Homeland

Член од
1 декември 2014
Мислења
2.241
Поени од реакции
4.433
Oнлaјн немa ли некoј линк дa гледaм?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ко за прва епизода океј беше. Претпоставувам дека ќе биде нешто радикален ислам и ИСИС и би требало интересно да биде.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ко за прва епизода океј беше. Претпоставувам дека ќе биде нешто радикален ислам и ИСИС и би требало интересно да биде.
Како да прочитав дека во врска со тоа ќе биде оваа сезона тематиката. Мада скоро сите се со слична тематика.[DOUBLEPOST=1483361113][/DOUBLEPOST]
Ко за прва епизода океј беше. Претпоставувам дека ќе биде нешто радикален ислам и ИСИС и би требало интересно да биде.
Како да прочитав дека во врска со тоа ќе биде оваа сезона тематиката. Мада скоро сите се со слична тематика.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Ко за прва епизода океј беше. Претпоставувам дека ќе биде нешто радикален ислам и ИСИС и би требало интересно да биде.
Не ми е јасно што беше ок. Хоумленд беше најдобра серија затоа што беше оригинална. Веќе 3 сезони ја рециклираат приказната Кери не сака да работи ама се враќа, има па нема кој да го чува детето мислам глупости. Толку сезони не се осмелија да вметнат неколку нови ликови иако овие се истрошени. Поради гледаност ја прават истата грешка како со Декстер
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не ми е јасно што беше ок. Хоумленд беше најдобра серија затоа што беше оригинална. Веќе 3 сезони ја рециклираат приказната Кери не сака да работи ама се враќа, има па нема кој да го чува детето мислам глупости. Толку сезони не се осмелија да вметнат неколку нови ликови иако овие се истрошени. Поради гледаност ја прават истата грешка како со Декстер
А шо сакаш ти у прва епизода ?
На сите да им ја скрши кичмата ?
Стварно не те разбирам...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Па можеле комплетно нови ликови да стаат,ако можело Броди да го умрат може и Кери.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Како не знам кога за последен пат ми се допадна новата епизода. Иако за некое чудо го предвидев последниот настан сепак епизодата беше одлична.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Како не знам кога за последен пат ми се допадна новата епизода. Иако за некое чудо го предвидев последниот настан сепак епизодата беше одлична.
Глеај го трејлерот за наредната епизода, лудило :D
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
аууу 5тата епизода ....

Квин :cuc:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
И јас почнав пред месец дена некаде да ја гледам серијава, моментално сум на крај на 5та сезона, до крајот на неделава би требало да ве стигнам. :D


Ви ги читав коментарите поназад и ептен сте јаки, де готово не ја бива веќе серијата, па ќе испадне јака епизода и сите чекате наредна, па после 2-3 епизоди пак не ја бива и се така.. :D Исрено најјака ми беше (втората половина) од 4та сезона. Третата убедливо најдосадна.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
И јас почнав пред месец дена некаде да ја гледам серијава, моментално сум на крај на 5та сезона, до крајот на неделава би требало да ве стигнам. :D


Ви ги читав коментарите поназад и ептен сте јаки, де готово не ја бива веќе серијата, па ќе испадне јака епизода и сите чекате наредна, па после 2-3 епизоди пак не ја бива и се така.. :D Исрено најјака ми беше (втората половина) од 4та сезона. Третата убедливо најдосадна.
Прва беше врв. Втора сезона беше исто многу добра со фантастично финале. Трета мизерија.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Прва беше врв. Втора сезона беше исто многу добра со фантастично финале. Трета мизерија.
Првата многу повеќе ќејф ќе ми направеше Броди да се разнесеше и да им ебеше матер на сите сенатори и дипломати... ама така нема да има ништо од втората сезона, која исто испадна одлична.


Сепак ова со Хакани, од киднапирањето на Сол до нападот на амбасадата ми беше најинтересен дел. :P



Eдит: Ја изгледав и 5та. Генерално ми се допадна, иако Кери прелесно го реши терористичкиот напад. Можеле повозбудлив да го направат тој дел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom