Homeland

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183

Homeland е нова серија во продукција на Showtime. Досега има излезено две епизоди кои ги изгледав пред неколку минути и морам да кажам дека серијата има страшно добра приказна и уште подобра актерска екипа. Уште на почетокот на првата епизода ме привлече да ја изгледам до крај, а втората уште повеќе ме изненади, позитивно! Единствено што ме нервира е што има премногу цензура, на пцуење, голотија итн...​

Главни улоги: Damian Lewis, Claire Danes, Morena Baccarin, David Harewood....​

За што се работи:​

Кога Наредникот Николас Броди кој е сметан за мртов, ќе биде пронајден од страна на ЦИА после осум години заробеништво во Афганистан од страна на Ал Каеда и ќе биде вратен во САД како херој, една агентка на ЦИА се сомнева во неговата приказна уште на самиот почеток и ќе се обиде да докаже дека Наредникот Броди всушност сега работи заедно со Ал Каеда и спрема нов напад врз САД...​

Иако досега има излезено само две епизоди од серијата, нејзиниот рејтинг на IMDB е високи 8.7 поени, што ја прави една од најдобро ренгираните серии за оваа година досега.​

Еве и трејлер, па тие што ќе одлучите да ја погледнете споделете импресии овде!​

 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Според воа шо го видов на видеото претопоставувам добра е .. !! ама ништо не кажуваме пред време сеа моментално ја симнувам па за неколку часа ке дадам свое мислење .. !! :)
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Според воа шо го видов на видеото претопоставувам добра е .. !! ама ништо не кажуваме пред време сеа моментално ја симнувам па за неколку часа ке дадам свое мислење .. !! :)
нема да згрешиш :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Серијава пријатно ме изненади , ОДЛИЧНА Е!
Ги изгледа двете епизоди? :)
--- надополнето: Oct 15, 2011 11:03 AM ---
Според воа шо го видов на видеото претопоставувам добра е .. !! ама ништо не кажуваме пред време сеа моментално ја симнувам па за неколку часа ке дадам свое мислење .. !! :)
Ако си фан на мистериозни приказни, измами и сл тогаш ќе ти се допадне... Ако си ја гледал Lost тогаш истото нетрпение "што ќе се случи во следната епизода" го има и во оваа серија. Мене ме привлече веднаш :D
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Ги изгледа двете епизоди? :)
--- надополнето: Oct 15, 2011 11:03 AM ---

Ако си фан на мистериозни приказни, измами и сл тогаш ќе ти се допадне... Ако си ја гледал Lost тогаш истото нетрпение "што ќе се случи во следната епизода" го има и во оваа серија. Мене ме привлече веднаш :D

да да , одлични беа , едвај ја чекам 3тата :)
ти како ја најде серијава ?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
да да , одлични беа , едвај ја чекам 3тата :)
ти како ја најде серијава ?
Случајно пребарувајќи низ една страна за онлајн гледање на филмови и серии барајќи некој интересен филм или серија за гледање бидејќи ми беше досадно. Беше во Top 10 серии со само две епизоди... Ја најдов на IMDB, прочитав сторија и нешто ме измами да ја пуштам. Неможев да си легнам да спијам додека не ги изгледав двете епизоди, иако очите ми се затвораа, гледаш темата е отворена во 5:10 сабајле. :D
--- надополнето: Oct 15, 2011 11:11 AM ---
Episode 3 "Clean Skin" Promo!

 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Случајно пребарувајќи низ една страна за онлајн гледање на филмови и серии барајќи некој интересен филм или серија за гледање бидејќи ми беше досадно. Беше во Top 10 серии со само две епизоди... Ја најдов на IMDB, прочитав сторија и нешто ме измами да ја пуштам. Неможев да си легнам да спијам додека не ги изгледав двете епизоди, иако очите ми се затвораа, гледаш темата е отворена во 5:10 сабајле. :D
јас уште пред да почне знаев за серијата , ама не очекував дека ќе биде нешто , како и да е , ме изненади ептен откако ја изгледав првата епизода а потоа и втората :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
јас уште пред да почне знаев за серијата , ама не очекував дека ќе биде нешто , како и да е , ме изненади ептен откако ја изгледав првата епизода а потоа и втората :)
Моментот во гаражата? :mindblowing: :cuc:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Кога ја гледав јас серијата пак? За точно цел месец само 2 епизоди ли има излезено.
Во план ми е, не ми остави лош впечаток. А вторава уште ја немам гледано.

Многу аматерска цензура.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Кога ја гледав јас серијата пак? За точно цел месец само 2 епизоди ли има излезено.
Во план ми е, не ми остави лош впечаток. А вторава уште ја немам гледано.

Многу аматерска цензура.
Почна веќе да се прикажува на Showtime стандард, по една епизода на 7 дена, на 17ти Октомври е третата епизода. Сега засега мене ми е супер и ми се допаѓа ептен, само се надевам дека нема да ја прекинат како некои други серии што имаа потенцијал а никогаш не беа целосно реализирани.

Цензурата и мене ме нервира, има некои сајтови на интернет кои ги имаат ставено епизодите без цензура ама квалитетот на сликата и аудиото е или лоша или синхронизирана и плус немаат превод.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Новата епизода бомба, следната - нуклеарка! :vozbud:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Цензурата и мене ме нервира, има некои сајтови на интернет кои ги имаат ставено епизодите без цензура ама квалитетот на сликата и аудиото е или лоша или синхронизирана и плус немаат превод.
Каква цензура?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Каква цензура?
Во првите две - три епизоди "срамотните"сцени беа цензурирани. Ама сега веќе не ги цензурираат, излегоа и низ торенти без цензура.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom