Homeland

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
Перфектен крај, олинол ми се допадна серијава, добра вожња беше, одлична задња сезона која беше добро прифатена и од критичариве. Имаше апс ен даунс ко и секоја серија, али дефинитивно вредеше потрошеното време на истава иако бев скептик после смртта на броди дека ќе има било каков прогрес, ни на крај памет дека ќе истераат толку сезони без него.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Yeap, се гледаа додавани сезони по смртта на Броди, Германија беше поинтересната.

Се догледа и останатото колку да не остане некомплетираната, ама ништо не дојде до квалитетот на приказната со Броди.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Мислам ова е единствена серија што сум ја прекинал на последна епизода од сезона. До толку ме изнервира :icon_lol: Таа сезоната со пакистанците ми се чини.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Само шо ја започнав серијата, и си го поставив прашањето : Кај ми бил паметот досега шо не сум ја пуштила серијава, одлична е !

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Само шо ја започнав серијата, и си го поставив прашањето : Кај ми бил паметот досега шо не сум ја пуштила серијава, одлична е !

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Првите 3 сезони да, после е тупење..
Колку ми е мило што конечно заврши..
И не ја читај многу темава, да не се заебеш :ROFLMAO:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Само шо ја започнав серијата, и си го поставив прашањето : Кај ми бил паметот досега шо не сум ја пуштила серијава, одлична е !

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Да ја завршеа по 3 сезони, би ја рангирал во топ 5 серии што ги имам гледано. Арно ама...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Не ми го паѓајте филмот сеа :)
Таман се одлучив да почнам нова серија после еден месец ...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Мислам ова е единствена серија што сум ја прекинал на последна епизода од сезона. До толку ме изнервира :icon_lol: Таа сезоната со пакистанците ми се чини.
До 10 епизода сум од прва сезона,не ја читам темата да не изедам спојлер :)
Не знам што содржат последните сезони ама човеку како можи да ја прекиниш серијава после прва сезона, буквално не трепнав дури траеа епизодите.
6,7 и 8 епизода ме извадија од памет, таман мислиш се расплеткува нештото бам бам, холи факин шит, е така си велев во паметот дури ја гледав :D
Перформансот на сите актери е страва, страва.
Кај ми бил паметот толку години што сум ја заобиколувала серијава :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Kaжав ја, у три сезони да ја завршеа, ке ја сметав ко мастерпис.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
До 10 епизода сум од прва сезона,не ја читам темата да не изедам спојлер :)
Не знам што содржат последните сезони ама човеку како можи да ја прекиниш серијава после прва сезона, буквално не трепнав дури траеа епизодите.
6,7 и 8 епизода ме извадија од памет, таман мислиш се расплеткува нештото бам бам, холи факин шит, е така си велев во паметот дури ја гледав :D
Перформансот на сите актери е страва, страва.
Кај ми бил паметот толку години што сум ја заобиколувала серијава :)
Не си ме сватила, ја прекинав на последната епизода од 5та сезона ми се чини. Првите две памтам дека беа доста добри, натака више и не памтам што ме изнервира толку. Инаку на твое место не би влагал у темава дур не ги изглеам првите 3 сезони.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Ја изгледав и јас серијава, ми се допадна крајот, но генералниот впечаток ми е дека е уште една во низата развлечени приказни и импровизирање. После 3та сезона приказната допирна точка си немаше со првично најавениот дескрипшн за што е серијата, тематски не се задржаа на првично проектирањето, нешто што не било случај на други серии што сум ги гледал (Sopranos, Wire, Dexter), дури и репетативни да станеле стварите и здосаделе, сепак се држеле до тоа што е почнато. Сепак имаше интересни ликови и држи внимание ако човек е колку толку запознаен со организации и релации Сад - муслиманските земји. Најдосадна сезона ми беше 3тата и онаа со Квинс и претседателката (6ката мислам). Би и дал 7/10.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Серијава да се завршеше на 3 сезони, ке беше на рамниште на Брејкинг Бед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom