Homeland

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
И мене ми е малку досадна, ко шпанска серија да гледам местенки и сплетки цело време, а акција 0.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.605
Поени од реакции
62.711
Најдобрата според мене беше онаа со авионот.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ја глеав епизодава и :vozbud:
Конечно мислам дека ќе се оправи сезонава, има многу јаки моменти шо едвај чекам да видам како ќе се развијат.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Добра беше, само крајот глуп некако. Ако Дар Адал или Сол или било кој и верва на приказната, ептен се изгубени сценариститие. А изгледа на таму одат работите.И плус, нема шанси да го убијат Квин, а го ставија во толку лоша ситуација шо ќе биде па и многу глупо ако се извлече како ништо да не било.

Ама пак, генерално беше добра, дефинитивно врв на сезоната досега. Чекам од следните епизоди некој вајб како од 24 заради терористите и гасот.

Инаку, еве и промо за следната:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Еј а зошто не би и верувале ?
Ај ние вака ги глеаме сите работи, ама Дар Адал и Сол имаат соработувано со нејзе долго време, она се покажала како добар соработник, долго време е во ЦИА и сигурно они имаат стекнато доверба во нејзе, башка теоријата не е дека не и држи вода. Не е исто ние вака коа ги знаеме сите факти и они што треба да и веруваат на Кери која е биполарна и си отишла од ЦИА. Баш сценариото ми е логично мене.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.605
Поени од реакции
62.711
И мене ми е нелогично да и веруваат.

- Прво, свртување на толку важна руска фигура, некој од повисоко претпоставените МОРА да знае, серијата ни го кажува тоа од сите претходни ассети што ги имаше и Кери и Сол и Дар Адал и Алисон. Алисон тоа до сега го нема кажано на никој. Ако и поверуваат дека 10 години можела да крие за шеф на станица дека е двоен агент, ке престанам да ја гледам серијава.
- Многу лесно може да се утврди дали Алисон лаже или не. Откако Алисон дозна дека е наместена, немаа доволно време со Иван да ги координираат приказните кога како и каде се има случено превртувањето, а и нема теорија да ги погодат сите дадени информации.
- Многу смрди кај kill-box-от, Руси се обидоа да ја убијат Кери, и тоа го знаат и Сол и Дар, a Aлисон имаше пристап до целата операција
- Израел очигледно не го разнесоа авионот, и пак смрди кај Русите, а за таа операција знаеа мал број на луѓе, пак вклучувајки ја Алисон.

Многу работи што се случија, укажуваат на неа. Се надевам дека Сол и Дар ке се прават дека и веруваат, за да го однесат Иван во САД, па таму да го испитаат, на нивен терен.
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Oчекувaв нa Кери дa и светне уште кoгa нa телефoн пo експлoзијaтa нa aвиoнoт се јaви Алисoн..
Туку Квин кaкo ќе се извлече oд oвa, дoстa е зaглaвен. Нервнo ќе гo oсaкaти oнa гaсoт, епизoдaвa нaјбoље дo сеa, следнaтa oчекувaм дa е врв (y)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мoже и никoгaш дa не дoзнaaт дaли ќе им се сoглaсувaaт прикaзните нa Алисoн и Ивaн, зoштo русинoв имa диплoмaтски имунитет и не мoже дa гo држaт кoлку сaкaaт, a oн мoже дa реши дa не збoрувa и тoлку oд тaa рaбoтa. Ќутењетo не смее дa се пoистoветувa сo винa.
Е сеa зa тoa декa требaлo дa се знaе декa шеф нa стaницa и е aсет си у прaвo. Зa сите aсети дo сеa у серијaвa се знaелo, пoд кoднo име aмa ипaк се знaелo.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Абе дечки, секој вторник на фокс ја гледате 5тава сезона така ? 22.00 ?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Сезоната има 13 епизоди, јас пак мислев дека се 10.

Очекувам оваа сезона да биде последна за сите главни ликови. Можеби приказната во следната ќе биде како Алисон е на чело на ЦИА и никој не верува дека е руски шпион, нешто во стилот на Броди
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Сезоната има 13 епизоди, јас пак мислев дека се 10.

Очекувам оваа сезона да биде последна за сите главни ликови. Можеби приказната во следната ќе биде како Алисон е на чело на ЦИА и никој не верува дека е руски шпион, нешто во стилот на Броди
Според мене за да стане поинтересна серијава, треба да се кокне некој од Сол и Кери и повеќе слобода да му се даде на Квин...ама Кери е и продуцент т.д не глеаме такво кокнуење xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom