подобро да смислат,почнаа одлично добар расплет и најава за добра сезона за да завршат со некои wanabbe аматери терористи:icon_mrgr: кои пробуваат да го срушат метрото во Берлин...
Па уште и херои ги направија терористите на крај...:cuc:
Од една од моите најомилени серии, сезонава се доведоа до серија која е на дното од "интересната листа":tapp:Барем за мене,сепак поставија високи стандарди минатите сезони,а сега тотално се избрукаа и си го нарушија високото реноме...
Се надевам дека ќе се подобрат.....зошто како тргнала серијава за брзо ќе се претвори во некоја досадна драма...:tapp:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
Стигнат сум до S05E06 и уште не ми е јасно кој е сега директор на ЦИА? Дар Адал?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom